Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Latvijas hokejisti izšķirošajā spēlē atstāj sausā Slovēniju

Latvijas hokejisti otrdien izcīnīja pirmo uzvaru šajā pasaules čempionātā, izšķirošajā spēlē par iekļūšanu nākamajā kārtā ar 3:0 pieveicot Slovēniju. Divus vārtus Latvijas izlases labā guva Aleksejs Širokovs. Edgars Masaļskis vārtos atvairīja visus metienus.

B grupā Latvijas hokejisti ierindojās 3.vietā un otrā posma spēles aizvadīs pret trim labākajām C grupas komandām – piektdien plkst.18.30 (pēc Latvijas laika) ar pirmās vietas ieguvējiem, svētdien plkst.18.30 ar otro labāko komandu un plkst.2.15 naktī uz otrdienu ar trešās vietas ieguvējiem. No C grupas otrajā posmā jau iekļuvuši Somijas hokejisti, par pārējām divām ceļazīmēm trešdien cīnīsies Slovākija, Vācija un Norvēģija.

Spēli ļoti aktīvi iesāka slovēņi, mēģinot uzturēt lielu tempu, daudzveidīgi saspēlēties un uzspiest savu spēli Latvijas izlasei, tomēr mūsu valstsvienības spēlētāji prasmīgi izlīdzināja gaitu. It īpaši pēc tam, kad varēja spēlēt vairākumā, tomēr vārtus gūt joprojām neizdevās.

Septītās minūtes izskaņā pirmā reālākā vārtu gūšanas iespēja bija slovēņiem, kad pēc Rotmana metiena ripa trāpīja pa vārtu pārlikni. Jau minūti vēlāk Armands Bērziņš izdarīja labu metienu, taču vārtu priekšā pa vārtsarga atvairīto ripu netrāpīja Miķelis Rēdlihs.

15.minūtē Galviņš ļoti aktīvi nospēlēja slovēņu vārtu priekšā, par ko nopelnīja soda metienu. Cipulis izdarīja soda metienu, vārtsargu apspēlēja, taču ripu pārmeta pāri vārtiem.

Otrajā trešdaļā Latvijas izlase spēlēja vēl aktīvāt, it īpaši savu pārsvaru izrādot vairākuma situācijā, pilnībā iespiežot slovēņus viņu aizsardzības zonā, izdarot vairākus ļoti bīstamus metienus, taču vārtus gūt joprojām neizdevās.

28.minūtē, kad noraidīts bija Raitis Ivanāns, lieliski saspēlējās Aleksandrs Ņiživijs un Herberts Vasiļjevs, pēdējais no viņiem izdarīja ļoti labu metienu, taču ripa trāpīja pa vārtu stabu. Jau pēc brīža slovēņi nopelnīja noraidījumu par Jerofejeva ietriekšanu bortā. Tūliņ Daugaviņš izrāvās uz vārtiem un tika nogāzts, par ko Latvijai piešķīra otro soda metienu. Ņiživijs ļoti eleganti apspēlēja vārtsargu un ieraidīja ripu zem pārlikņa, izvirzot Latviju vadībā ar 1:0.

Jau pēc minūtes (32.) lielā ātrumā slovēņu zonā ieslidoja Cipulis, izdarīja lielisku piespēli gar vārtiem Širokovam, kurš ieraidīja ripu vārtos. Jau nākamajā uzbrukumā sekoja vēl viens labs metiens, taču ripa trāpīja pa vārtu stabu.

Pēdējo trešdaļu ļoti aktīvi iesāka slovēņi, un viņu centieni vainagojās panākumiem. Ar aktīvu cīņu slovēņi nopelnīja iespēju spēlēt pieciem pret trim Latvijas hokejistiem, taču Latvijas izlases aisargi un vārtsargs nospēlēja labi.

Pēdējās desmit minūtēs slovēņi sasparojās, izvēršot aktīvu spēli laukuma vidusdaļā un izdarot patālus, bet bīstamus metienus. Taču drīz vien viņu aktivitātes noplaka, un mača beigās temps nokritās zems, Latvijas izlase droši sargāja savu pirmo uzvaru šajā pasaules čempionātā, kas nodrošināja dalību turnīra nākamajā kārtā.

28 sekundes pirms spēles beigām trešos vārtus guva Širokovs, kuri tie viņam bija otrie šajā spēlē. Tobrīd Slovēnija bija nomainījusi vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, ripu pārtvēra Cipulis, atdeva to Širokovam.

x x x

Latvija 3-0 Slovēnija
(0:0, 2:0, 1:0)

Vārtu guvēji: Ņiživijs (soda metiens) - 1:0 (30:05), Širokovs (Cipulis, Sprukts) - 2:0 (31:24, vair.), Širokovs (Cipulis) - 3:0 (59:32).

Metienu attiecība: 38-17
Vārtsargi: Edgars Masaļskis - Roberts Krištans

Noraidījumi: 12-16

B grupas noslēguma tabula (punkti, vārti)