Rīgā +5 °C
Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Rīgas Dinamo ar uzvaru Slovākijā sāk četru izbraukuma spēļu sēriju

Rīgas Dinamo hokejisti veiksmīgi iesākuši četru izbraukuma spēļu sēriju. Piektdien Slovākijā viņi kārtējā KHL čempionāta spēlē ar 5:3 uzvarēja Popradas Lev hokejistus, izcīnot otro uzvaru abu komandu līdzšinējās trijās savstarpējās spēlēs. KHL Rietumu zonā Dinamo saglabā desmito vietu (17 p.) un nākamo spēli aizvadīs svētdien pret Maskavas Dinamo hokejistiem.

Rautakallio: Mūsu spēle skaitliskajā vairākumā izšķīra spēles likteni

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (1:3 pret Čeļabinskas Traktor) Dinamo sastāvā notikušas vairākas izmaiņas. Vārtus šoreiz sargā Kriss Holts, bet aizsardzībā pēc savainojuma izārstēšanas atgriezies Arvīds Reķis, kurš ir vienā pārī ar Sotnieku. Savukārt uzbrukumā izveidots jauns trijnieks Ņiživijs - Šindels - Meija, bet kopā ar Podziņu un Luseniusu spēlē Ģirts Ankipāns.

Spēlei nav pieteikti Jānis Andersons, Oskars Cibuļskis, Rodrigo Laviņš un Roberts Bukarts.

Popradas ledus halles nedaudz mazākie izmēri veicināja aktīvu, agresīvu un spēka divcīņām bagātu spēli, kurā sākotnēji nevienai komandai teritoriālu pārsvaru iegūt neizdevās (vienā no sadursmēm sejas traumu guva Luseniuss). Trešdaļas vidū iniciatīvu tomēr uzņēmās mājinieku, un Holtam vairākas reizes nācās demonstrēt savu meistarību.

Toties vārtus pirmie guva Dinamo hokejisti. Vārtsarga Dubas atsisto ripu pēc spēcīga Galviņa metiena ar elegantu manevru vārtu priekšā pielaboja Fredriks Varjs - 1:0. Diemžēl minimālo pārsvaru līdz pārtraukumam nosargāt neizdevās - nepilnu pusminūti līdz perioda beigām mājinieki panāca izlīdzinājumu.

Otrajā trešdaļā bija nospēlētas tikai divas minūtes, kad Lev hokejisti jau bija izvirzījušies vadībā. Pēc ļoti asprātīgas partnera Špirko piespēles ripu praktiski tukšos rīdzinieku vārtos raidīja bijušais Dinamo uzbrucējs Jurajs Mikušs. Taču jau divas minūtes vēlāk pēc ne mazāk skaistas saspēles rīdzinieki skaitliskajā vairākumā panāca neizšķirtu 2:2 - asistējot Karsumam, savus piektos vārtus sezonā guva Jānis Sprukts.

Trešdaļas vidū divreiz izturējuši skaitliskajā mazākumā, dinamieši trešo reizi izmantoja vairākumu - Duba noreaģēja uz Mārtiņa Karsuma metienu, taču nenofiksēja ripu, kas aizkrita aiz viņa sargāto vārtu līnijas - 3:2.

Trešajā periodā neliels pārsvars piederēja laukuma saimniekiem, un septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām viņi arī panāca savu - otro reizi savu bijušo komandas biedru Holtu pārspēja Mikušs, panākot 3:3.

Četras minūtes līdz pamatlaika beigām ar negaidītu tālu metienu Lev vārtsargu pārsteidza Guntis Galviņš, kurš trim rezultatīvām piespēlēm mačā pieplusoja vēl arī gūtus vārtus - 4:3. Mājinieku pēdējo cerību atspēlēties priekšpēdējā minūtē apdzēsa noraidījums un Karsuma septītais precīzais metiens sezonā.

Abas komandas šosezon jau bija tikušās divas reizes Rīgā un katra izcīnīja pa vienai uzvarai - 2:0 Lev un 4:2 Dinamo.

KHL čempionāts

Popradas Lev - Rīgas Dinamo 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Vārti: 13:13 Varjs (Galviņš, vair.) - 0:1, 19:38 Naģs - 1:1, 22:15 Mikušs (Špirko, Gunkess) - 2:1, 24:16 Sprukts (Karsums, Galviņš, vair.) - 2:2, 32:31 Karsums (Galviņš, Sprukts, vair.) - 2:3, 52:51 Mikušs (Mezejs, Netiks, vair.) - 3:3, 55:55 Galviņš (Sprukts, M.Rēdlihs) - 3:4, 59:29 Karsums (M.Rēdlihs, vair.) - 3:5
Metieni: 31 - 25
Soda min: 12 - 18 (Ņiživijs 12, Reķis, Ozoliņš, Cipulis pa 2)
Iemetieni: 38 - 38
Dinamo: Holts, Kr.Rēdlihs – Galviņš, M.Rēdlihs – Sprukts – Karsums, Reķis - Sotnieks, Cipulis – Varjs – Lundmarks, Ozoliņš - J.Rēdlihs, Ņiživijs - Šindels - Meija, Podziņš - Luseniuss - Ankipāns, Štāls.