Trešdiena, 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis

Maskavas Dinamo triumfē papildlaikā un otro gadu pēc kārtas izcīna Gagarina kausu

Latvijas hokeja speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītie Maskavas_ Dinamo _hokejisti trešdien KHL Gagarina kausa finālsērijas sestajā mačā viesos ar 3:2 papildlaikā uzvarēja Čeļabinskas Traktor, otro gadu pēc kārtas izcīnot Gagarina kausu. Uzvaras vārtus papildlaika 6.minūtē guva Aleksejs Cvetkovs. Finālsērijā Maskavas hokejisti bija pārāki ar 4:2, kļūstot par pirmo komandu KHL vēsturē, kas finālā triumfējusi sešās spēlēs.

Pirmās 20 minūtēs aizritēja aizraujošā un vārtu gūšanas iespējām bagātā spēlē, bet vienīgo ripu piecarpus minūtes līdz perioda beigām vairākumā iemeta Traktor uzbrucējs Maksims Jakuceņa. Ja līdz zaudētajiem vārtiem bīstamāk uzbruka viesi no Maskavas, nerealizējot pat teju ideālas iespējas atklāt rezultātu, tad pēc izvirzīšanās vadībā iniciatīva jau pārgāja Traktor pusē. Turklāt pēdējās divas perioda minūtes čeļabinskieši pavadīja vairākumā, otro iespēju gan nerealizējot.

Otrā perioda pirmajās minūtēs spēle ritēja gandrīz tikai pie Maikla Gārneta sargātajiem vārtiem - Dinamo aktīvi centās atspēlēties, bet Čeļabinska atbildēja ar pretuzbrukumiem. Vienā no tiem ripa veselas divas reizes trāpīja pa maskaviešu vārtu stabu - maskaviešiem pamatīgi paveicās, ka rezultāts nemainījās. Brīdi vēlāk Traktor hokejisti izskrēja uzbrukumā divatā pret vienu aizsargu, taču Jerjomenko arī šoreiz pārspēt neizdevās. Tikmēr perioda 12.minūtē vārtu priekšā neuzmanīts palika Dinamo pirmās maiņas uzbrucējs Sergejs Soins, kurš pēc teicamas piespēles pārspēja Gārnetu - 1:1. Nepilnas trīs minūtes vēlāk Dmitrijs Pestunovs trieca vārtos pēc rikošeta pie vārtu līnijas nokritušo ripu, vadībā jau izvirzot viesus! Tie uzbrucējam bija pirmie vārti play-off turnīrā. Atlikušajā laikā izgājienu vienatnē pret vārtsargu neizmantoja Traktor jaunā zvaigzne Jevgēņijs Kuzņecovs, tādējādi mājinieki nonāca 20 minūšu attālumā no sezonas beigām.

Trešā perioda sākumā vairākus metienus pa Gārneta vārtiem izdarīja Dinamo, bet Traktor centās nepalikt atbildi parādā. Lieliski spēlēja abi vārtsargi un rezultāts nemainījās. Trešdaļas vidū kārtējā teicamā iespēja Dinamo čehu leģionāram Marekam Kvapilam, kas gan palika neizmantota. Neiemet tu - iemet pretinieks; pirmos vārtus finālsērijā skaistā izgājienā guva Traktor somu uzbrucējs Petri Kontiola un 2:2. Rezultatīvajam uzbrucējam tikai sestajā spēlē finālā izdevās tikt pie pirmā punkta. Dažas minūtes vēlāk sarežģītu izgājienu nerealizēja maskaviešu uzbrucējs Deniss Kokarevs - tuvojoties pamatlaika beigām, spēle kļuva arvien saspringtāka. Traktor savu pārsvaru gūtos vārtos tomēr pārvērst nespēja, lai gan pēdējā minūtē teicama iespēja bija kapteinim Vladimiram Antipovam. Kļuva skaidrs, ka uzvarētājs šajā svarīgajā spēlē noskaidrosies papildlaikā.

Jau papildlaika pirmajā minūtē Jans Bulis varēja izraut uzvaru Traktor, bet Jerjomenko tika galā ar metienu. Tikmēr Dinamo nelaimīgā kārtā nopelnīja divas soda minūtes par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Divas minūtes gan godam tika izturētas un tūlīt pēc tam noraidījumu izpelnījās Kuzņecovs - vairākums Dinamo. Traktor pirmo noraidījumu šajā mačā izpelnījās vien papildlaikā. Jau pēc vairākuma beigām Aleksejs Cvetkovs izrādījās veiklākais vārtu priekšā, raidot vārtos Gārneta pēc Kokareva metiena atsisto ripu un nodrošinot Dinamo uzvaru - 3:2!

Par vērtīgāko spēlētāju izslēgšanas turnīrā atzina Maskavas Dinamo vārtsargu Alekseju Jerjomenko. Šo godu hokejists izpelnījās arī pērn.

Viens no spēles galvenajiem tiesnešiem bija Latvijas soģis Eduards Odiņš.

Gagarina kausa fināls. 6.spēle. 2013.gada 17.aprīlis. Čeļabinska, Arena Traktor

Čeļabinskas Traktor - Maskavas Dinamo 2:3 (1:0; 0:2; 1:0; 0:1)

Vārti: 14:26 Jakuceņa (Kuints, vair.) 1:0; 31:36 Soins (Gorohovs, Kvapils) 1:1; 34:08 Pestunovs (Graņjaks, Gorohovs) 1:2; 49:58 Kontiola (Kosticins) 2:2; 65:57 Cvetkovs (Kokarevs, Mosaļovs) 2:3

Vārtsargi: Maikls Gārnets - Aleksandrs Jerjomenko

Metieni: 32-26

Soda minūtes: 2-6