Rīgā +5 °C
Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Liepājas metalurgs zaudē Rīgas Dinamo tikai pēcspēles bullīšos

Izmisīgi uzbrūkot trešajā periodā, Rīgas Dinamo izdevās likvidēt divu ripu deficītu un pēcspēles "bullīšos" uzvarēt Liepājas metalurgu ar 6:5. Pārbaudes spēle tika sarīkota Liepājas ledus halles desmitgades svinību ietvaros. Abu komandu spēlētāji izvairījās no asas kontaktspēles, taču notikumi laukumā nebūt neatgādināja zvaigžņu spēlēm raksturīgo plezīru.

Piekāpties neviens negribēja. To apstiprināja Atvara Tribuncova un Andreja Smirnova kautiņš otrajā periodā, kā arī Edija Brahmaņa un Alekseja Bihanova asinis uz Liepājas halles ledus. Tiesa, abas reizes liepājniekiem nepaveicās. Brahmanim ripa trāpīja pa zodu, Bihanovu no mugurpuses neveiksmīgi ar nūju sejā aizķeksēja Sergejs Pečura. Ar pirmajām minūtēm saimnieka lomā iejutās Dinamo, kas liepājniekiem par prieku bija ieradies gandrīz optimālajā sastāvā. Pietrūka tikai gūžas savainojumu guvušā slovāka Ronalda Petrovicka un ribas savainojumu ārstējošā kanādieša Marka Hartigana. Metalurgā iespēja sevi apliecināt pavērās dažiem otrās komandas uzbrucējiem, jo Darjus Pliskausks ir izsaukts uz Lietuvas izlasi, bet Gunārs Skvorcovs — uz Latvijas U-20. Doto iespēju veiksmīgi izmantoja 18 gadu jaunais Raivis Kurņigins, kurš pretuzbrukumā panāca 1:1 izlīdzinājumu. Prasmīgi izmantojot skaitlisko pārsvaru, liepājnieki ieguva 5:3 pārsvaru. Trešajā periodā Juliusam Šupleram situācijas glābšanai nācās pat nosēdināt rezervē Bļinova piecnieku. Leģionāru maiņa, papildināta ar Ģirtu Ankipānu, KHL dūžus glāba no zaudējuma. "Esmu gandarīts, ka komanda atspēlējās un pēcspēles metienos izcīnīja uzvaru," pēc Šuplera teiktā sportiskajam rezultātam nebūt nav bijusi otršķirīga loma. Metalurgā līdera lomu ar divām ripām atkal nospēlēja Edijs Brahmanis. Šuplers atzina, ka tikai tad, ja kāds būtu acīmredzami augstākā līmenī, viņa kandidatūra tiktu izskatīta spēlēšanai Dinamo. "Bullīšos" ar divām ripām savu klasi apstiprināja Aleksandrs Ņiživijs un Brahmanis. Punktu spēlei pielika Metss Elisons.

Pārbaudes spēle hokejā

Liepājas metalurgs — Rīgas Dinamo 5:6 (1:1, 3:1, 1:3, 0:1)

Metalurgs: Kurņigins (Zembergs, Čirkovs, 15.), Brahmanis (Gubins, Mihailovs, 23.), Mamonovs (Ozols, Feldmanis, 38., vair.), Brahmanis (Bihanovs, 39., vair.), Gorškovs (42.).

Dinamo: Bērziņš (Hosa, Ankipāns, 9.), Ankipāns (Hosa, 33., vair.), Cipulis (A.Širokovs, 41.), Ankipāns (Novāks, 47., vair.), Elisons (Hosa, Ankipāns, 58.), Elisons (izšķirošais bullītis, 60.).

Metalurgs: Žabotinskis (31:30.Legzda); Feldmanis — Tjoluškins, Grāvītis — Ozols — Mamonovs, Gubins — Bihanovs, Gorškovs — Mihailovs — Brahmanis, Kniksts — Ļouškins, Smirnovs — Zabis — Daņilovs, Oļhovcevs — Čirkovs, Kurņigins — Āboliņš — Zembergs.

Dinamo: Naumovs; Tribuncovs — Galviņš, Cipulis — A.Širokovs — Ņiživijs, Vestkots — Novāks, Ankipāns — Elisons — Hosa, Laviņš — Sotnieks, M.Rēdlihs — Bērziņš — Dārziņš, K.Rēdlihs — Saviels, Hartmanis — Bļinovs — Štāls, Pečura.

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...