Ceturtdiena, 16. maijs
Edijs, Edvīns

Ķēniņam negatīvs lietderības koeficients Canucks zaudējumā

Zaudējumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē ceturtdien piedzīvoja latviešu uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda, kas savā laukumā ar 1:4 (0:0, 0:3, 1:1) piekāpās Kolorādo_ Avalanche._Par cīņas spožāko zvaigzni kļuva pieredzējušais Džeroms Iginla, kurš otrās trešdaļas ceturtajā minūtē atklāja rezultātu, gūstot savus 26.

vārtus šosezon. Turpinājumā Avalanche otrajā trešdaļā precīzi meta vēl divas reizes, iegūstot drošu pārsvaru un izcīnot uzvaru.Pēc spēles Avalanche galvenais treneris Patriks Ruā atzina, ka vienība aizvadījusi labākās pirmās 40 minūtes šosezon.Ķēniņš šajā mačā laukumā pavadīja 11 minūtes un 46 sekundes, izceļoties ar diviem spēka paņēmieniem un divām soda minūtēm, kuru izciešanas laikā Avalanche komanda guva savus trešos vārtus. Latvietis šo dueli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1. Kopā 24 maču laikā latvietis NHL guvis trīs vārtus un veicis astoņas rezultatīvas piespēles, izpelnoties pozitīvu lietderības koeficientu +1.Vankūveras klubs šajā mačā pārtrauca trīs uzvaru sēriju.Tikmēr zaudējumu mačā starp divām NHL vājākajām vienībām ceturtdien piedzīvoja pašlaik savainotā latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo Sabres komanda, kas ar 3:4 (1:1, 1:2, 1:0, 0:1) savā laukumā piekāpās Arizonas _Coyotes._Trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Sabres kapteinis Braiens Džionta panāca izlīdzinājumu 3:3, bet uzvaru Coyotes izrāva pēc 56 sekundēm pagarinājumā, vairākumā izceļoties Semam Gaņjē.Coyotes komanda guva otro uzvaru pēc kārtas, ko tādu paveicot pirmoreiz kopš februāra sākuma. Pēdējās 22 spēlēs Arizonas vienība guvusi četras uzvaras, bet Sabres cieta ceturto neveiksmi pēc kārtas un tā pēdējās 12 cīņās izcīnījusi tikai vienu panākumu.Līgas kopvērtējumā Sabres no Coyotes komandas tagad atpaliek par sešiem punktiem.Jau vēstīts, ka Girgensons iepriekš, bloķējot pretinieka metienu, saņēma triecienu ar ripu pa savas labās kājas potīti, tādējādi gūstot savainojumu, kura dēļ nav spēlējis kopš 24.februāra. Lai arī sākotnēji tika minēts, ka Girgensons nespēlēs vien aptuveni divas nedēļas, vēlāk Sabres galvenais treneris Teds Nolans vairs nebija drošs par šādu scenāriju, bet tagad atzinis, ka ar latvieti šosezon vairs nerēķinās.Canucks vienība ar 90 punktiem 74 spēlēs saglabā otro vietu Klusā okeāna divīzijas kopvērtējumā, kas dod sesto vietu Rietumu konferencē. Tā par diviem punktiem apsteidz pašreizējo līgas čempioni Losandželosas Kings, bet trīs labākās divīzijas vienības pēc 82 regulārās sezonas spēlēm automātiski kvalificēsies izslēgšanas turnīram.Tikmēr Sabres komanda pēc 74 aizvadītiem mačiem ar 48 punktiem stabili ir vājākā komanda Atlantijas divīzijā, kā arī ieņem noslēdzošo 16.vietu arī Austrumu konferencē. Arī visas līgas kopvērtējumā tā pašlaik ir pēdējā.Vankūveras klubs nākamo maču aizvadīs sestdien, savā laukumā uzņemot Dalasas Stars, bet Sabres šajā pat dienā viesos tiksies ar Avalanche, kas izmisīgi turpina cīņu par dalību Stenlija kausā.