Pirmdiena, 14. oktobris
Minna, Vilhelmīne

Otrreiz pieveikt Salavat Julajev neizdodas

_Rīgas Dinamo _Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā šodien uzsāka četru mājas spēļu sēriju, otro reizi īsā laikā mērojoties spēkiem ar pagājušās sezonas Gagarina kausa ieguvējiem Ufas _Salavat Julajev. _Diemžēl rīdzinieki piedzīvoja zaudējumu ar 2:4.

Jau pašā mača sākumā abas komandas apmainījās ar noraidījumiem. Rīdziniekiem divu minūšu sodu par ķeksēšanu izpelnījās Rodrigo Laviņš, bet viesiem par analoģisku pārkāpumu - Andrejs Kuteikins. Tomēr spēle abpusējā mazākumā nedeva rezultātu. Pirmos vārtus guva laukuma saimnieki - rezultātu astotajā minūtē pēc Mārtiņa Cipuļa piespēles atklāja Aleksandrs Ņiživijs. 18. minūtē ufieši nopelnīja komandas noraidījumu, ko sekmīgi izmantoja dinamieši - vārtus guva Mārtiņš Karsums pēc Krišjāņa Rēdliha un Jāņa Sprukta piespēlēm.

Otrā perioda iesākumā laukuma saimnieki palika mazākumā - noraidījumu par klupināšanu izpelnījās Niklass Luceniuss. Tas ļāva sāncenšiem samazināt rezultāta starpību. Vārtus pēc Vitālija Proškina piespēles 28. minūtē guva Aleksandrs Radulovs. Trešdaļas beigās vēl vienu noraidījumu par grūdienu ar nūju saņēma otro vārtu autors Karsums. Taču Salavat Julajev hokejisti rezultātu izmainīt nespēja.

Jau trešā perioda sākumā viesi atspēlēja vēl vienus vārtus - vārtus 46. minūtē pēc Oļega Saprikina un Kuteikina piespēlēm guva Igors Grigorenko. Bet pēc brīža Radulovs jau izvirzīja Salavat Julajev vadībā - 3:2 47. minūtē pēc Sergeja Zinovjeva piespēles. Šajā brīdī dinamiešu galvenais treneris Peka Rautakallio pieprasīja pārtraukumu. Pēc mirkļa viesu sastāvā tika noraidīts Maksims Kondratjevs, taču laukuma saimnieki pārākumu realizēt nespēja. Vēl vairāk - viesi guva ceturtos vārtus. 59. minūtē precīzs bija Pjotrs Sčastļivijs. Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās. Pēdējos mača mirkļos noraidījumu izpelnījās Radulovs un Guntis Galviņš.

Jāpiebilst, ka abas komandas savā starpā tikās arī iepriekšējā mačā pagājušo ceturtdien, kad Latvijas vienība, noslēdzot smagu piecu izbraukuma spēļu sēriju, izcīnīja uzvaru ar 2:1, gūstot pirmo panākumu pār sāncenšiem KHL vēsturē. Nākamo maču dinamieši aizvadīs trešdien, kad pulksten 19.30 Arēnā Rīga mērosies spēkiem ar Kazaņas Ak Bars.

hok

Rīgas Dinamo - Ufas Salavat Julajev 2:4 (2:0, 0:1, 0:3)

1:0 Ņiživijs (07:10, Cipulis, Galviņš), 2:0 Karsums (17:55, Kr. Rēdlihs, Sprukts, sk. vair.), 2:1 Radulovs (27:05, Proškins, sk. vair.), 2:2 Igors Grigorenko (45:55, Saprikins, Kuteikins), 2:3 Radulovs (46:50, Zinovjevs), 2:4 Ščastļivijs (58:07, Koļcovs)

Dinamo: Holts; Galviņš - K. Rēdlihs, Ozoliņš - J. Rēdlihs, Sotnieks - Laviņš, Cibuļskis; Sprukts - Karsums - M. Rēdlihs, Nieminens - Varjs - Lundmarks, Ņiživijs - Cipulis - Luceniuss, Meija - Podziņš - Štāls.

Metieni: 31 - 18

Soda minūtes: 8 - 8