Rīgā +6 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Masaļskim gūti vārti, Dinamo uzvara Habarovskā

Veiksmīgais spēles sākums un vārtsarga Edgara Masaļska pārliecinošais sniegums palīdzēja Rīgas Dinamo hokejistiem izcīnīt uzvaru kārtējā KHL čempionāta spēlē viesos pār Habarovskas Amur – 4:2 (3:0, 0:0, 1:2). Masaļskis rīdzinieku rindās izcēlās ne vien ar prasmīgu tiešo pienākumu izpildīšanu, bet arī vārtu guvumu.Triju izbraukuma spēļu tūri Dinamo pabeiguši ar divām uzvarām un vienu zaudējumu un turpina cīņu par iekļūšanu Gagarina kausa izcīņā.

Jau pašā spēles sākumā rīdzinieki, it kā turpinot iepriekšējā spēlē Novosibirskā parādīto rezultatīvo sniegumu, guva divus vārtus – 26.sekundē rezultātu atklāja Tailers Arnasons, bet minūti vēlāk Lauris Dārziņš panāca 2:0.

Gluži kuriozā veidā 12.minūtē Dinamo panāca 3:0. Karija nopelnīja divminūšu sodu, bet ripu rīdzinieku zonā saglabāja Amur hokejisti. Viens no mājinieku hokejistiem neveiksmīgi centās piespēlēt aizsargam, kurš ripu neuztvēra, un tā, šķērsojusi visu laukumu, ieslīdēja tukšajos Amur vārtos, ko bija pametis vārtsargs Tailers Moss.

Vārtu guvums tika ieskaitīts… Edgaram Masaļskim, kurš pēdējais no rīdziniekiem bija skāris ripu.

Pēc neoficiālas informācijas, Edgars līdz ar to kļuvis par pirmo vārtsargu KHL vēsturē, kura kontā ir uzvaras vārti kādā no spēlēm.

Otrās trešdaļas sākumā, spēlējot skaitliskajā vairākumā, laba iespēja gūt ceturtos vārtus bija Laviņam, taču viņa metienu, krītot ripas ceļā, nobloķēja Amur pārstāvošais Latvijas izlases uzbrucējs Aleksejs Širokovs.

Spēles turpinājumā bīstamāk uzbruka mājinieki, un vairākas reizes Masaļskim nācās glābt savu komandu. Savukārt perioda vidū izgājienu vienatnē pret Mosu neizdevās realizēt Hosam.

Trešajā periodā rīdzinieki vairāk – un gluži sekmīgi – domāja par savu vārtu drošību. Trešdaļas vidū Amur hokejistiem gan izdevās realizēt skaitlisko vairākumu un atņemt Masaļskim cerības uz “sauso” spēli. Taču jau pēc 70 sekundēm Dārziņš guva savus otros vārtus spēlē, atjaunojot triju vārtu pārsvaru.

Priekšpēdējā minūtē Habarovskas komandai izdevās gūt otros vārtus, sodot dinamiešus par Petrovicka noraidījumu.

Pēc šī panākuma rīdzinieki ar 53 punktiem 41 spēlē panākuši KHL Rietumu zonas turnīra tabulas devītajā vietā esošo Čerepovecas Severstaļ komandu.

Jau ziņots, ka spēli Habarovskā Dinamo aizvadīja bez diviem saviem līderiem – saslimušā uzbrucēja Aleksandra Ņiživija un par trešo desmit minūšu sodu diskvalificētā aizsarga Sanda Ozoliņa. Viņa vietā spēlei tika pieteikts Kristaps Sotnieks, kurš izlaida iepriekšējo maču pret Novosibirskas Sibirj

Nākamo spēli Rīgas Dinamo aizvadīs 14.janvārī savā laukumā pret Jekaterinburgas Avtomobilist.

Kontinentālā hokeja līga

Habarovskas Amur – Rīgas Dinamo 2:4 (0:3, 0:0, 2:1)

Vārti: 0:26 Arnasons (Sprukts) – 0:1, 1:23 Dārziņš (Karija, M.Rēdlihs) – 0:2, 11.58 Masaļskis – 0:3, 50:36 Arekajevs (Lings, vair.) – 1:3, 51:46 Dārziņš (Karija) – 1:4, 58:44 Plotņikovs (Kopeikins, Šemeļins, vair.) – 2:4

Vārtsargi: Moss – Masaļskis

Soda minūtes: 22:20

Dinamo: Masaļskis, Kr.Rēdlihs – J.Rēdlihs, Iguldens – Arnasons – Sprukts, Sotnieks – Sorokins, Hosa – Petrovickis – Ankipāns, Laviņš – Galviņš, Dārziņš – Karija – M.Rēdlihs, Meija – Džeriņš – Cipulis