Latvijas hokeja izlasei otrā vieta Četru nāciju turnīrā

Latvijas hokeja izlase sestdien ar zaudējumu un izcīnītu otro vietu noslēdza Turkish Airlines Četru nāciju turnīru, piekāpjoties Baltkrievijas izlasei.

Latvijas izlase ar rezultātu 2:3 (0:1, 0:1, 2:1) piekāpās Baltkrievijai.

Vārtus Latvijas valstsvienībā guva Miks Indrašis un Sandis Smons.

Abas izlases lielāko daļu no pirmā perioda aizvadīja ļoti piesardzīgi, bieži vien pat netiekot līdz brīvam metienam. Tas gan mainījās 13.minūtē, jo latvieši uzbrukuma zonā zaudēja ripu, ko uzreiz izmantoja pretinieki dodoties ātrajā pretuzbrukumā, kas noslēdzās ar Mihaila Stefanoviča precīzo metienu. Trešdaļas izskaņā Latvijas izlasei bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, tomēr pretinieku vārtsargu neizdevās pārspēt. Vien 55 sekundes līdz perioda beigām lieliskā metiena pozīcijā nonāca Miks Indrašis, taču viņš nespēja gūt vārtus no tuvas distances.

Otrais periods Latvijas izlasei nebija veiksmīgāks, jo jau otrajā minūtē skaitlisko vairākumu realizēja Stefanovičs, kura izdarīto metienu vārtu augšējā stūrī, neredzēja Kristers Gudļevskis. Turpinājumā latvieši vairākkārt mēģināja izkārtot sev labas vārtu gūšanas iespējas, tomēr bīstamākus momentus radīja Baltkrievijas hokejisti. Neviena no komandām gan nespēja gūt vārtus, taču četras minūtes līdz otrā perioda beigām vairākumu ieguva Latvijas izlase, nespējot to realizēt.

Trešo periodu Latvijas izlase iesāka vairākumā, tomēr arī šo iespēju neizdevās izmantot. Tikmēr baltkrievi prata realizēt savu skaitlisko vairākumu, kuru viņi ieguva pateicoties Indraša noraidījumam. Neapturējis ripu, vārtu tīklam notrīcēt lika Stefanovičs un viņa trešais vārtu guvums, bet vaininieks Indrašis nepilnas 20 sekundes vēlāk vienus vārtus atguva, būdams pirmais pie atlēkušās ripas. Turpmākajās minūtēs iniciatīva piederēja baltkrieviem, tomēr Latvijas izlase septiņas minūtes līdz spēles beigām samazināja viesu pārsvaru.

Aizsargs Smons uz zilās līnijas saņēma piespēli no Indraša un izdarīja spēcīgu metienu uz vārtiem, kur vārtsargam virsū tika uzgrūsts Rihards Bukarts. Šī epizode raisīja jautājumus viesu spēlētājiem, tāpēc tiesneši devās vērot video atkārtojumu, pēc kura Eduards Odiņš ieskaitīja Smona metienu. Brīdi vēlāk latvieši ieguva vēl vienu skaitlisko vairākumu, tomēr arī šoreiz vārtus gūt neizdevās. Atlikušajā laikā latvieši izmisīgi centās izlīdzināt spēles rezultātu, tomēr neveiksmīgi, turnīru noslēdzot ar zaudējumu.

Komandas pēc pamatlaika beigām izspēlēja arī piecu metienu soda sēriju, kas noslēdzās neizšķirti 1:1. Vienīgo "bullīti" Latvijas izlasē realizēja Raimonds Mikus Vītoliņš.

Baltkrievijas izlase, pateicoties uzvarai, izcīnīja pirmo vietu turnīrā, kamēr latvieši palika otrajā vietā.

Pirms šī dueļa savu pēdējo spēli Četru nāciju turnīrā aizvadīja arī Slovēnijas un Francijas izlases. Panākumu ar rezultātu 3:0 svinēja francūži.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase ceturtdien Liepājas Olimpiskā centra ledus hallē ar rezultātu 3:2 pēcspēles soda metienu sērijā uzvarēja Slovēniju, bet sestdien ar 2:1 papildlaikā pieveica Franciju. Tikmēr Baltkrievija turnīra pirmajā spēlē ar 4:2 uzvarēja Franciju, bet otrajā duelī ar 0:2 zaudēja Slovēnijai.

Boba Hārtlija vadītā izlase turnīrā Liepājā piedalās ar diviem vārtsargiem, desmit aizsargiem un 17 uzbrucējiem.

Hārtlijam darbā ar Latvijas izlasi šajā turnīrā asistēs Artis Ābols, Aleksandrs Cicurskis, Maksims Širokovs un Sergejs Kuzņecovs.

Latvijas nacionālā izlase pirmo kopīgo treniņu aizvadīja pirmdien "Volvo ledus hallē", bet otrdien jau devās uz Liepāju.