Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Minimāls zaudējums cienīgā cīņā

Latvijas hokejisti piektdien piedzīvoja minimālu zaudējumu pasaules čempionāta otrās kārtas spēlē, skaistā un ļoti cienīgā cīņā ar 1:2 piekāpjoties titulētajai Somijai. Edgars Masaļskis šajā spēlē atvairīja 64 (!) metienus.

Jau pirmajā minūtē ļoti labu metienu izdarīja Mārtiņš Cipulis, somus no vārtu zaudējuma glāba tikai Niklāsa Bekstrēma meistarība. Taču jau nākamajā uzbrukumā tika atklāts rezultāts. Lauris Dārziņš aiz vārtiem lieliski uzvarēja divcīņā somu aizsargu, izslidoja vārtu priekšā un ieraidīja ripu vārtos - 1:0. Vēl pēc brīža labs pretuzbrukums padevās Cipulim un Spruktam, taču metienu vārtsargs atvairīja.

Spēles sestajā minūtē Latvijas hokejisti nonāca mazākumā: vispirms noraidījumu saņēma Georgijs Pujacs, pusminūti vēlāk arī Herberts Vasiļjevs, kurš neveiksmīgi izmeta ripu tribīnēs. Vēl pēc neilga brīža noraidījumu saņēma arī Miķelis Rēdlihs, tādēļ ilgu laiku bija jāspēlē trijatā pret pieciem somiem. Somi izdarīja milzīgu spiedienu uz Latvijas izlases vārtiem, Masaļskis spēlēja lieliski, atvairot vairākus bīstamus metienus pēc kārtas. Vēl periods nebija vidū, kad somi bija izdarījuši jau 18 (!) metienus pa Latvijas izlases vārtiem.

Ar to tiesneša bardzība nebeidzās. Minūti pirms mazākuma beigām par rupjību abpusēju noraidījumu saņēma Armands Bērziņš un Toumo Rūtu.

Desmitās minūtes izskaņā Saku Koivu izdarīja lielisku izrāvienu, atdeva teicamu piespēli Tēmu Selanne, kura izrāvienu Sprukts nogulēja, taču teicams bija Masaļskis.

16.minūtē Latvijas izlase atkal nonāca skaitliskajā mazākumā (noradījumu saņēma Laviņš). Somu spiediens bija mazāks, taču acīgi spēlēja Latvijas izlases aizsargi, trīs reizes izmetot ripu no savas aizsardzības zonas. Turklāt Bērziņš pat izskrēja pretuzbrukumā, izdarot ļoti bīstamu metienu pa somu vārtiem.

Taču īsu brīdi pēc Laviņa atgriešanās laukumā atkal Latvijas izlasei bija jāspēlē mazākumā: divu minūšu sodu saņēma Juris Štāls, kaut gan pārkāpuma nebija - somu hokejists nokrita pēc tam, kad saķērās viņa un Štāla slidas. Somi atkal pilnībā dominēja Latvijas izlases aizsardzības zonā, izdarīja vēl vairākus ļoti bīstamus metienus, taču Masaļskis spēlēja spīdoši.

13 sekundes pirms perioda beigām atkal noraidījums Latvijas izlasē, šoreiz gan pašu vainas dēļ - laukumā vienlaikus atradās seši mūsu valstsvienības hokejisti.

Otro periodu somi, kuri tobrīd spēlēja skaitliskajā vairākumā, mēģināja aktīvi veidot kombinācijas Latvijas izlases vārtu priekšā, tomēr lieliski spēlēja aizsargi un Masaļskis.

23.minūtes sākumā Dārziņš saņēma lielisku piespēli vārtu priekšā no Rēdliha, taču ātrums bija pārāk liels un distance no vārtiem pārāk maza, lai paspētu apspēlēt vārtsargu.

Spēles turpinājumā cīņas temps bija diezgan augsts, taču ripa vairāk atradās viduszonā. Abas komandas arī izveidoja pa pāris bīstamiem uzbrukumiem, tomēr bez vārtu guvumiem.

Spēles 30.minūtē Anti Pilstrēms labi izrāvās vienatnē uz Latvijas izlases vārtiem, Masaļskis neizslidoja viņam pretī, ko izmantoja soms un ieraidīja vārtu kreisajā stūrī - 1:1.

Drīz vien somi nokļuva skaitliskajā mazākumā - vienu minūti un trīs sekundes Latvijas izlase varēja spēlēt pieci pret trim. Taču tūliņ pēc momenta vārtu priekšā Ivanāns nospēlēja nesportiski, aizmetot vārtsarga nūju.

Perioda beigās somi atkal izdarīja lielu spiedienu uz Latvijas izlases vārtiem. Vienubrīd aizturētā soda laikā somi iemeta ripu vārtos, taču tiesneša svilpe noskanēja mirkli pirms tā.

Pēdējo trešdaļu ļoti aktīvi iesāka somi, taču labu pretuzbrukumu izspēlēja Latvijas izlases hokejisti, izdarot divus bīstamus metienus (Vasiļjevs). Taču somi pārkāpa noteikumus un Latvijas izlase varēja spēlēt vairākumā.

43.minūtes beigās Miķelis Rēdlihs lieliski apspēlēja pretinieku, izslidoja vārtu priekšā, izdarīja teicamu piespēli Dārziņam, taču viņam metiens neizdevās. Vēl pēc brīža teicams metiens padevās Ņiživijam, taču Vasiļjevs nepaspēja nobremzēt un uzgāzās vārtsargam, par ko saņēma noraidījumu. Vēl pēc brīža Latvijas izlase palika trijatā pret pieciem somiem (41 sekundi), jo sodu saņēma Cipulis. Taču tikko kā Vasiļjevs atgriezās laukumā, sodu nopelnīja Jerofejevs, iesitot ar nūju pa seju somam, atkal vairāk nekā minūti jāspēlē trijatā pret pieciem.

50.minūtē mazliet kļūdījās Latvijas izlases aizsargi, nepaspējot kavēt Niko Kapanena metienu, kurš ripu ieraidīja zem vārtu pārlikņa, izvirzot somus vadībā ar 2:1.

Mača pēdējās desmit minūtēs cīņa izlīdzinājās, arī temps mazinājās, taču bīstami momenti nemazinājās. Divas minūtes pirms spēles beigām spoža iespēja gūt vārtus bija Rēdliham, kura metienu vārtsargs atvairīja tikai ar slidas pašu purngalu.

Mača pēdējā minūtē divas spožas iespējas bija Latvijas izlasei. Pēdējā bija tikai nepilnas trīs sekundes pirms cīņas beigām, kad Bērziņa metienu ar nūju paguva atvairīt somu vārtsargs Bekstrēms.

Par labākajiem spēlētājiem atzina Anti Pilstrēmu un Rodrigo Laviņu.

x x x

Somija 2:1 Latvija
(0:1, 1:0, 1:0)

Vārtu guvēji: Dārziņš (M.Rēdlihs, Laviņš) - 0:1 (1:27), Pilstrēms (Niskala, Bekstrēms) - 1:1 (29:21), N.Kapanens (Lepisto) - 2:1 (50:04).

Metienu attiecība: 66-27
Vārtsargi: Niklāss Bekstrēms - Edgars Masaļskis

Soda minūtes: 14-26

Šodien, 18. oktobrī, Zemgales Olimpiskajā centrā, Jelgavā, ar vērienīgu atklāšanas pasākumu tika oficiāli uzsākta Latvijas Olimpiskās komitejas projekta Sporto visa klase 11. sezona. Jauno 2024./ ...