Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Latvijas hokejisti pārbaudes spēlē revanšējas Francijai

Latvijas hokeja valstsvienība pārbaudes spēlē sestdien Rīgā uzvarēja Francijas izlasi 5:2 (0:1, 3:0, 2:1), revanšējoties par dienu iepriekš piedzīvoto zaudējumu 3:5. Divus vārtus guva Aleksandrs Ņiživijs, pa vieniem - Herberts Vasiļjevs, Miķelis Rēdlihs un Mārtiņš Cipulis.

16.un 17.aprīlī Latvijas hokejisti aizvadīs pēdējās divas pārbaudes spēles pirms pasaules čempionāta ar Slovākijas valstsvienību.

Pirmajā periodā komandas nelutināja skatītājus ar daudziem bīstamiem momentiem, kaut arī Latvijas hokejistiem bija nenoliedzams teritoriāls pārsvars. Pirmajās minūtēs labākā izdevība atklāt rezultātu bija izlases jaunpienācējam Robertam Jekimovam, taču viņš, eleganti izslidojis vārtu priekšā, metiena vietā izvēlējās atdot piespēli.

Trešdaļas vidū, spēlējot vairākumā, lieliska izdevība bija Vasiļjevam, taču viņam neizdevās realizēt izgājienu 1:1. Drīz pēc tam bīstami meta Jekimovs.

Atšķirībā no Latvijas hokejistiem viesi izmantoja jau pirmo skaitlisko vairākumu - 13.minūtē Vinsāna Bakē metienu vārtu priekšā pielaboja Baptists Amārs. Francijas izlase pamazām spēli izlīdzināja, un reālu vārtu gūšanas iespēju mājiniekiem vairs nebija. Vēl vairāk - pēdējā minūtē ripa noklaudzēja pa Masaļska sargāto vārtu stabu.

Otro trešdaļu Latvijas hokejisti sāka agresīvāk, ātrāk un pirmajās minūtēs viesu zonā sagrieza īstu karuseli. Tomēr līdz pirmo vārtu guvumam nācās gaidīt pusi perioda. 30.minūtē pretuzbrukumu divatā pret vienu aizsargu klasiski izspēlēja Ņiživijs un Vasiļjevs.

Trīs minūtes vēlāk ripa vēlreiz atradās Francijas izlases vārtos, taču brīdi iepriekš tiesnesis fiksēja noteikumu pārkāpumu. Toties 36.minūtē vārti tika gūti pēc noteikumiem - ar lielisku raidījumu vārtu augšējā stūrī Latviju vadībā izvirzīja Miķelis Rēdlihs. Tieši viņu pēc spēles atzina par labāko spēlētāju mājinieku rindās.

Īsi pirms trešdaļas beigām skaitlisko vairākumu lieliski izspēlēja Dārziņš un Cipulis - 3:1.

Trešajā periodā uzņemto tempu mājinieki nesamazināja un pelnīti guva ceturtos vārtus - pēc skaistas pauzes ripu vārtos raidīja Ņiživijs. Pēc šī vārtu guvuma spēles raksturs nomierinājās, ātrumi kļuva mazāki un arī bīstamu momentu bija mazāk.

Tuvojoties spēles beigām, Tomass Rusels guva otros vārtus viesu labā, bet minūti līdz pamatlaika beigām Ņiživijs raidīja ripu tukšos vārtos. Skaistu punktu ar realizētu soda metienu diemžēl neizdevās pielikt Jekimovam.

Salīdzinājumā ar piektdienas spēli Latvijas valstsvienības sastāvā nebija iekļauti Bļinovs, Brahmanis, J.Rēdlihs, Saviels, Sotnieks un Muštukovs. Viņu vietā spēlēja Masaļskis, Cibuļskis, Andersons, Jekimovs un A.Džeriņš.

Kā zināms, piektdien abu komandu pirmajā spēlē laukuma saimnieki cieta zaudējumu 3:5, kas Latvijas izlasei bija trešā neveiksme pārbaudes mačos pēc kārtas.

xc

Znaroks: Nevienam no aizsargiem vieta izlasē nav garantēta

Pārbaudes spēle

Latvija – Francija 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Vārti: 12:57 Amārs (Baše, Treljē, vair.), 29:37 Vasiļjevs (Ņiživijs, K.Rēdlihs) – 1:1, 35:35 M.Rēdlihs (Bērziņš, Jerofejevs) – 2:1, 39:38 Cipulis (Dārziņš, Pujacs, vair.) – 3:1, 43:02 Ņiživijs (Vasiļjevs, Cipruss) – 4:1, 57:45 Rusels (Derosjē, Monjē, vair.) – 4:2, 58:52 Ņiživijs (Cipruss, Vasiļjevs, tukšos vārtos) – 5:2.

Latvija: Masaļskis; Pujacs - Galviņš, Cipulis - Vasiļjevs - Ņiživijs, Sorokins – Laviņš, G.Džeriņš - Cipruss - Dārziņš, K.Rēdlihs - Jerofejevs, M.Rēdlihs - Bērziņš - Jekimovs, Andersons - Cibuļskis, Ankipāns – A.Džeriņš - Širokovs.

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...