Rīgā +5 °C
Svētdiena, 20. oktobris
Leonīda, Leonīds

Pārsteidzoši labs sākums

Latvijas hokeja prestižu uzspodrinājusi čempionvienība Rīga-2000. Eiropas Kontinentālās kausa izcīņas pirmajā mačā rīdzinieki ar rezultatīvu spēli vairākumā (četras ripas) un vārtsarga Edgara Lūsiņa pārliecinošu sniegumu neatstāja cerības uz uzvaru Dānijas otrajam spēcīgākajam klubam Olborgas AaB (7:2).

Sestdien spēle ar Kazahstānas Kazzinc Torpedo (19.40), svētdien mājiniekus gaidīs visnopietnākais eksaminētājs Krievijas AK Bars (15.40).Dānijas AaB hokejisti pirms spēles pārsteidza, uz iesildīšanos izslidodami treniņu kreklos. Sākotnēji likās, ka tās varbūt ir paslēpes, jo numuru nebija un tikai pēc sejām varēja atšķirt Macijevski no hokeja Rūnija. Taču Dānijas žurnālisti precizēja, ka viņu līgā kreklu maiņa esot normāla parādība. Pārsteidza arī patukšās Arēnas Rīga tribīnes. Eiropas otrā klubu turnīra izšķirošās spēles pirmajā dienā atnāca vērot apmēram uz pusi mazāks līdzjutēju skaits (1050) nekā Latvijas U-20 izlases spēles.Rīga-2000 iesāka bijīgi, toties ļoti pārliecinoši un prasmīgi turpināja. Vispirms jau treneris Normunds Sējējs bija uzminējis ar vārtsargu. Tik augsta līmeņa turnīra debitants Edgars Lūsiņš neapjuka pat pēc neveiksmīgi ielaistās pirmās ripas, kura starp kājsargiem ieslīdēja no pašu aizsarga Iļja Demidova slidas. Spēle varēja ievirzīties arī nervozākā gultnē, ja otrajā periodā Lūsiņš neuzvarētu divcīņās ar AaB uzbrucējiem Jenu Nilsenu un Kristoferu Dingmanu.Apstiprinājās ziņas par Olborgas un Dānijas izlases vārtsarga Petera Hirša impulsīvo raksturu. Lielākā daļa ripu vārtos ielēca no tuvas distances, tomēr laba līmeņa vārtsargam vajadzētu prast savu komandu noturēt virs ūdens. Pie rezultāta 1:5 Hiršs pats aizslidoja uz maiņu.Spēle arī parādīja, ka Rīga-2000 kvalitatīvāk izmantojuši sagatavošanās periodu. Var jau būt, ka AaB hokejistus nogurdināja ilgais ceļš. Sastrēgumu dēļ komanda nokavēju plānoto reisu un Rīgā ceturtdien ielidoja tikai īsi pirms pusnakts. Tomēr bija dīvaini redzēt, ka dāņus apspēlē pat Rīga-2000 ceturtais piecnieks. Nepatīkami pārsteidza visi trīs Latvijas leģionāri AaB komandā — Igors Bondarevs, Aleksandrs Semjonovs un Aleksandrs Macijevskis, kuri nebūt nebija AaB vilcēji.Pirmajā spēlē pa naža asmeni pastaigājās Krievijas vicečempioni AK Bars. Trešajā periodā Krievijas augstākajā līgā spēlējošais Kazahstānas Kazzinc Torpedo neizmantoja vairākas labas izdevības pret vienu no superlīgas bagātākajiem klubiem. Nepilnas trīs minūtes pirms beigām Kazzinc Torpedo ieguva vairākumu, taču AK Bars izdevās nosargāt 2:1.Kazaņas kluba treneris Zinetula Biļaletdinovs uz interesi par AK Bars pieticīgo sniegumu atbildēja ar pretjautājumu: par cik procentiem šodien spēlēja Bars? Uz izteikto pieņēmumu par 60 līdz 70 Biļaletdinovs atbildēja apstiprinoši. Riska pakāpe tomēr bija augsta. Viena kļūda varēja beigties ar "bullīšiem", kur laimīgo biļeti jau varēja pagrābt Kazzinc Torpedo. Iespējams, tik pašpārliecināti Kazaņas komanda spēlēja tāpēc, ka par galvenajiem konkurentiem uzskata Rīga-2000. Vismaz pirms izlidošanas uz Rīgu televīzijas kanālam Sport tā stāstīja Biļaletdinovs. Pagaidām izskatās, ka tā arī varētu būt.u