Svētdiena, 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita

Latvijas juniori ar ceturto zaudējumu noslēdz U-20 pasaules čempionātā grupu kārtu

Latvijas junioru izlase otrdien Otavā ar 1:5 piekāpās arī Somijas vienaudžiem U-20 pasaules hokeja čempionāta spēlē, grupas turnīra noslēgumā piedzīvojot ceturto zaudējumu četrās cīņās, informēja organizatori.Vienīgos vārtus Latvijai guva Roberts Jekimovs, sešas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām samazinot rezultāta starpību līdz 1:5.

Galvenā trenera Andreja Maticina vadītā izlase B apakšgrupā palika pēdējā vietā un nākamās divās spēlēs cīnīsies par vietas saglabāšanu elitē. Grupu turnīru uzvarētāji uzreiz iekļūs pusfinālā, savukārt divu nākamo vietu ieguvēji spēlēs ceturtdaļfinālos. Latvija aizvadīs vēl divas spēles četru komandu turnīrā par palikšanu elitē. Divām vājākajām izlasēm elites grupa būs jāatstāj, lai pēc gada dotu vietu Šveicei un Austrijai.Vēl Latvijas pārstāvētajā apakšgrupā otrdien trešo uzvaru pēc kārtas guva Krievijas juniori, kas ar 8:1 pārspēja slovākus. Otra komanda, kas līdzīgi kā Latvijas izlase cīņu turpinās četru vājāko komandu trunīrā, kļūs zināma trešdien Somijas un Slovākijas izlašu cīņā.A apakšgrupā Čehija ar 6:0 pārspēja Vāciju, gandrīz garantējot iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Pēdējā spēlē trešdien čehi nedrīkst smagi zaudēt Kazahstānai, kas turnīrā vēl nav guvusi nevienus vārtus. Otrdien Kazahstānas hokejisti ar 0:12 kapitulēja amerikāņiem.Latvijas juniori elites grupā debitēja 2005. un 2006. gadu mijā, arī Kanādā, kad Oļega Znaroka vadībā vietu elitē saglabāt nespēja. Pagājušā gada decembrī uzvarot 1. divīzijas turnīrā Rīgā, Latvija kvalificējās 2009. gada čempionātam.Grupu turnīri noslēgsies trešdien, bet pasaules junioru čempioni Kanādā kļūs zināmi finālspēlē 4. janvārī.U-20 pasaules čempionāta spēleSomija - Latvija 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)Vārtus guva: Tomi Salinens (02:03, Tēmu Hartikainens, Jese Jirkio, sk. vair.), Nestori Lahde (14:25, Niklass Luceniuss, Anti Ropo), Mikaels Grēnlunds (23:58, Veli Mati Vitasmeki), Mikaels Grēnlunds (27:17, Tēmu Hartikainens, 2xsk. vair), Anti Ropo (30:34, Jese Jirkio) - Roberts Jekimovs (34:03, Jānis Straupe, 2xsk. vair.)Metieni pa vārtiem: 56 - 18Vārtsargi: Juha Metsola - Nauris Enkuzens