Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Latvijas hokejisti uzvar Baltkrieviju pirmajā pārbaudes spēlē

Latvijas hokeja valstsvienība, gatavojoties pasaules čempionātam, pārbaudes spēlē ar 3:2 (0:0, 2:0, 1:2) ceturtdien Arēnā Rīga pārspēja Baltkrievijas izlasi. Vārtus mājinieku labā guva Roberts Bukarts, Kaspars Daugaviņš un Jēkabs Rēdlihs. Piektdien komandas tiksies vēl vienu reizi.

Znaroks apmierināts ar komandas disciplinēto sniegumu

Jau otrajā minūtē iespēja atklāt rezultātu bija Robertam Jekimovam – ātrajā uzbrukumā viņš meta nedaudz garām vārtiem. Jau pusminūti vēlāk laukuma saimnieki nopelnīja pirmo skaitlisko vairākumu. Divas minūtes ripa neatstāja baltkrievu aizsardzības zonu, taču bīstamu metienu pa Mezina sargātajiem vārtiem nebija.

Arī turpinājumā Latvijas hokejisti krietni vairāk kontrolēja ripu, bija ātrāki, bet Mezinam darba nemaz nebija tik daudz – viesi organizēti darbojās aizsardzībā. Bija nospēlēta jau gandrīz puse pirmās trešdaļas, kad pirmo reizi spēlē nopietni nācās iesaistīties Masaļskim. Vēl dažas minūtes vēlāk Edgars elegantā kritienā izglāba komandu pēc baltkrievu izgājiena divi pret viens.

Rezultāts tika atklāts otrās trešdaļas ceturtajā minūtē, kad pēc Jura Štāla piespēles no aizvārtes precīzi meta Roberts Bukarts.

Pēc vārtu guvuma turpinājās līdzīga spēle, kurā mazliet bīstamāk uzbruka Latvijas izlase. Divreiz laukuma saimnieki bez panākumiem mēģināja realizēt skaitlisko pārsvaru. Mājinieku pārsvaru trešdaļas beigās palielināja Kaspars Daugaviņš, kurš pretuzbrukumā pārsteidza Mezinu ar negaidītu metienu tālajā apakšējā vārtu stūri – 2:0.

Masaļskis bīstamāko viesu uzbrukumu neitralizēja nepilnas 20 sekundes līdz perioda beigām, kad tvēra ripu pēc Mihaļova izgājiena viens pret vienu.

Neveiksmīgs Latvijas izlasei izvērtās trešās trešdaļas sākums. Vispirms Baltkrievijas izlase sodīja mājiniekus par Štāla noraidījumu - ripas izspēli ar spēcīgu metienu no zilās līnijas pabeidza Aleksandrs Rjadinskis. Bet jau nepilnas divas minūtes vēlāk uzreiz pēc iemetiena Masaļski pārspēja Sergejs Demagins – 2:2.

Pēc panāktā neizšķirta cīņa manāmi saasinājās. Izplūcās Sprukts un Demkovs, cits citam sekoja noraidījumi. Tomēr Latvijas hokejisti pierādīja, ka divi zaudētie  vārti viņus nav samulsinājuši. Trešdaļas vidū Pečura ar piespēli izvirzīja Štālu ātrajā uzbrukumā, un Juris pēc elegantas pauzes nolika ripu “uz paplātes” Jēkabam Rēdliham, kurš trieca to vārtos – 3:2.

Jau nākamās minūtes laikā divreiz meistarību nācās demonstrēt Masaļskim. Atlikušais laiks aizritēja spraigā cīņā, kurā labas iespējas mainīt rezultātu bija abām komandām, taču godam darbojās abi vārtsargi.

Pirmajā spēlē ar Baltkrieviju nepiedalījās izlases uzbrukuma līderi Herberts Vasiļjevs, Aleksandrs Ņiživijs, Mārtiņš Cipulis, Miķelis Rēdlihs un Lauris Dārziņš, kuriem galvenais treneris Oļegs Znaroks nolēmis dot atpūtu.

Kā zināms, pirmajās divās pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta Latvijas izlases kandidāti ar 4:1 un 2:0 uzvarēja Franciju.

Pārbaudes spēle

Latvija – Baltkrievija 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Vārti
: 23:02 Bukarts (Štāls, Cibuļskis) – 1:0, 35:27 Daugaviņš (J.Rēdlihs) – 2:0, 43:12 Rjadinskis (Stass, Demagins, vair.) – 2:1, 44:57 Demagins (Stass) – 2:2, 49:23 J.Rēdlihs (Štāls, Pečura) – 3:2

Latvija: Masaļskis, Andersons - J.Rēdlihs, Daugaviņš - Sprukts - Karsums, Pujacs - Sotnieks, Saulietis - Bērziņš - Jekimovs, Galviņš - Jerofejevs, Meija - Širokovs - A.Džeriņš, Cibuļskis - M.Širokovs, Bukarts - Štāls - Pečura.