Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Krievijas hokejisti ar grūtībām pārspēj Vāciju, finālā tiksies ar Čehiju

Divu pēdējo gadu pasaules čempioni Krievijas izlases hokejisti ar lielām grūtībām pusfinālā uzvarējuši šāgada turnīra saimniekus Vācijas valstsvienību. Līdz otrās trešdaļas vidum esot iedzinējos, viņi izcīnīja grūtu uzvaru 2:1 un svētdien finālā tiksies ar Čehijas izlasi, kas pirmajā pusfinālā pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 uzvarēja Zviedriju.

Spēles sākumā favorītu statusā esošajiem Krievijas hokejistiem neizdevās uzspiest mājiniekiem savu spēles stilu. Bet, kad 12.minūtē par pretinieka grūšanu pret apmali, 5+20 minūšu sodu izpelnījās Kuļomins un krievi izpelnījās vēl vairākus noraidījumus, iniciatīva pārgāja Vācijas izlases pusē.Četrarpus minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām laukuma saimnieki, spēlējot piecatā pret trijiem, izvirzījās vadībā. Vārtsarga Košečkina atsisto ripu vārtos ielaboja Marsels Gočs.Arī otrajā trešdaļā vācieši pret pašreizējiem pasaules čempioniem turējās godam. Skaitliskajā mazākumā pēc Malkina kļūdas viens pret Košečkinu izslidoja Šics, taču Krievijas izlases vārtsargu apspēlēt viņam neizdevās.Tikai perioda vidū krievi pārņēma iniciatīvu un beidzot pārspēja Vācijas valstsvienības vārtsargu Zepu – patāls metiens vārtu apakšējā stūrī padevās Jevgeņijam Malkinam.Teritoriāls pārsvars piederēja Krievijas izlasei, taču vācieši organizēti aizsargājās, veidoja diezgan bīstamus pretuzbrukumus un meta pa vārtiem pie pirmās iespējas.Cīņas raksturs nemainījās arī trešajā periodā. Krievijas hokejisti centās gūt vārtus, mājinieki visiem spēkiem to centās nepieļaut. Piecarpus minūtes līdz pamatlaika beigām vācieši nonāca skaitliskajā mazākumā, taču izturēja. Toties nepilnas trīs minūtes vēlāk pretinieku zonā rupji kļūdījās vienīgo vārtu autors Gogula, un Pāvels Dacjuks pretuzbrukumā guva uzvaras vārtus.

Pasaules čempionāts, pusfināls

Krievija – Vācija 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Vārti: 15:30 Gočs (Šics, Erhofs, vair.) – 0:1, 31:07 Malkins (Gončars, Kovaļčuks) – 1:1, 58:10 Dacjuks – 2:1
Metieni: 32 - 27
Soda min.: 31 - 8