Svētdiena, 13. oktobris
Irma, Mirga

Latvija un lieliskais Masaļskis atstāj tukšā Krieviju

Teda Nolana vadītā Latvijas hokeja izlase sestdien ar 1:0 uzvarēja Krievijas valstsvienību pārbaudes spēlē Arēnā Rīga. Lieliski vārtos darbojās Edgars Masaļskis - 21 atvairīts metiens, bet aizsardzībā visa komanda demonstrēja atzīstamu sniegumu, neļaujot Krievijai gūt kaut vienus vārtus. Vienīgo ripu spēles 10.minūtē guva Gints Meija. Dienu iepriekš Latvija Krievijai piekāpās ar 1:2.

Latvijas izlases vārtos treneri iepriekš vēlējās likt Māri Jučeru, tomēr vārtsargs mazliet apslima, tādēļ Edgars Masaļskis sargāja izlases cietoksni otro maču pēc kārtas. Krievijas vārtos stājās Konstantīns Baruļins, kurš spēlēja arī piektdien.

Masaļskis pirmo reizi iesaistījās spēlē, kad bija aizvadītas nepilnas trīs minūtes – Tarasenko iznira no aizvārtes un nesekmīgi centās apspēlēt Latvijas mūri. Nedaudz vēlāk līdz Krievijas vārtiem beidzot tika arī Latvijas izlase, mūsu 1.maiņa radīja vairākas patiešām labas iespējas atklāt rezultātu. Pēc spēlētām septiņām minūtēm pirmā iespēja vairākumā Latvijai – spēlējām tik aktīvi, ka krieviem nācās vēlreiz pārkāpt noteikumus un vairāk kā minūti lielais vairākums mājiniekiem. Līdz ar otrā krievu hokejista atgriešanos laukumā vārtus guva Gints Meija – izslidojis  no aizvārtes, uzbrucējs deva piespēli gar vārtiem Armandam Bērziņam, bet ripa trāpīja pa slidu pretiniekam un ielidoja vārtos – 1:0!

Pēc zaudētajiem vārtiem spiedienu palielināja Krievija, bet Latvijas izlases aizsardzība īsti nedeva iespēju pretiniekam ieskrieties un bīstami apdraudēt Masaļska sargātos vārtus.

Trīs minūtes pirms perioda beigām noraidījumu nopelnīja Krišjānis Rēdlihs, pirmais vairākums Krievijai. Pretinieki pamatīgi izraustīja mūsējo aizsardzību, taču vārtus neguva. Pēc pirmā perioda ar minimālu pārsvaru vadībā Latvija.

Pirmajās otrā perioda minūtēs Latvijai bija pamatīgas grūtības uzsākt uzbrukumu, jo mūsu zonā bieži uzturējās pat trīs krievu hokejisti. Iniciatīvu uzņēmās Kaspars Saulietis, īsā brīdī divas reizes bīstami apdraudot pretinieku vārtus. Turpmākajās minūtēs Krievija sagādāja daudz darba Edgaram Masaļskim - mūsu izlases vārsargam nācās demonstrēt visu, uz ko viņš spējīgs, lai vārtus nosargātu neskartus. Teicama iespēja palielināt pārsvaru bija Oskaram Cibuļskim - pēc Miķeļa Rēdliha piespēles viņa metiens tomēr tika atvairīts.

Tāpat lielisku individuālo meistarību demonstrēja Koba Jass, pēc brīža arī Meija varēja gūt savus otros vārtus mačā. Latvija perioda beigu daļā ar vētrainajiem uzbrukumiem izpelnījās otro vairākumu šajā spēlē - tas gan mājiniekiem nepadevās. Atlikušajās otrā perioda divās minūtēs rezultāts nemainījās, lai gan iespējas mūsējiem bija.

Trešā perioda pirmajās piecās minūtes aizritēja ar nelielu Krievijas pārsvaru, reālākā iespēja izlīdzināt rezultātu bija Jevgēņijam Kuzņecovam, taču metiens uzbrucējam neizdevās. Pretinieku spēle kļuva arvien agresīvāka un spiediens pieauga, bet Latvija centās atbildēt ar pretuzbrukumiem. Uz brīdi Latvija pat iespieda krievu viņu aizsardzības zonā, radot vairākas labas iespējas panākt 2:0. Diemžēl vienā no epizodēm Meijam nācās pārkāpt noteikumus un sešarpus minūtes līdz pamatlaika beigām mazākums Latvijai. Krievija izmisīgi uzbruka, bet mājinieki pašaizliedzīgi aizsargājās un izturēja mazākumu. Bīstami pretuzbrukumā uzmeta Juris Štāls - Baruļins savā vietā.

Pēdējā minūtē Krievijas vārtus atstāja Baruļins, bet Krievija arī sešatā tomēr nespēja atslēgt Masaļska sargātos vārtus - ar 1:0 mačā triumfēja Latvija! Par labākajiem šajā mačā atzina Edgaru Masaļski Latvijai un Jevgēņiju Kuzņecovu Krievijas izlasē.

Interesanti, ka tieši pēc divām nedēļām - 5.maijā - abas izlases tiksies pasaules hokeja čempionāta S grupas spēlē.

2012.gada 21.aprīlis.

Eiropas Hokeja Izaicinājuma turnīra spēle. Rīga, Arēna Rīga.

Balceram potītes lūzums Šveices hokeja līgas mačā

Cīrihes "Lions" Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers piektdien Šveices hokeja līgas (NL) spēlē ir lauzis potīti un nespēlēs līdz gadu mijai, sestdien savā interneta mājaslapā paziņoja klubs.