Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Merzļikins atvaira 33 metienus un palīdz Blue Jackets pārtraukt deviņu zaudējumu sēriju

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins trešdien atvairīja 33 pretinieka metienus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, kurā viņa pārstāvētā Kolumbusas Blue Jackets komanda guva uzvaru un pārtrauca deviņu zaudējumu sēriju.

"Blue Jackets" mājās ar rezultātu 7:3 (3:1, 4:0, 0:2) uzvarēja Čikāgas "Blackhawks" komandu.

Merzļikins tika galā ar 33 no 36 pretinieku metieniem, atvairot 91,7% raidījumu.

Pirmās trešdaļas ievadā mājiniekus vadībā izvirzīja Būns Dženers, Ēriks Gudbransons dubultoja pārsvaru, kamēr 14.minūtē vairākumā ar precīzu metienu izcēlās Dženers, panākot 3:0. "Blackhawks" pirmo 20 minūšu laikā atbildēja ar vieniem gūtiem vārtiem, Merzļikina sargātajos vārtos ripu raidot Konoram Bedārdam.

Otrajā periodā Kolumbusas vienība pārspēja Čikāgas vienības vārtsargu četras reizes un nokārtoja panākumu. "Blue Jackets" labā vārtus guva Kouls Silindžers, Dmitrijs Voronkovs, Kirils Marčenko un Patriks Laine. Spēles noslēdzošo 20 minūšu laikā Čikāgas hokejistiem izdevās pārspēt Merzļikinu vēl divas reizes, šoreiz precīziem esot Džeisonam Dikinsom un Rīsam Džonsonam.

"Blue Jackets" ar 14 punktiem 20 spēlēs ieņem 16.vietu Austrumu konferencē un nākamo maču aizvadīs piektdien, viesos spēkojoties ar Ņūdžersijas "Devils".

Vēl Latvijas uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" viesos ar rezultātu 3:4 (2:1, 1:1, 0:1, 0:1) papildlaikā piekāpās Vašingtonas "Capitals" vienībai.

Latvijas uzbrucējs šajā mačā uz ledus pavadīja 14 minūtes un septiņas sekundes, kuru laikā divreiz meta pa vārtiem un iekrāja negatīvu lietderības koeficientu -1.

Pēc spēlētām desmit minūtēm Bufalo vienības labā 1:0 panāca Jons Peterka, sešas minūtes vēlāk Zaks Bensons dubultoja pārsvaru, taču vēl pēc minūtes "Capils" samazināja viesu pārsvaru līdz vienam precīzam metienam, "Sabres" vārtsargu pārspējot Aleksandram Aleksejevam.

Otrās trešdaļas pirmajā pusē Timotijs Līfs Ošī izlīdzināja rezultātu, bet nepilnas četras minūtes pirms došanās pārtraukumā vienu vārtu pārsvaru "Sabres" atjaunoja Dilans Kazenss, kurš guva vārtus vairākumā.

"Capitals" panāca neizšķirtu mazāk kā divas minūtes līdz pamatlaika beigām, kad "Sabres" vārtos ripu raidīja Toms Vilsons, un papildlaikā Vašingtonas vienībai uzvaru atnesa Dilana Stroma vārti.

"Sabres" ar 18 punktiem 19 spēlēs ieņem 11.vietu Austrumu konferencē un nākamajā cīņā, kas paredzēta piektdien, savā laukumā uzņems Pitsburgas "Penguins".

Citā spēlē Latvijas aizsargs Uvis Balinskis trešdien nepiedalījās NHL spēlē, kurā viņa Floridas "Panthers" komanda mājās ar rezultātu 1:3 (0:1, 1:2, 0:0) zaudēja Bostonas "Bruins".

Vienīgos Floridas komandas vārtus otrajā periodā guva Antons Lundels, kamēr uzvarētāju rindās ar precīziem metieniem izcēlās Čārlijs Koils, Džons Bīčers un Džeiks Debrasks.

"Panthers" ar 25 punktiem 19 spēlēs ieņem trešo vietu Austrumu konferencē un piektdien nākamajā mačā mājās tiksies ar Vinipegas "Jets".

RFS futbolisti spraigā derbijā pārspēj Riga komandu

Pašreizējā Latvijas čempione RFS sestdien Tonybet futbola virslīgas pirmā apļa pēdējās, devītās kārtas mačā viesos ar rezultātu 2:1 (1:0) uzveica vicečempioni Riga un pēc uzvaras pār tiešo konkuren...