Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Metalurgs ceļā uz finālu neapturams

Viena uzvara šķir Liepājas metalurgs hokejistus no iekļūšanas Latvijas hokeja Samsung premjerlīgas finālā. Otrajā pusfināla spēlē liepājnieki izbraukumā ar 5:1 pārspēja Daugavpils Latgale. Sērijā rezultāts kļuva 2:0. Trešā spēle trešdien Liepājā. Otrdien Piņkos otro reizi tiksies Rīga-2000 un ASK/Ogre.

Daugavpilī daļēji atkārtojās pirmās spēles scenārijs. Proti, iesākumā Latgale hokejisti sīksti pretojās (pirmais periods 0:0), taču turpinājumā apliecinājās regulārā čempionāta uzvarētāju Metalurgs hokejistu pārākums meistarībā un fiziskajā sagatavotībā. Latgale treneris Igors Smirnovs ilūzijas par uzvaru sērijā neloloja, taču galveno akcenta lika tieši uz otro spēli savā laukumā. Vārtos bija atgriezies ceturtdaļfināla sērijas pret LSPA/Rīga galvenais varonis Aleksejs Terentjevs. Pēc Latvijas izlases vārtsargu trenera un Metalurgs menedžera Mihaila Vasiļonoka vārdiem, viņa vainas piecās ielaistajās ripās neesot. "Pirmajā periodā Terentjevs komandu vairākkārt glāba bīstamās situācijās. Iesākumā mūsu komandai iegūt pārsvaru neļāva arī daudzie noraidījumi. Gandrīz piecas minūtes spēlējām trijatā. Sākot no otro periodu viss nostājās savās vietās. Spēlei punktu pielika Genadijs Lepikovs ar precīzu tālmetienu "devītniekā".Punktu visai sērijai savukārt Metalurgs grib pielikt jau nākamajā trešdienas spēlē savā laukumā. "Nav mums vēlēšanās vēlreiz braukt uz Daugavpili," visas komandas nodomu izteica Vasiļonoks.Otrdien Piņķos ļoti svarīga spēle mājiniekiem un pašreizējiem čempioniem Rīga-2000. Sērijā ar 1:0 vadībā ir ASK/Ogre, tāpēc zaudējuma gadījumā Rīgas klubs nonāks bezdibeņa malā. Pusfināla sērija ilgst līdz trijām uzvarām.