Rīgā +24 °C
Otrdiena, 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

KHL finālsērija sākas ar Prāgas Lev uzvaru izbraukumā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) finālsērijas pirmajā spēlē piektdien Čehijas vienība Prāgas Lev ar rezultātu 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) izbraukumā pieveica Magņitogorskas Metallurg.

Pirmās trešdaļas vidū noraidījumu uz 5+20 minūtēm nopelnīja mājinieku pirmās maiņas aizsargs Viktors Antipins. Sekojošo vairākumu Lev komanda realizēja, precīzi metot Martinam Ševcam. Otros vārtus viesi guva 25. minūtē, kad izcēlās Petrs Vrana, bet priekšpēdējā minūtē ripu jau tukšos vārtos ieraidīja Džastins Azevedo.

Lev komandas vārtsargs Petri Vehanens atvairīja 21 pretinieku metienu, aizvadot savu trešo "sauso" spēli šīs sezonas Gagarina kausā.

Sērijā līdz četrām uzvarām Lev izvirzījās vadībā ar rezultātu 1-0. Dueļa nākamais mačs svētdien vēlreiz notiks Magņitogorskā.

KHL finālsērijā ir viens Latvijas pārstāvis - Lev komandā tehniskā direktora pienākumus pilda Raitis Pilsētnieks.

Austrumu konferences finālā Metallurg ar 4-1 pieveica Artūra Kuldas pārstāvēto Ufas Salavat Julajev komandu, bet Lev ar 4-1 uzveica latviešu uzbrucēju Jāņa Sprukta un Miķeļa Rēdliha pārstāvēto Jaroslavļas Lokomotiv vienību. Magņitogorskas komanda jau garantējusi Krievijas čempionu titulu, bet vien otro gadu pastāvošā Lev kļuvusi par pirmo no ārzemju vienībām, kas iekļuvusi KHL finālā.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļuva Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpināja Cerības kausā, kuru pērn ieguva Rīgas Dinamo, bet šogad - Omskas Avangard. Latvijas klubs šosezon Gagarina kausā netika tālāk par pirmo kārtu.

Dārziņš: Ļoti būtiski būs tas, kā spēsim atjaunoties

Latvijas hokeja izlasei pirms otrdien paredzētās izšķirošās spēles ar ASV par iekļūšanu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā ļoti svarīga būs spēlētāju atjaunošanās pēc smagā mača ar slovākiem, pirmdi...