Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Latvijas hokejisti pasaules čempionāta pirmajā spēlē zaudē Šveicei

Latvijas hokeja valstsvienība Vācijas pilsētā Manheimā sestdien piedzīvojusi zaudējumu pasaules čempionāta B grupas pirmās kārtas spēlē pret Šveices izlasi – 1:3 (0:1, 0:1, 1:1). Vienīgos vārtus guva Gints Meija. Nākamo maču Latvijas hokejisti aizvadīs pirmdien pret Kanādas izlasi, kas pirmajā spēlē uzvarēja Itāliju 5:1.

Abas komandas principiālo cīņu uzsāka ļoti aktīvi. Vispirms ar bīstamu metienu pa Gerbera vārtiem atzīmējās Jerofejevs, bet trešajā minūtē ripa pirmo reizi ielidoja vārtos – diemžēl Masaļska sargātajos.

Šveices izlases trešā maiņa izvērta ilgu uzbrukumu Latvijas hokejistu aizsardzības zonā un pēc piespēles gar vārtiem pirmais pie ripas bija Andreass Ambīls – 0:1.

Četras minūtes vēlāk Latvijas valstsvienība pirmo reizi nonāca skaitliskajā mazākumā. Šveicieši vairākumā neko sevišķi bīstamu neizveidoja, taču turpināja diktēt spēles tempu. Viņi uz ledus bija ātrāki, agresīvāki un sagādāja Masaļskim daudz darba.

Savukārt Latvijas hokejisti nekādi nespēja nostiprināties pretinieku zonā un Gerberu apdraudēja tikai retiem patāliem metieniem. Divi bīstamākie momenti pirmajā trešdaļā pie šveiciešu vārtiem tika izveidoti pēdējās piecās minūtes. Vispirms Vasiļjevs vārtu priekšā neveiksmīgi mēģināja pielabot Ņiživija raidījumu, bet brīdi vēlāk ar metienu no tuvas distances Gerberu neizdevās pārspēt Miķelim Rēdliham.

Metienu attiecība pirmajā periodā – 5:14.

Gandrīz identiskas mača sākumām bija otrās trešdaļas pirmās minūtes. Pašā sākumā mazliet aktīvāk uzbruka Latvijas hokejisti, bet trešajā minūtē viņi zaudēja vārtus. Apslidojis vārtus, ripu Masaļska sargātajā cietoksnī raidīja 19 gadus vecais aizsargs Žozī.

Latvijas hokejisti centās darboties agresīvāk, taču teritoriālu pārsvaru nespēja iegūt un bīstamu metienu pa Gerbera vārtiem maz, arī perioda vidū divas minūtes spēlējot skaitliskajā vairākumā. Trešdaļas izskaņā Šveices izlase atkal pārņēma iniciatīvu, un Masaļskim vairākas reizes nācās glābt Latvijas vārtus.

Trešā minūte izrādījas liktenīga arī trešajā trešdaļā. Jurim Štālam pēc “Beļavska piruetes” metiens īsti nesanāca, taču īstajā vietā un īstajā laikā bija Gints Meija, kurš cīņā ar šveiciešu aizsargu vienus vārtus atspēlēja.

Izturējuši divas minūtes mazākumā, Latvijas hokejisti sagrieza pamatīgu karuseli pie šveiciešu vārtiem skaitliskajā vairākumā. Metienu bija daudz, diemžēl izlīdzinājumu panākt neizdevās.

Turpinājumā Latvijas valstsvienība dominēja, un astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām Gerbers ne bez veiksmes palīdzības atvairīja Dārziņa metienu. Arī atlikušajā laikā Oļega Znaroka audzēkņi uzbruka vairāk, kaut arī brīžam šveicieši atbildēja ar diezgan bīstamiem pretuzbrukumiem.

Pēdējā minūtē Masaļska vietā laukumā tika sūtīts sestais laukuma spēlētājs, taču labumu no tā gūt neizdevās. Divas sekundes līdz beigām Ivo Rītemans raidīja ripu tukšos vārtos.

Par labākajiem spēlētājiem tika atzīti abu komandu vārtsargi Edgars Masaļskis un Martins Gerbers.

LASI VĒL

Znaroks: kļūdas pasaules čempionātā maksā dārgi

Ņiživijs: jau pēc pirmā perioda mans kombinezons bija pilnībā slapjš

Masaļskis: bijām pelnījuši 2:2, bet šoreiz nepaveicās

Vasiļjevs: Mūsu trumpjiem vajadzēja būt pretuzbrukumiem un skaitliskajam vairākumam

Pasaules hokeja čempionāts, B grupa

Šveice – Latvija 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Vārti: 2:26 Ambīls (Brunners, Monē) – 1:0, 22.28 Žozī – 2:0, 42:35 Meija (Štāls, J.Rēdlihs) – 2:1, 59:58 Pliss (Bezina, tukšos vārtos) – 3:1

Metieni: 31 – 22

Soda min: 6 – 6

Latvija: Latvija: Masaļskis, Pujacs – Reķis, Cipulis – Vasiļjevs – Ņiživijs, Galviņš – Jerofejevs, Daugaviņš – Sprukts – Karsums, Sotnieks – J.Rēdlihs, M.Rēdlihs – Džeriņš – Dārziņš, Jass – Andersons, Meija – Pečura – Štāls.