Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Latgale atgriežas Rīgā

Trešā spēle pusfinālista noskaidrošanai būs vajadzīga Samsung Latvijas hokeja premjerlīgas ceturtdaļfināla sērijā LSPA/Rīga — Daugavpils Latgale. Otrajā mačā daugavpilieši revanšējās ar 4:2, trešais mačs notiks piektdien Rīgā (plkst.18 LSPA hallē). Valsts čempionvienībai Rīga-2000 pietika ar divām spēlēm, lai pierādītu pārākumu pār Igaunijas komandu Big Diamonds.

Tiesa, uzvara izbraukumā Kohtlajarvē tika izcīnīta tikai pēcspēles metienu sērijā (2:1). Sestdien jau paredzēta pirmā pusfināla spēle: ASK/Ogre — Rīga-2000 (sērija līdz trim uzvarām).Nervozitāte, par kuru pēc pirmās spēles ar bažām runāja LSPA/Rīga galvenais treneris Oļegs Znaroks, no galvaspilsētas bija paņemta līdz uz Daugavpili. Atšķirībā no pamatturnīra mačiem komanda Daugavpilī ieradās jau pirmsspēles dienā, tomēr jaunie hokejisti ne tikai bieži kļūdījās pozicionāli, bet arī no gados vecākajiem Latgales spēlētājiem atpalika ātrumā. Varbūt bija pietrūcis Znaroka iepriekš izmantotais rituāls — pirms pirmā mača spēlētājiem tika nodemonstrēts Jaunzēlandes regbistu izmantotās kaujas dejas haka ieraksts. No otras puses, Latgale, kurai vairs nebija kur atkāpties — palikšana ārpus pusfināla otro gadu pēc kārtas būtu liels fiasko — spēlei bija maksimāli mobilizējusies.Mājinieki jau no paša sākuma uztaustīja LSPA/Rīga vājās vietas. Daugavpilieši ar ātrām piespēlēm vairākkārt izveidoja ātrus un bīstamus pretuzbrukumus. Tiesa, visai drošas vārtu gūšanas izdevības ilgi palika neizmantotas (piemēram, 2.minūtē, kad Deniss Martjušovs izslidoja vienatnē pret rīdzinieku vārtsargu Uģi Avotiņu). Pārsvaru uz tablo izdevās iegūt, izmantojot viesu muļķīgas paviršības un arī neveiksmes. Izskatījās, ka ar kreiso kāju no gultas izkāpis komandas stabilākais aizsargs Oskars Cibuļskis. Spēlējot četratā, viņš prasmīgi izvairījās no mājinieku uzbrucēja tvēriena, toties pilnīgi nevietā un nelaikā izmeta ripu ārpus laukuma. Divu spēlētāju pārsvaru Latgale izmantoja, nevis skaisti izspēlējot ripu, bet gan ar Martina Dudaša uz labu laimi izdarīto metienu, ko Avotiņš neredzēja — 1:0. Tāpat LSPA/Rīga vārtsargs neredzēja. kā pēc iemetiena otrajā trešdaļā Vadims Vabiščevičs panāca jau nospiedošu 3:0 pārsvaru.Pēdējā trešdaļa aizritēja ar nospiedošu LSPA/Rīga pārsvaru. Viesi varēja gūt arī vairāk par diviem vārtiem, mājinieku cietoksnī lielisks nebūtu sezonas vidū no Big Diamonds pārvilinātais Aleksejs Terentjevs. Viņu kā vienu no galvenajiem uzvaras kaldinātājiem nosauca arī Latgale treneris Igors Smirnovs: "Pamainījām uzbrucēju trijniekus, veiksmīgāk nospēlēja uzbrucēji, un superspēle bija vārtsargam." O.Znaroks gan šāda iznākuma iemeslus saskatīja savējo darbībā: "Kā lai uzvar, ja nevar iemest tukšos vārtu stūros? Turklāt vēl tie neattaisnojamie noradījumi…"Kohtlajarvē Big Diamonds pārsteiguši viesus ar ļoti labu sniegumu. Uzvaru rīdzinieki (Hlubna) izrāva tikai ar astoto bullīti.