Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Latvijas hokejisti piekāpjas Kanādai

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta priekšsacīkšu B frupas otrajā spēlē ar 1:6 piekāpās 2010.gada Vankūveras olimpisko spēļu čempioniem kanādiešiem. Cīņas iznākums tika izšķirts jau tās pirmajā pusē, kad Kanādas hokejisti bija guvuši sešus vārtus. Pirmos četrus – skaitliskajā vairākumā. Trešdien jāspēlē ar Itāliju par iekļūšanu nākamajā kārtā.

APTAUJA => Vai Latvijas hokejisti uzvarēs Itāliju?

Jau ar spēles pirmajām sekundēm kanādieši aktīvi apdraudēja Latvijas izlases vārtus, par ko nopelnīja tiesības spēlēt skaitliskajā vairākumā. Divu minūšu sodu par bloķēšanu saņēma Jānis Sprukts. Jau 40 sekundes pēc tam  Džons Tavaress atklāja spēles rezultātu, pēc Krisa Rasela un Korija Perija piespēlēm pārspējot Edgaru Masaļski.

Pēc iemestajiem vārtiem Kanādas komandai joprojām piederēja iniciatīva, taču vairākus bīstamus pretuzbrukumus izveidoja arī Latvijas hokejisti. Skatāmā spēlē visvairāk darba bija abu komandu vārtsargiem - Masaļskim un Krisam Meisonam.

Latvijas hokejisti uzbruka arvien bīstamāk, iegūstot arī tiesības spēlēt vairākumā. Diemžēl pēc tam muļķīgu noraidījumu nopelnīja Andris Džeriņš, bet Kanāda divas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām vēlreiz realizēja skaitlisko pārsvaru - izcēlās Stīvens Stemkoss.

Otrās trešdaļas sākumā bija daudz cīņas pie laukuma apmalēm. Vienā no epizodēm cieta Latvijas izlases aizsargs Jānis Andersons, kuram palīdzību sniedza mediķi. Ceturtajā minūtē Oļega Znaroka vadītā komanda atkal nonāca mazākumā - šoreiz noraidījumu saņēma kapteinis Herberts Vasiļjevs. Kanādieši šo iespēju garām nepalaida, realizējot trešo no trim vairākumiem. Ar spēcīgu tālu metienu vārtus guva Marks Džordāno.

Drīz pēc tam sekoja Alekseja Jerofejeva noraidījums un arī ceturtie vārti. Šajā spēlē otro reizi izcēlās Tavaress. 28.minūtē Latvijas izlases vārtos Edgaru Masaļski nomainīja Mārtiņš Raitums. Otrās trešdaļas vidū pirmo reizi kapitulēt nācās arī Raitumam, šoreiz Kanāda iemeta vienādos sastāvos (Stīvs Daunijs).

Oļegs Znaroks padotos sauca uz pusminūtes pārtraukumu, un drīz pēc tam Latvija trīs reizes pēc kārtas tika pie iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā. Pirmajā piegājienā Meisonu neizdevās patraucēt, bet otrajā reizē Miķelis Rēdlihs ripu vārtos raidīja ar slidu, tāpēc vārti netika ieskaitīti. Trešajā piegājienā kanādieši, spēlējot uz noteikumu pārkāpuma robežas, piespieda kļūdīties Latvijas hokejistus. Arvīds Reķis, labojot kļūdu, nopelnīja divu minūšu sodu, un Džordano panāca 6:0.

Pēdējās trešdaļas sākumā Kanādas vārtos Meisonu nomainīja Čads Džonsons. Perioda sākumā abpusēju noraidījumu nopelnīja Miķelis Rēdlihs un Stīvs Daunijs. Četratā pret četriem aktīvāk uzbruka pretinieki, taču līdz bīstamiem metieniem netika. Taču pie iespējas spēlēt vairākumā gan - Māris Jass devās atsēdēt nopelnīto divu minūšu sodu. Viņa partneriem pirmo reizi spēlē izdevās izturēt skaitlisko mazākumu.

51.minūtē Juris Štāls pēc reida pāri visam laukumam izdarīja metienu, bet vārtsarga atsisto ripu tīklā ieraidīja aizsargs Georgijs Pujacs, panākot 1:6. Latvijas hokejisti turpināja aktīvi uzbrukt un Aleksandrs Jerofejevs trāpīja pa vārtu stabu.

Pēdējās piecās minūtēs Latvijas izlase izdarīja vēl vairākus bīstamus metienus vairākumā, taču savā vietā allaž bija Džonsons.

Latvijas izlases sastāvā par labāko spēlētāju tika atzīts Mārtiņš Cipulis, bet kanādiešiem šo godu izpelnījās Džons Tavaress.

Trešdien pulksten 17.15 Latvijas hokejisti izšķirošajā cīņā par iekļūšanu otrajā kārtā tiksies ar Itāliju, kas pirmajās cīņās ar 1:5 zaudēja Kanādai, bet ar 0:3 – Šveicei. Zaudētājiem būs jāspēlē par vietas saglabāšanu elites divīzijā.

aa

Pasaules hokeja čempionāts, B grupa
Latvija – Kanāda 1:6
(0:2, 0:4, 1:0)

Vārti: 1:59 Tavaress (Rasels, Perijs, vair.) – 0:1, 18:19 Stemkoss (Rasels, Perijs, vair.) – 0:2, 25:30 Džordāno (Vitnijs, Kumskis, vair.) - 0:3, 26:58 Tavaress (Perijs, vair.) - 0:4, 30:07 Daunijs (Bērnss) - 0:5, 39:06 Džordāno (Keins, Peverlijs) - 0:6, 50:25 Pujacs - 1:6.

Metieni: 24 – 32

Soda minūtes: 14 - 18

Latvija: Masaļskis; Reķis – Pujacs, Cipulis – Vasiļjevs – Ņiživijs; Galviņš – Jerofejevs, Karsums – Sprukts – Daugaviņš; Sotnieks – J.Rēdlihs, M.Rēdlihs – Džeriņš – Dārziņš; Jass – Andersons, Štāls – Pečura – Meija.