Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Red Wings uzvar Stenlija kausā ceturto reizi 11 gadu laikā

Par Stenlija kausa ieguvējiem kļuvuši Detroitas Red Wings hokejisti, kuri finālsērijas sestajā spēlē viesos ar 3:2 pārspēja Pitsburgas Penguins. Sērijā detroitieši uzvarēja ar 4-2.

Pitsburgieši savā mājas spēlē nonāca zaudētājos ar 0:2 (Braiens Rafaļskis un Valteri Filpulla), bet pirmos vārtus spēja gūt tikai spēles 36.minūtē, kad pēc Sidnija Krosbija un Mariana Hosas piespēlēm precīzs bija Jevgēņijs Malkins. Pēdējā perioda sākumā Henriks Zeterbergs guva trešos vārtus detroitiešu labā. Lai kā Penguins centās, vairāk par vieniem vārtiem atgūt neizdevās: vienu minūti un 27 sekundes pirms spēles beigām Krosbijs samazināja rezultāta starpību līdz 2:3.

Uzvarētāju vārtos Kriss Osgūds atvairīja 22 no 24 metieniem, bet pitsburgiešu vārtsargs Marks Andrē Flerī tvēra 27 no 30 metieniem.

NHL vēsturē tikai vienai komandai izdevies finālsērijā atspēlēties no 0-3 un beigās uzvarēt. Tas notika 1942.gadā, kad Toronto Maple Leafs tā uzvarēja Red Wings.

Šī bija Red Wings ceturtā uzvara Stenlija kausā pēdējo 11 gadu laikā. Čempionu parāde Detroitā paredzēta piektdien.

Šodien, 18. oktobrī, Zemgales Olimpiskajā centrā, Jelgavā, ar vērienīgu atklāšanas pasākumu tika oficiāli uzsākta Latvijas Olimpiskās komitejas projekta Sporto visa klase 11. sezona. Jauno 2024./ ...