Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Rīgas Dinamo ar uzvaru pār CSKA beidz četru spēļu izbraukuma tūri

Rīgas Dinamo hokejisti otrdien KHL čempionāta spēlē saspringtā cīņā ar 5:4 uzvarēja Maskavas CSKA komandu. Ar šo maču rīdzinieki noslēdza četru izbraukuma spēļu sēriju, kuru laikā izcīnīja divas uzvaras. KHL Rietumu zonas turnīra tabulā Dinamo saglabā septīto vietu. Nākamā spēle rīdziniekiem paredzēta 28.

novembrī pret Novosibirskas Sibirj.Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (1:4 pret Čeļabinskas Traktor) rīdzinieku sastāvā veiktas vairākas izmaiņas. Vārtus šoreiz sargā Mihaels Telkvists, Galviņa vietā aizsargu pārī kopā J.Rēdlihu spēlē Laviņš, bet ceturtajā uzbrucēju trijniekā Meiju nomainījis Karamnovs. Nomināli pirmās maiņas statusā šoreiz ir pēdējos mačos rezultatīvi aizvadījušais Sprukta trijnieks.

Pirmo piecu minūšu laikā rīdzinieki izpelnījās divus noraidījumus, kas ļāva mājiniekiem pārņemt iniciatīvu. Pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja gan bija pie CSKA vārtiem. Izmantojot aizsargu nesaprašanos pie Dinamo zilās līnijas, viens pret vārtsargu izslidoja Surovijs, taču Gaidučenko apspēlēt viņam neizdevās.

Brīdi vēlāk maskavieši jau līksmoja par pirmo vārtu guvumu. Taču pēc videoieraksta noskatīšanās tas netika atzīts – Telkvists bija apturējis ripu uz vārtu līnijas. Toties liktenīgs dinamiešiem izrādījās trešais noraidījums. CSKA vinnēja iemetienu pretinieku aizsardzības zonā, un tūlīt sekojušo Korņejeva tālšāvienu vārtu priekšā pielaboja Jegors Mihailovs.

Līdz pirmās trešdaļas beigām laukuma saimnieki saglabāja diezgan izteiktu pārsvaru, vienu reizi ripa trāpīja pa Dinamo vārtu pārliktni. Taču neilgi līdz pārtraukumam rīdziniekiem izdevās panākt izlīdzinājumu. Ņiživijs pēc vairākām skaistām piruetēm atspēlēja ripu Tomašam Surovijam – 1:1.

Otro trešdaļu dinamieši sāka skaitliskā vairākumā, īsā laika periodā izveidoja vairākas bīstamas situācijas un arī guva otros vārtus – no asa leņķa un tuvas distances Gaidučenko pārspēja Lauris Dārziņš. Trešdaļas vidū komandas īsā brīdī apmainījās reālām vārtu gūšanas iespējām, viesu rindās ideālu izdevību neizmantoja Bukarts. Bet dažas minūtes vēlāk CSKA otro reizi izmantoja skaitlisko vairākumu – no zilās līnijas ripu Telkvista vārtos iešāva Jans Mareks – 2:2.

Arī trešā perioda sākums rīdziniekiem izdevās gluži veiksmīgs, turklāt pie vārtu guvuma beidzot tika arī trešā maiņa. Ankipāna metienu CSKA vārtsargs atvairīja, bet cīņā ar mājinieku aizsargu veiklāks izrādījās Mārtiņš Karsums – 3:2. Pavisam ātri rezultāts atkal kļuva neizšķirts, un atkal mājinieki sodīja rīdziniekus par divminūšu sodu. Taču nepagāja pat minūte, kad pēc acīgas Ankipāna piespēles no aizvārtes ceturto reizi ripu laukuma saimnieku vārtos raidīja Arvīds Reķis.

Kritisks brīdis Dinamo hokejistiem pienāca trešās trešdaļas vidū, kad uz pusminūti nācās palikt trijatā pret pieciem mājiniekiem. Šoreiz gan viesiem izdevās nosargāt savu vārtus neskartus. Bet nākamajā skaitliskajā mazākumā pat gūt vārtus. Krišjānis Rēdlihs ar teicamu piespēli “aizsūtīja” Aleksandru Ņiživiju vienatnē pret CSKA vārtsargu, un viņš trieca ripu vārtu tīklā – 5:3.

Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām maskavieši guva ceturtos vārtus, kas viņiem saglabāja cerību uz izglābšanos. Tomēr rīdzinieki to viņiem liedza, pārtraucot sešu zaudējumu sēriju savstarpējās cīņās.

Kontinentālā hokeja līga

Maskavas CSKA – Rīgas Dinamo 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)

Vārti: 10:43 Mihailovs (Korņejevs, vair.) – 1:0, 18:53 Surovijs (Ņiživijs) – 1:1, 21:48 Dārziņš (Sprukts, M.Rēdlihs) – 1:2, 31:21 Mareks (Korņejevs, Rilovs, vair.) – 2:2, 41:53 Karsums (Mikušs, Ankipāns) – 2:3, 44:59 Korņejevs (Mareks, Rilovs, vair.) – 3:3, 45:28 Reķis (Mikušs, Ankipāns) – 3:4, 55:45 Ņiživijs (Kr.Rēdlihs, maz.) – 3:5, 57:01 Paršins – 4:5

Metieni: 33 - 22
Soda min.: 10 - 22
Iemetieni: 32 -36

Dinamo: Telkvists, J.Rēdlihs – Laviņš, Dārziņš – Sprukts – M.Rēdlihs, Cibuļskis – Ozoliņš, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Reķis – Kr.Rēdlihs, Karsums – Mikušs - Ankipāns, Bukarts – Džeriņš – Karamnovs