Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Latvijas hokeja valstsvienība pēcspēles metienu sērijā zaudē Austrijai

Latvijas hokeja valstsvienība, gatavojoties pasaules čempionātam, Insbrukā pēcspēles metienu sērijā ar 4:5 pārbaudes spēlē zaudēja Austrijas izlasei. Ceturtdien abas komandas tiksies vēlreiz.Pirmā trešdaļa aizritēja diezgan līdzīgā cīņā ar niecīgu skaitu vārtu gūšanas momentu. Mazliet tuvāk pirmo vārtu guvumam bija mājinieki.

Otrajā periodā nebija nospēlēta pat pusminūte, kad mājinieku aizsargi atļāva Miķelim Rēdliham izdarīt netraucētu metienu vārtu apakšējā stūrī, un 1:0. Četras minūtes vēlāk viesi vēlreiz izmantoja skaitlisko vairākumu – vārtu priekšā M.Rēdlihs pielaboja partnera metienu (precīzais metiens gan tika ieskaitīts Georgijam Pujacam).

Toties otrā perioda beigas viesiem sanāca pagalam neveiksmīgas. Vispirms skaitlisko vairākumu realizēja Filips Lukašs, jau pēc pusminūtes Daniels Oberkoflers panāca izlīdzinājumu, bet vēl minūti vēlāk Markuss Peintners izrādījās veiklāks vārtu priekšā – 2:3.

Trešās trešdaļas sākumā Roberts Bukarts vēlreiz panāca izlīdzinājumu. Taču perioda vidū pēc Pujaca rupjas kļūdas skaitliskā vairākumā pretinieku zonā Rolands Kašpics izslidoja viens pret Masaļski un izvirzīja mājiniekus vadībā. Divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Kaspars Saulietis guva ceturtos vārtus viesu labā.

Pagarinājumā reālu iespēju gūt uzvaras vārtus nevienai komandai nebija, bet pēcspēles metienu sērijā vienīgais precīzais metiens izdevās mājiniekiem.

Kā zināms, četrās pirmajās pārbaudes spēles Latvijas hokejisti bija piedzīvojuši četrus zaudējumus – 1:4 un 4:7 pret Zviedriju, kā arī 0:5 un 3:5 pret Somiju.

Pārbaudes spēle hokejā

Austrija – Latvija 5:4 (0:0, 3:2, 1:0, 0:0, 1:0)
Vārti:
20:18 M.Rēdlihs (Pujacs, Bukarts, vair.) – 0:1, 24:11 Pujacs (M.Rēdlihs, vair.) – 0:2, 34:08 P.Harands (K.Harands, Unterlugauers, vair.) – 1:2, 34:33 Oberkoflers (Ofners. Unterlugauers) – 2:2, 35:31 Peintners (Kašpics, Rafls) – 3:2, 43:13 Bukarts (Pujacs, vair.) – 3:3, 50:35 Kašpics (Rebeks, maz.) – 4:3, 57:44 Saulietis (Bērziņš, Meija) – 4:4, 65:00 Unterlugauers (p.m.) – 5:4