Rīgā +4 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

papildināta - Rīgas Dinamo neizglābjas no zaudējuma Jekaterinburgā

Rīgas Dinamo hokejisti kārtējā Kontinentālās hokeja līgas spēlē ceturtdien izbraukumā ar 2:4 (0:1, 0:2, 2:1) piekāpās Jekaterinburgas Avtomobilist komandai. Vārtus rīdzinieku labā guva Marsels Hosa un Aleksandrs Ņiživijs.Pēc Čerepovecas Severstaļ uzvaras 3:1 pār Kazaņas Ak Bars Dinamo KHL Rietumu zonas turnīra tabulā noslīdējuši uz 11.vietu – 12 punkti 12 spēlēs.Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs sestdien Magņitogorskā pret turnīra līderiem Metallurg vienību.

Spēles piektajā minūtē divminūšu noraidījumu izpelnījās Iguldens, un mājinieki ieraidīja ripu Pruseka sargātajos vārtos. Taču pēc videoieraksta noskatīšanās tika konstatēts, ka rīdzinieku vārtsargam vārtu laukumā ir traucējuši, un rezultāts palika 0:0.

Arī spēles turpinājumā ripu vairāk kontrolēja Avtomobilist hokejisti, un Prusekam darba bija vairāk nekā viņa amata brālim Franskevičam laukuma otrā galā. Trešdaļas vidū Dinamo pirmo reizi ieguva skaitlisko vairākumu, taču neko bīstamu pie mājinieku vārtiem neizveidoja.

Labākā vārtu gūšanas iespēja pirmajā trešdaļā rīdziniekiem bija četras minūtes līdz beigām, kad pēc piespēles no laukuma stūra Ņiživijs meta no dažu metru attāluma, taču vārtsargs ripu notvēra.

Drīz pēc tam noraidījumu izpelnījās Meija, un Avto atklāja rezultātu – Teļukina raidīto ripu vārtu priekšā pielaboja Igors Magogins.

Otrās trešdaļas pašā sākumā komandām bija pa vienai lieliskais iespējai mainīt rezultātu, taču uzdevumu augstumos bija vārtsargi. Pirmajās minūtēs aktīvāk darbojās rīdzinieki, taču viņiem dārgi maksāja Ozoliņa noraidījums – elegantu vairākuma izspēli ar precīzu metienu pabeidza Radeks Filips.

Pagāja tikai 35 sekundes, un rezultāts kļuva jau 0:3. “Aizturētā soda” situācijā Dinamo hokejisti savā zonā nespēja izsekot mājinieku manevriem, un Aleksejs Simakovs trešo reizi pārspēja Pruseku.

Perioda beigās mazliet vairāk uzbruka viesi, bet rezultāts vairs nemainījās.

Trešās trešdaļas sākumā Rīgas Dinamo uz nepilnu minūti ieguva divu spēlētāju skaitlisko pārsvaru, taču ne šo izdevīgo situāciju, ne teritoriālo pārsvaru cīņas turpinājumā ilgi nespēja izmantot savā labā.

Līdz beidzot sešas minūtes līdz pamatlaika beigām Avtomobilist vārtus izdevās "atslēgt" Marselam Hosam. Spēlējot skaitliskajā vairākumā, vārtsarga atsisto ripu Ozoliņš iespēlēja partnerim, kurš to raidīja tukšos vārtos – 1:3.

Trīs minūtes vēlāk Ozoliņš vēlreiz parādīja savu asistenta talantu. Pēc viņa acīgas piespēles Ņiživijs izturēja pauzi un iemeta ripu zem pārliktņa – 2:3.

Arī atlikušās trīs minūtes aizritēja ar Dinamo pārsvaru, tomēr Pruseka nomainīšana pret sesto laukuma spēlētāju izrādījās liktenīga viesiem – ripa ielidoja tukšos vārtos.

Pirmos vārtus šosezon Minskas Dinamo hokeja komandas labā ceturtdien guvis latviešu uzbrucējs Kaspars Saulietis. Izbraukuma spēles septītajā minūtē viņš ieraidīja ripu Rīgas Dinamo nākamo pretinieku Magņitogorskas Metallurg vārtos. Mačs beidzās 3:1 Metallurg labā.

Citā KHL ceturtdienas spēlē Aleksandra Jerofejeva pārstāvētais klubs Novokuzņeckas Metallurg savā laukumā ar 5:2 uzvarēja Habarovskas Amur. Zaudētāju rindās ar rezultatīvu piespēli atzīmējās Aleksejs Širokovs.

(papildināta 2.rindkopa un tabula)

Kontinentālā hokeja līga

Avtomobilist – Rīgas Dinamo 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Vārti: 18:00 Magogins (Teļukins, Guļavcevs, vair.) – 1:0, 28:16 Filips (Teļukins, Guļavcevs, vair.) – 2:0, 28:51 Simakovs (Antoņenko, Bušujevs) – 3:0, 54:05 Hosa (Ozoliņš, vair.) – 3:1, 57:06 Ņiživijs (Sprukts, Ozoliņš) – 2:3, 59:53 Antoņenko (Simakovs, tukšos vārtos) – 4:2.

Soda minūtes: 6 – 10

Dinamo: Pruseks; Ozoliņš – Sotnieks, Ņiživijs – Sprukts – Cipulis; J.Rēdlihs – Svets, Hossa – Iguldens – Meija; Laviņš – Galviņš, M.Rēdlihs – Bērziņš – Dārziņš; Sorokins, Cinks – Fosters – Ankipāns