Rīgā +17 °C
Ceturtdiena, 10. oktobris
Druvis, Arvīds, Arvis

Latvijas hokejisti pirmajā pārbaudē piekāpjas baltkrieviem

Latvijas hokeja izlase pirmajā pārbaudes spēlē, gatavojoties pasaules čempionātam, ceturtdien Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra ietvaros viesu laukumā ar 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) piekāpās Baltkrievijas valstsvienībai.Spēles rezultāts tika atklāts minūti līdz pirmās trešdaļas beigām, kad baltkrievi spēja realizēt skaitlisko vairākumu.

Vārtus baltkrievu labā guva Artūrs Gavruss. Otrajā periodā norisinājās sīva cīņa, taču nepilnu minūti līdz trešdaļas beigām Latvijas aizsargs Maksims Širokovs izlīdzināja spēles rezultātu un panāca 1:1.Trešā perioda sākumā kārtējo vairākumu realizēja baltkrievu hokejisti. Precīzu metienu uz Ervīna Muštukova sargātajiem vārtiem izdarīja Ņikita Ustiņenko, panākot 2:1 Baltkrievijas izlases labā, kas, kā vēlāk izrādījās, bija uzvaras vārti šajā duelī.Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika atzīts vienīgo vārtu autors Širokovs.Abas komandas sestdien atkārtoti sacentīsies Lidā.Latvijas izlase jaunā galvenā trenera Aleksandra Beļavska vadībā pasaules čempionātam gatavojas jau trešo nedēļu, bet uz Baltkrieviju devies samērā jauns sastāvs, jo šajos mačos debiju valstsvienībā piedzīvos uzreiz pieci spēlētāji - Kārlis Čukste, Edmunds Augstkalns, Kirils Galoha, Nikolajs Jeļisejevs un Ričards Kondrāts.Savukārt, ja Aleksandrs Jerofejevs aizvadīs arī otro spēli ar Baltkrieviju, tā viņam būs simtā valstsvienības rindās.Aptuveni desmit spēlētāji pašlaik turpina strādāt Rīgā trenera Jura Klodāna vadībā.