Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Kovaļčuks papildlaikā gūst uzvaras vārtus, Krievija pēc 15 gadu pārtraukuma kļūst par čempioniem

Par pasaules čempioniem hokejā svētdien kļuva Krievijas hokejisti, finālspēlē papildlaikā gūstot uzvaras vārtus, nodrošinot krieviem uzvaru ar 5:4 pār Kanādu. Par mača varoni kļuva Iļja Kovaļčuks, kurš piecas minūtes pirms spēles beigām panāca izlīdzinājumu 4:4, bet papildlaika trešajā minūtē ar skaistu metienu guva uzvaras vārtus.

Aizraujošajā spēlē pašā sākumā (2.minūtes vidus) krieviem izdevās atklāt rezultātu. Aleksandrs Ovečkins, neskatoties uz spēka paņēmienu pret viņu aiz vārtiem, tomēr paspēja izdarīt piespēli vārtu priekšā, kuru tūliņ pat vārtos raidīja Aleksandrs Sjomins. Tikai divas ar pusi minūtes pagāja, lai kanādiešiem izdotos atspēlēties. Spožu meistarību nodemonstrēja Brents Bērns, kurš pirms tālmetiena izdarīšanas vispirms nomānīja aizsargu, paslidoja tiešāk iepretim vārtiem un izdarīja ļoti precīzu tālmetienu. Turklāt vārtu priekšā ļoti labi nospēlēja Maiks Grīns, aizsedzot Krievijas izlases vārtsarga Jevgēņija Nabokova redzamību. Spēles turpinājumā ritēja tik pat spraiga, ātra un līdzīga cīņa, taču pēc otrajiem vārtiem situācija mainījās. Spēles 10.minūtē rupji kļūdījās krievu hokejisti, laukuma vidusdaļā zaudējot ripu. Kriss Kunics veikli pārtvēra ripu un izslidoja viens uz vārtiem, izdarot patālu, bet apskaužami precīzu metienu, ieraidot ripu vārtu tālajā augšējā stūrī - 2:1 par labu Kanādai.

Pēc otro vārtu guvuma laukumā izpaudās arvien lielāks kanādiešu pārsvars. Tas vainagojās panākumiem nepilnas sešas minūtes pirms perioda beigām, kad krievi nonāca mazākumā, spēlējot trijatā pret pieciem kanādiešiem. To spoži izmantoja kanādieši, saspēlējoties krievu aizsardzības zonā, līdz beigās izdarīja labu metienu un vārtu priekšā precīzs bija Bērnss, izvirzot kanādiešus vadībā ar 3:1.

Otrais periods sākās ar krietnu krievu hokejistu aktivitāti, kuru centieniem drīz vien nāca augļi. Otrajā trešdaļā bija nospēlētas tikai 74 sekundes, kad ļoti labu izspēli kanādiešu vārtu priekšā izpildīja Krievijas hokejisti. Acīgi vārtu priekšā nospēlēja Sjomins, ieraidot ripu zem vārtu pārlikņa (viņam šie bija otrie vārti spēlē) un samazinot rezultāta starpību līdz 2:3.

Spēles turpinājumā krievi turpināja censties lauzt cīņas raksturu, un izveidoja vēl divas ļoti bīstamas epizodes. Visbīstamākā bija Ovečkina izrāviens uz kanādiešu vārtiem. Tiesnesis mazliet patraucēja šajā epizodē, tādēļ Ovečkins mazliet zaudēja tempu, kas kanādiešu aizsargam ļāva viņu noķert, tāpēc krievu hokejista metiens pēdējā brīdī īsti nesanāca.

30.minūtes izskaņā kanādiešiem īsti neizdevās uzbrukums, taču viņi nekautrējās izdarīt metienu. Denijs Hītlijs aizraidīja ripu aiz vārtiem, kur to saņēma Raiens Geclafs. Viņš to uzreiz atspēlēja atpakaļ Hītlijam, kurš izdarīja metienu uz vārtiem. Mazliet kļūdījās Nabokovs, jo ripa ielidoja vārtu tuvējā stūrī - 4:2 par labu Kanādai.

Spēles pēdējā periodā krievi ļoti centās atgūt zaudēto, pārsvarā uzspiežot savu spēles stilu. Vispirms Terešenko guva vārtus, bet piecas minūtes pirms spēles beigām kritizētais Iļja Kovaļčuks ar skaistu plaukstas metienu panāca izlīdzinājumu.

Papildlaikā rupji kļūdījās Riks Nešs, izraidot ripu tribīnēs. Krievi vairākumā nospēlēja spīdoši, otrajā piegājienā pieliekot spilgtu punktu spēlei. Mača varonis Kovaļčuks, kuru tik skarbi nokritizēja krievu mediji, saņēma ripu iepretim vārtiem un ar skaistu metienu guva uzvaras vārtus, nodrošinot Krievijai skaistu uzvaru ar 5:4.

Šis ir Krievijas izlases pirmais lielais tituls pēdējo 15 gadu laikā. Pēdējoreiz Krievija uzvarēja pasaules čempionātā 1993.gadā, bet pirms tam 1992.gadā Krievija triumfēja Albervilas ziemas olimpisko spēļu hokeja turnīrā, turklāt finālā pieveicot tieši kanādiešus.

x x x

Kanāda 4:5 Krievija

(3:1, 1:1, 0:2, 0:1)

Vārtu guvēji: Sjomins (Ovečkins, Fjodorovs) - 0:1 (1:23), Bērnss (Rojs, Grīns) - 1:1 (3:54), Kunics - 2:1 (9:17), Bērnss (Senluī, Hītlijs) - 3:1 (14:51, vair.), Sjomins (Korņejevs, Markovs) - 3:2 (21:14, vair.), Hītlijs (Geclafs) - 4:2 (29:56), Terešenko (Sjomins, Tjutins) - 4:3 (48:55), Kovaļčuks (Proškins, Radulovs) - 4:4 (54:46), Kovaļčuks (Fjodorovs, Ovečkins) - 4:5 (62:42, vair.).

Metienu attiecība: 29-32
Vārtsargi: Sems Vārds - Jevgēņijs Nabokovs

Soda minūtes: 8-12

Šodien, 18. oktobrī, Zemgales Olimpiskajā centrā, Jelgavā, ar vērienīgu atklāšanas pasākumu tika oficiāli uzsākta Latvijas Olimpiskās komitejas projekta Sporto visa klase 11. sezona. Jauno 2024./ ...