Svētdiena, 13. oktobris
Irma, Mirga

Rīgas Dinamo Maskavā pārliecinoši uzvar Spartak; Žirū vārti jau sesto spēli pēc kārtas

Rīgas Dinamo KHL čempionātā ceturtdien Maskavā ar 4:1 uzveica Rietumu konferences vājāko klubu Spartak, izcīnot vienu no pārliecinošākajām uzvarām sezonā. Ar precīziem metieniem uzvarētājiem izcēlās Andris Džeriņš, Aleksandrs Žirū, Mārtiņš Karsums un Miks Indrašis, kurš realizēja soda metienu. Tikmēr Žirū guva vārtus jau sesto maču pēc kārtas. Spartak labā vienīgos vārtus 18 sekundes pirms mača beigām guva Ņikita Ščitovs.

Pirmo trešdaļu aktīvāk uzsāka viesi no Rīgas, kad divus metienu pa slovāka Jana Lašāka sargātajiem vārtiem izdarīja Dinamo otrās maiņas spēlētāji Gunārs Skvorcovs un Aleksandrs Žirū. Turpinājumā spēles ritms izlīdzinājās un abu komandu spēlētāji aktīvi apdraudēja pretinieku vārtus, taču neprecīzi. Trešdaļas desmitajā minūtē divu minūšu noraidījumu par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju nopelnīja Miks Indrašis, tomēr mājinieki viena vīra pārsvaru izmantot nespēja.

Pēc piecām minūtēm noraidījumu par uzbrukumu spēlētājam bez ripas saņēma mājinieku spēlētājs Deniss Bodrovs, taču neprecīzi vairākuma izspēles laikā meta gan Arvīds Reķis, gan Okars Cibuļskis, gan Žirū. Trešdaļas izskaņā vēl divas reizes Spartak vārtsarga modrību pārbaudīja Aleksandrs Ņiživijs un Māris Bičevskis, taču rezultāts uz tablo vairs nemainījās.

Mača 13.minūtē Rīgas komandā notika vārtsargu maiņa, jo muguras savainojumā iedzīvojās Mikaels Telkvists. Viņa vietā laukumā devās Māris Jučers, kurš nebija spēlējis kopš 5.decembra.

Mača otro nogriezni vairākumā uzsāka Spartak hokejisti. Maskavas vienības hokejisti aktīvi apdraudēja Jučera sargātos vārtus, taču rezultātu atklāt nespēja. Trešdaļas piektajā minūtē vēlreiz Rīgas komandu mazākumā atstāja Raitis Ivanāns, bet minūti un 50 sekundes vēlāk mazākumā viesus vadībā izvirzīja Džeriņš.

Devītajā minūtē vēl viena iespēja spēlēt vairākumā bija Dinamo, tomēr tā atkal palika neizmantota. Pēc noraidītā spēlētāja došanās laukumā iniciatīva joprojām piederēja rīdziniekiem, kuri vēl trīs reizes minūtes laikā mēģināja pārspēt Lašāku. Trešdaļas izskaņā Rīgas klubs nespēja izmantot arī trešo vairākuma iespēju šajā cīņā, bet ceturto iespēju, kas radās mazāk divas minūtes pirms otrā spēles nogriežņa beigām, sekundi pirms došanās otrajā pārtraukumā realizēja Žirū.

Pēdējo trešdaļu ar pārkāpumu uzsāka viesi, bet Rīgas komandas spēlētājiem vajadzēja tikai 13 sekundes, lai realizētu viena vīra skaitlisko pārsvaru. Precīzi meta Karsums, gūstot savus 11.vārtus sezonā. Uzreiz pēc tam noraidījumu nopelnīja Dinamo pirmā pāra aizsargs Krišjānis Rēdlihs, bet rīdzinieki prata neitralizēt mājinieku hokejistu centienus pabeigts vairākumu ar rezultatīvu metienu vārtu rāmī. Sešas minūtes un 28 sekundes pirms pamatlaika beigām spēles tiesneši par Indraša kavēšanu izgājienā pret vārtsargu piešķīra soda metienu uz Spartak vārtiem. Indrašis bija aukstasinīgs un panāca 4:0 Dinamo labā. Vienīgos vārtus mača pēdējā minūtē Maskavas kluba labā guva Ščitovs, kuram rezultatīvi asistēja slovāks Branko Radivojevičs.

Pēc aizvadītām 42 spēlēm Rīgas Dinamo rēķinā ir 45 punkti un 12.vieta Rietumu konferencē. Nākošā spēle 16.janvārī Rīgā ar līgas līdervienību Sanktpēterburgas SKA, kad uzsāksim četru mājas spēļu sēriju.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 10.janvāris. Maskava, Sokoļņiku ledus arēna.

Maskavas Spartak - Rīgas Dinamo 1:4 (0;0; 0:2; 1:2)

Vārti: 26:31 Džeriņš (maz.) 0:1; 39:59 Žirū (K.Rēdlihs, Šehura, vair.) 0:2; 42:14 Karsums (K.Rēdlihs, Reķis, vair.) 0:3; 53:32 Indrašis (s.m.) 0:4; 59:42 Ščitovs (Radivojevičs) 1:4

Vārtsargi: Jans Lašāks - Mikaels Telkvists (līdz 12:16, no 12:16 Māris Jučers)

Metieni: 34-19

Soda minūtes: 10-12

Skatītāji: 2443

Dinamo: Telkvists (Jučers); Reķis - K.Rēdlihs, Karls - Porejs, Laviņš - Cibuļskis, Sotnieks; Karsums - Šehura - Ņiživijs, Žirū - Džonsons - Skvorcovs, Biezais - Džeriņš - Indrašis, Ivanāns - Bičevskis - Ankipāns

Treneri šīs dienas mačam pieteica septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus; vīrusa saslimšanas dēļ spēlēt nevarēja uzbrucējs Gints Meija, bet no uz Maskavu aizbraukušā sastāva malā palicika aizsargs Jēkabs Rēdlihs. No iepriekšējā mačā spēlējušajiem uz Maskavu pēc treneru lēmuma nemaz nedevās Guntis Galviņš un Vitālijs Pavlovs, bet spēlēja iepriekšējo maču izlaidušie Aleksandrs Ņiživijs, Gunārs Skvorcovs, Elvijs Biezais un Kristaps Sotnieks. Izmaiņas piedzīvoja gandrīz visi virknējumi. Spēli Rīgas vārtos sāka Mikaēls Tellkvists, kuru jau 13.minūtē nomainīja Māris Jučers.