Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Latvijas hokeja valstsvienība zaudē Somijai pirmajā pārbaudes spēlē

Latvijas hokeja valstsvienība, turpinot gatavoties pasaules čempionātam, ceturtdien Arēnā Rīga aizvadīja pirmo pārbaudes spēli pret Somijas izlasi un piedzīvoja zaudējumu 0:5. Piektdien Latvijas un Somijas izlases tiksies vēlreiz.

Znaroks ar Latvijas hokejistu sniegumu neapmierināts, vēlas lielāku spēles disciplīnas ievērošanu

Vairāku noraidījumu sērija laukuma saimnieku sastāvā astotajā minūtē maksāja pirmos zaudētos vārtus – aizsarga mesto ripu vārtu priekšā pielaboja no KHL spēlēm labi iepazītais Leo Komarovs.

Arī turpinājumā ripa daudz biežāk bija Latvijas izlases aizsardzības zonā un darba krietni vairāk bija Edgaram Lūsiņam. Mājinieki atbildēja ar dažiem diezgan labiem pretuzbrukumiem, taču to nobeigumā gan pietrūka precizitātes piespēlēs. Labākā iespēja atspēlēties bija trīs minūtes līdz pirmajam pārtraukumam, kad Bukarta metienu no tuvas distances atsita somu vārtsargs Lasila.

Otrajā trešdaļā triju minūšu laikā Somijas izlase, pateicoties diviem Jūso Pūstinena raidījumiem, panāca 3:0 savā labā. Vispirms savu vārtu priekšā ripu pretiniekam “uzdāvināja” Sotnieks, un Lūsiņš nespēja labot partnera kļūdu. Bet tad mājinieku aizsargi ļāva pretiniekiem izdarīt trīs metienus pēc kārtas, līdz ripa bija tīklā. Pa vidu šīm epizodēm laukuma saimnieku līdz tam, iespējams, labāko iespēju gūt pirmos vārtus neizmantoja Sergejs Pečura.

Kājas muskuļa savainojuma dēļ otro trešdaļu nepabeidza Oskars Cibuļskis.

Trešajā periodā bija nospēlētas tikai 39 sekundes, kad ripa ceturto reizi – un trešo reizi pēc Pūstinena metiena – atrada ceļu uz Latvijas valstsvienības vārtiem. Uzreiz pēc tam laukuma saimniekiem bija iespēja gandrīz divas minūtes spēlēt piecatā pret trijiem viesiem, taču šī izdevība palika neizmantota.

Spēles pēdējā posmā Latvijas hokejisti nedaudz apņēmīgāk devās uzbrukumā, diemžēl gūt vismaz goda vārtus tā arī neizdevās. Vēl vairāk – četrarpus minūtes līdz pamatlaika beigām skaitliskajā vairākumā Jūso Hietanens ar tālšāvienu iemeta piekto ripu viesu labā.

Spēli mājinieki aizvadīja bez vairākiem potenciālajiem komandas līderiem (Masaļskis, Dārziņš, Ņiživijs, Pujacs, Cipulis, Ankipāns).

Šī bija trešā no astoņām Latvijas valstsvienības pārbaudes spēlēm pirms pasaules hokeja čempionāta. Kā zināms, pirmajos divos mačos Latvijas hokejisti viesos piedzīvoja zaudējumus pret Zviedrijas valstsvienību – 1:4 un 4:7.

Pārbaudes spēle hokejā

Latvija – Somija 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Vārti
: 7:25 Komarovs (Mēnpā, Ūsitalo, vair.) – 0:1, 24:31 Pūstinens – 0:2, 27:37 Pūstinens (Pesonens) – 0:3, 40:39 Pūstinens – 0:4, 55:27 Hietanens (Pesonens, Puistola, vair.) – 0:5
Metieni: 26 - 48
Iemetieni: 22 - 35
Soda min: 22 - 16
Latvija: Lūsiņš, Cibuļskis – Kr.Rēdlihs, Meija – A.Džeriņš – Bukarts, J.Rēdlihs – Sotnieks, M.Rēdlihs – Vilkoits – A.Širokovs, Andersons – Jass, Štāls – Pečura – Saulietis, Iliško – Jakovļevs, Ķēniņš – Pavlovs – Jekimovs