Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Rīgas Dinamo ar zaudējumu Ufā sāk četru izbraukuma spēļu sēriju

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas kārtējā spēlē trešdien ar 4:5 piekāpās Ufas Salavat Julajev komandai, kaut trešajā trešdaļā bija vadībā ar divu vārtu pārsvaru. Šī rīdziniekiem bija pirmā no četrām izbraukuma tūres spēlēm. Nākamo viņi aizvadīs piektdien Magņitogorskā pret KHL līderiem Metallurg hokejistiem.

Pirmajā trešdaļā krietni vairāk vārtu gūšanas iespēju bija pie Dinamo vārtiem. Daudz darba bija vārtsargam Telkvistam, vienreiz ripa trāpīja pa stabiņu. Četrarpus minūtes pirms pirmā pārtraukuma mājiniekiem izdevās realizēt skaitlisko vairākumu - ar asu metienu Telkvistu pārspēja Sergejs Zinovjevs.

Iespējas gūt vārtus pirmajā periodā gan bija arī rīdziniekiem - divreiz M.Rēdliham, Hartiganam. Trešdaļas beigās viesi uz pusotru minūti ieguva lielo skaitlisko vairākumu, taču to nespēja realizēt.

Četras minūtes vēlāk divminūšu sodu izpelnījās Mikaels Telkvists, un Salavat Julajev otrreiz izmantoja vairākumu - vārtu priekšā pirmais pie atlēkušās ripas bija Patriks Toresens. Taču pagāja tikai nepilnas trīs minūtes, un pretuzbrukumā pēc Sprukta piespēles ripu vārtos ievirzīja Lauris Dārziņš - 2:2.

Piecas minūtes līdz otrās trešdaļas beigām Dinamo pirmo reizi izdevās izvirzīties vadībā. Savu vārtu priekšā pavirši nospēlēja Ufas kluba aizsargi, un Jurajs Mikušs ar atkārtotu metienu raidīja ripu vārtos.

Trešā perioda sākumā rīdzinieki panāca divu vārtu pārsvaru. Cīņā ar pretinieku aizsargiem Karsums pamanījās izdarīt piespēli, bet Ģirts Ankipāns izdarīt precīzu metienu - 4:2. Diemžēl jau pēc pusotras minūtes otros vārtus mačā guva Zinovjevs, samazinot starpību līdz minimumam.

Ufas komanda turpināja ofensīvu un četras minūtes līdz pamatlaika beigām trešo reizi spēlē izmantoja vairākumu - neizšķirtu panāca Igors Grigorenko. Pagāja vēl tikai minūte, un Pjotrs Sčastļivijs ar negaidītu metienu no asa leņķa pārsteidza Telkvistu - 4:5.

KHL Rietumu zonas turnīra tabulā Rīgas Dinamo ar 34 punktiem 24 spēlēs ieņem septīto vietu.

Salavat Julajev ir vienīgā KHL komanda, pret kuru rīdzinieki līdz šim nav ieguvuši ne punkta - zaudējumi pamatlaikā visās piecās līdzšinējās savstarpējās spēlēs.

Kontinentālā hokeja līga

Ufas Salavat Julajev - Rīgas Dinamo 5:4 (1:0, 1:3, 3:1)

Vārti: 15:22 Zinovjevs (Nilsons, vair.) - 1:0, 21:15 Surovijs (Galviņš) - 1:1, 25:47 Toresens (Radulovs, Tverdovskis, vair.) - 2:1, 28:39 Dārziņš (Sprukts) - 2:2, 34:48 Mikušs - 2:3, 45:32 Ankipāns (Karsums) - 2:4, 46:56 Zinovjevs (Nilsons) - 3:4, 56:02 Grigorenko (Toresens, Radulovs, vair.) - 4:4, 57:11 Sčastļivijs (Koļcovs, Kondratjevs) - 5:4

Metieni: 50 - 29
Soda min.: 10 - 20
Iemetieni: 30 - 36

Dinamo: Telkvists, Cibuļskis – Ozoliņš, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Laviņš – Galviņš, Dārziņš – Sprukts – M.Rēdlihs, Reķis – Sotnieks, Karsums – Mikušs - Ankipāns, Bukarts – Džeriņš – Meija