Rīgā +17 °C
Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Karsums pēc 20 gadiem ārvalstu klubos atgriežas ar 2+3 Zemgales uzvarā

Jelgavas Zemgale/LBTU savā laukumā un Kurbads Tallinā trešdien svinēja uzvaru Optibet Hokeja līgas (OHL) mačos.

"Zemgale"/LBTU mājās ar 8:3 (1:1, 5:1, 2:1) sagrāva Viļņas "7BET-Hockey Punks".

Edgars Petrovs astotajā minūtē izvirzīja vadībā viesus, bet nākamos sešus vārtus spēlē guva mājinieki.

Savā pirmajā spēlē Jelgavas komandā piecus (2+3) rezultativitātes punktus sakrāja Mārtiņš Karsums, aizsargs Mārtiņš Porejs tika pie četriem (1+3), Rinalds Vutkevičs - pie trim (2+1) un Gustavs Millers - pie diviem (1+1) rezultativitātes punktiem.

Vārtos Mariuss Bajaruns-Galejs atvairīja sešus no deviņiem metieniem.

Viesiem Petrovs sakrāja trīs (1+2), bet aizsargs Magnuss Jākobsons (0+2) un Ilja Četvertaks (1+1) - pa diviem rezultativitātes punktiem.

Par labākajiem savās komandās tika atzīti Vutkevičs un Četvertaks.

Otrā spēlē "Kurbads" viesos ar 7:3 (3:0, 2:1, 2:2) apspēlēja Tallinas "Panter".

Spēlē abu komandu hokejisti vairākkārt noskaidroja attiecības, otrajā periodā pa divām minūtēm par rupjību saņemot Renāram Ciprusam un Artjomam Abeljanovam, kā arī Emīlam Ginteram un Andrem Lindem, bet 56.minūtē pēc mājinieka Patrika Kokmā veiktā grūdiena apmalē izcēlās izcēlās kautiņš, kura rezultātā līdz spēles beigām "Kurbads" komandā tika noraidīti Matīss Bīriņš un Edgars Ozoliņš, bet mājinieku komandā - Abeljanovs.

Kopā komandas spēlē sapelnīja 103 soda minūtes, 65 no tām izpelnoties Latvijas kluba spēlētājiem.

"Kurbads" rindās pa trim rezultativitātes punktiem sapelnīja Artūrs Ozoliņš (2+1) un Aleksandrs Novikovs (0+3), bet divus vārtus guva Roberts Jekimovs.

Mājiniekiem pa diviem punktiem sakrāja Rasmuss Kīks, Kevins Parrass (abiem - 1+1) un aizsargs Šuma Kinebuči (0+2).

Uzvarētāju vārtos Fjodors Aganezovs tika galā ar 25 metieniem, bet zaudētājiem Villems Henriks Koitmā atvairīja 33 metienus.

Par mača labākajiem spēlētājiem tika atzīti Jekimovs un Parrass.

Turnīrā pirmo vietu ar 12 punktiem septiņās spēlēs ieņem "Zemgale"/LBTU, bet desmit punkti sešās cīņās ir "Kurbads", astoņus punktus septiņos mačos sakrājusi  "Prizma", bet sešus četros mačos - "Mogo"/LSPA, ieņemot pirmās četras vietas turnīra tabulā. Septītā deviņu komandu konkurencē ar diviem punktiem trijās spēlēs ir Hokeja skola "Rīga".

OHL četru apļu pamatturnīrs noslēgsies 28.februārī, bet izslēgšanas spēļu turnīrā tiks noskaidroti OHL un Baltijas čempioni.

OHL izslēgšanas turnīrā iekļūs sešas komandas. Ceturtdaļfināls notiks līdz trim uzvarām, bet pusfināls un cīņa par OHL galveno trofeju norisināsies līdz četriem panākumiem.

2023./2024.gada sezonā Baltijas čempionātā piedalās "Prizma", "Rīga", "Zemgale"/LBTU, "Mogo"/LSPA un "Kurbads" no Latvijas, "Kaunas City", Elektrēnu "Airwell-Energija", Viļņas "7BET-Hockey Punks" no Lietuvas un Igaunijas klubs Tallinas "Panter".

Arī šajā sezonā Ukrainas pilsoņiem OHL čempionātā netiek piemērots leģionāru jeb ārvalstu hokejistu statuss, bet Krievijas un Baltkrievijas spēlētājiem ir liegts startēt OHL.

Pērn par čempioni kļuva "Zemgale"/LBTU, kas finālā līdz četrām uzvarām ar 4-1 pieveica "Mogo"/LSPA.