Latvijas hokeja izlase pārbaudes mačā pagarinājumā piekāpjas Šveicei

Latvijas hokeja izlase piektdien priekšpēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta viesos piekāpās Šveices valstsvienībai.

Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra ietvaros notikušajā spēlē Latvija zaudēja ar rezultātu 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:1).

Vienīgos vārtus Latvijas izlases labā guva Edgars Siksna, kuram šis bija pirmais precīzais raidījums valstsvienības rindās.

Jau spēles pirmajā minūtē bīstamu situāciju pie pretinieku komandas vārtiem izveidoja Zemgus Girgensons, taču savu uzdevumu augstumos bija šveiciešu vārtsargs Roberts Maijers. Tiesa, nedaudz vēlāk savu meistarību vajadzēja nodemonstrēt arī Šveices vicečempionam Latvijas izlases vārtos Elvim Merzļikinam.

Pirmā perioda vidū mājinieki gan izvirzījās vadībā, kad burzmu Latvijas valstsvienības vārtu priekšā izmantoja Deniss Holenšteins. Turpinājumā Latvijai divas reizes bija iespējas spēlēt vairākumā, taču viena spēlētāja pārsvaru viesi nespēja izmantot.

Arī otrajā trešdaļā šveicieši turpināja apdraudēt Latvijas izlases vārtu drošību, taču Merzļikins neļāva mājiniekiem dubultot spēles rezultātu. Turklāt perioda 12.minūtē Edgars Kulda no aizvārtes izdarīja teicamu piespēli aizsargam Siksnam, kurš gar pašu vārtu stabiņu raidīja ripu Maijera sargātajā cietoksnī. Zaudējuši vārtus, pretinieki turpināja uzbrukt, taču otros vārtus gūt viņiem neizdevās, un komandas pārtraukumā devās, rezultāta tablo vēstot neizšķirtu 1:1.

Trešā perioda sākumā šveicieši iespieda viesus savā aizsardzības zonā, bet turpinājumā Latvijas izlase sāka aktīvāk spēlēt, kas gan nenesa augļus. Pie tam nedaudz vairāk kā divas minūtes pirms pamatlaika beigām uz noraidīto spēlētāju soliņa bija jādodas Kristapam Sotniekam. Mājinieki vairākumu neprata izmantot un komandām uzvarētāja noskaidrošanai bija jāaizvada piecu minūšu pagarinājums.

Papildlaika vidū Ēriks Blūms izmantoja situāciju, kurā Latvijas izlases spēlētājs bija nosedzis Merzļikana skatu. Latviešu vārtsargs nepaguva pārvietoties uz pozīciju metiena atvairīšanai, un Blūma raidīta ripa lidoja vārtos.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika nosaukts aizsargs Guntis Galviņš, kamēr pretiniekiem šis gods tika Maijeram.

Pēc tam sestdien abas komandas savā starpā tiksies arī Neišatelas pilsētā, noslēdzot gatavošanos pasaules čempionātam.