Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Krievijas hokejisti tikai spēles beigās nodrošina uzvaru pār Šveici

Vieniem no pasaules čempionāta galvenajiem favorītiem Krievijas hokejistiem trešdien lika panervozēt turnīra saimnieki šveicieši. Krievi ieguva izšķirošo pārsvaru tikai spēles pašās beigās, izcīnot uzvaru ar 4:2.

Krievijai izdevās ļoti ātri gūt vārtus. Tas notika jau trešās minūtes sākumā pēc Vitālija Atjušova precīzā metiena. Septiņas minūtes vēlāk mājinieki panāca izlīdzinājumu (Raiens Gārdners), bet divas ar pusi minūtes pirms pārtraukuma Mārtins Pluss izvirzīja vadībā jau mājiniekus (mājinieki abus vārtus guva skaitliskajā vairākumā). Krieviem izdevās atspēlēties tikai otrā perioda pašā vidū (Iļja Kovaļčuks).

Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas mazliet vairāk nekā 11 minūtes, Aleksejs Morozovs panāca 3:2. Šveicieši centās izglābties no zaudējuma pamatlaikā un nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Kāroto rezultātu tas neļāva sasniegt. 15 sekundes pirms finālsvilpes Aleksandrs Perežogins nodrošināja krieviem uzvaru ar 4:2.

Krievijas izlases superzvaigzne Iļja Kovaļčuks guva vienus vārtus un rezultatīvi asistēja divos vārtu guvumos.

B grupas kopvērtējumā Krievija nodrošināja pirmo vietu, jo uzvarēja pamatlaikā visās trijās cīņās. Šveicieši ar pieciem punktiem jau garantējuši otro vietu grupā. Izšķirošajā spēlē par trešo vietu šovakar sacentīsies Vācija (1 punkts) un Francija (0 punktu).

x x x

Pasaules čempionāts

Krievija 4:2 Šveice
(1:2, 1:0, 2:0)

Vārtu guvēji: Atjušovs (Kovaļčuks, Grebeškovs) - 1:0 (2:19), Gārdners (Rutemans, Blindenbahers) - 1:1 (9:46, vair.), Pluss (Štraits, Rutemans) - 1:2 (17:17, vair.), Kovaļčuks (Zinovjevs) - 2:2 (29:08), Morozovs (Kovaļčuks) - 3:2 (48:28), Perežogins - 4:2 (59:45, tukšos vārtos).

Metienu attiecība: 24 - 39

Soda minūtes: 12 - 10

Vārtsargi: Mertins Gerbers - Iļja Brizgalovs

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...