Rīgā +5 °C
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

NHL: Iafalo ar trim vārtiem nokārto Kings uzvaru papildlaikā

Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Losandželosas Kings uzbrucējs Alekss Iafalo ceturtdien regulārā čempionāta spēlē izcēlās ar hat-trick, savus trešos vārtus gūdams papildlaikā.

"Kings" viesos ar 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 1:0) papildlaikā uzvarēja Arizonas "Coyotes".

Iafalo pirmos vārtus guva pirmā perioda devītajā minūtē, kad pēc partnera piespēles nolēma neapstādināt ripu, spēcīgi triecot to vārtu tīklā. Otrā perioda 12.minūtē Niks Šmalcs rezultātu izlīdzināja, bet Kristiāns Dvoraks 54 sekundes līdz trešdaļas noslēgumam jau vadībā izvirzīja mājiniekus. "Kings" neizšķirtu izdevās izraut vien nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām, Iafalo no tuvas distances raidot ripu labajā augšējā vārtu stūrī.

Papildlaikā uzbrucējam vajadzēja vien 24 sekundes, lai noformētu sev "hat-trick". Iafalo kopā ar kapteini Anži Kopitaru ieslidoja uzbrukuma zonā, īsi pēc tam saņemdams piespēli, kā rezultātā viņš nonāca labā metiena pozīcijā, izraujot uzvaru "Kings".

Citā spēlē Ņūdžersijas "Devils" savā laukumā ar 5:6 (1:2, 3:1, 1:2, 0:0, 1:2) "bullīšos" zaudēja Nešvilas "Predators".

Divus vārtus šajā duelī guva "Predators" uzbrukuma līderis Filips Fošberjs, bet vēl ar diviem rezultativitātes punktiem izcēlās Kails Turiss (0+2), Met Dušeins (1+1) un Romāns Josi (0+2). "Devils" komandā Pāvels Zaka iemeta divus vārtus un atdeva vienu rezultatīvu piespēli, bet Ņikita Gusevs pievienoja 1+1.

Fošberjs un Dušeins arī bija precīzi pēcspēles soda metienu sērijā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas hokejists Zemgus Girgensons ceturtdien NHL spēli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu, nespēdams glābt savu komandu Bufalo "Sabres" no zaudējuma.

"Sabres" savā laukumā ar 1:3 (1:0, 0:2, 0:1) piekāpās Monreālas "Canadiens".

Girgensons laukumā pavadīja 13 minūtes un 31 sekundi, no kurām nepilna minūte tika nospēlēta mazākumā. Hokejists izdarīja divus metienus pa vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus un spēli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Latvietis šosezon 51 spēlē izcēlies ar deviņiem gūtiem vārtiem un piecām rezultatīvām piespēlēm, kā arī neitrālu lietderības koeficientu. Desmit vai vairāk vārtus vienā sezonā Girgensons līdz šim iemetis tikai 2014./15.gada sezonā, kas viņam bija otrā NHL karjerā. Togad uzbrucējs guva 15 vārtus.

Piektdien laukumā dosies arī Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins", kas cīnīsies ar Filadelfijas "Flyers".