Rīgā +4 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Pārtrūkusi Dinamo hokejistu uzvaru sērija izbraukumā

Rīgas Dinamo hokejisti trešdien Kontinentālās hokeja līgas kārtējā spēlē viesos piedzīvoja smagu zaudējumu 2:7 (2:1, 0:3, 0:3) cīņā ar Ņižņijnovgorodas klubu Torpedo. Vārtus rīdzinieku labā guva Marsels Hosa un Lauris Dārziņš. Četrus vārtus Rīgas komanda zaudēja, spēlējot skaitliskā mazākumā.Kā zināms, pēc zaudējumiem pirmajās trijās spēlēs savā laukumā dinamieši pēdējās divās cīņās izbraukumā bija izcīnījuši uzvaras par Maskavas Spartak un Čehovas Vitjaz.Nākamo spēli Dinamo aizvadīs sestdien Maskavā pret CSKA.

3.minūte viesi ieguva skaitlisko vairākumu un izdarīja vairākus metienus pa Torpedo vārtiem, taču atklāt rezultātu neizdevās.

Brīdi vēlāk rīdzinieki ļoti veiksmīgi nospēlēja gandrīz divas minūtes mazākumā, taču dažas sekundes pirms Ankipāna atgriešanās laukumā zaudēja vārtus. Varnakovs apspēlēja Laviņu un no tuvas distances raidīja ripu Edgara Masaļska vārtu virzienā. Tā rikošetā no Sotnieka nūjas ieslīdēja vārtos – 0:1.

Arī spēles turpinājumā mazliet bīstamāk uzbruka Torpedo hokejisti, kuriem labākā izdevība palielināt pārsvaru bija pēc Masaļska neveiksmīga mēģinājuma izraidīt ripu no savas zonas. Vēl pēc brīža ripa trāpīja pa vārtu stabiņu.

Dinamo iespēja atspēlēties radās, kad mājinieki divas reizes pēc kārtas pārkāpa noteikumus, taču metienu pa vārtiem bija maz, turklāt Torpedo atbildēja ar bīstamu pretuzbrukumu divatā pret vienu aizsargu.

Toties pirmās trešdaļas beigas rīdziniekiem izdevās negaidīti veiksmīgas. Vispirms pēc asas Cinka piespēles vārtu priekšā veiklāks bija Hosa. Bet jau pusminūti vēlāk kļūdījās Torpedo aizsargi, un M.Rēdlihs un Dārziņš izslidoja divatā pret mājinieku vārtsargu – 2:1.

Otrajā periodā bija nospēlētas tikai 68 sekundes, kad rezultāts atkal kļuva neizšķirts. Spēlējot vairākumā, ļoti precīzu metienu “devītniekā” realizēja Mamaševs. Bet trešdaļas vidū Ņižņijnovgorodas hokejisti trešo reizi mačā realizēja skaitlisko vairākumu. Pēc strīdīga J.Rēdliha noraidījuma ideālu piespēli no aizvārtes partnerim izdarīja Šafiguļins, un Aleksandrovs raidīja ripu nenosegtā vārtu stūrī – 2:3.

Dažas minūtes vēlāk dinamiešiem radās iespēja atspēlēties vairākumā, taču kļūdījās aizsargi, un Varnakovs realizēja izgājienu viens pret vienu. Pēc ceturto vārtu zaudējuma Masaļaska vietā Dinamo vārtos stājās Pruseks.

Diezgan azartiskā cīņā aizritējusī spēle otrajā trešdaļā pēc šīs epizodes nomierinājās, un līdz perioda beigām bīstamu situāciju pie vārtiem praktiski nebija.

Trešā trešdaļa sākās ar diviem dinamiešu noraidījumiem pusminūtes laikā, taču, pateicoties veiksmei un Pruseka meistarībai, rīdziniekiem izdevās vārtus nosargāt neskartus. Toties nākamajā reizē Torpedo panāca savu. Spēlējot četratā pret trim Dinamo hokejistiem, ar tālšāvienu trešos vārtus spēlē guva Mihails Varnakovs - 2:5.

Vēl divas minūtes vēlāk rīdzinieki "iekrita" pretuzbrukumā, bet četras minūtes līdz beigām tika zaudēti arī septītie vārti.

Spēli Dinamo aizvada bez kapteiņa Sanda Ozoliņa, kurš devies uz ASV, kā arī Andra Džeriņa, kurš treniņā savainojuma dēļ jau atgriezies Rīgā. Komandas pieteikumā iekļauti Roberts Bukarts un Toms Hartmanis.

Pēc zaudējumiem pirmajās trijās spēlēs savā laukumā dinamieši pēdējās divās cīņās izcīnījuši uzvaras par Maskavas Spartak un Čehovas Vitjaz.

KHL čempionāts

Torpedo – Rīgas Dinamo 7:2 (1:2, 3:0, 3:0)

Vārti:
7:29 Varnakovs (Troščinskis, vair.) – 1:0, 17:48 Hosa (Cinks) – 1:1, 18:15 Dārziņš (M.Rēdlihs) – 1:2, 21:08 Mamaševs (Lindstrēms, vair.) – 2:2, 29:31 Aleksandrovs (Šafiguļins, vair.) – 3:2, 34:29 Varnakovs (Mamaševs, Ņikitenko, maz.) – 4:2, 48:07 Varnakovs (Šastins, vair.) – 5:2, 50:25 Potapovs (Troščinskis) – 6:2, 56:13 Šahraičuks (Koroļovs) – 7:2

Dinamo: Masaļskis (Pruseks no 34:29), Sotnieks – Laviņš, Ņiživijs – Sprukts – Cipulis, Kr.Rēdlihs – Svets, Hosa – Iguldens – Cinks, Galviņš – J.Rēdlihs, Dārziņš – Bērziņš – M.Rēdlihs, Sorokins – Cibuļskis, Bukarts – Ankipāns – Hartmanis

Metieni (vārtos): 48 (38) – 28 (24)

Soda minūtes: 22 – 24