Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Rīgas Dinamo atklātajā hokejā pieveic Torpedo

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas kārtējā spēlē sestdien ar 4:1 aizraujošā cīņā pārspēja vienu no KHL Rietumu zonas līdervienībām Ņižņijnovgorodas Torpedo. Pēc šī panākuma KHL Rietumu zonas turnīra tabulā Rīgas Dinamo ar 19 punktiem 13 spēlēs pakāpušies uz sesto vietu. Pirmdien rīdzinieki savā laukumā uzņems Jaroslavļas Lokomotiv vienību.

Šuplers: Šie ir ļoti vērtīgi trīs punkti

Salīdzinājumā ar iepriekšējo KHL čempionāta spēli (2:3 pret Maskavas Spartak) Dinamo sastāvā Galviņa vietā trešajā aizsargu pārī spēlē Laviņš, bet uzbrukumā pēc vienas spēles izlaišanas atgriezies Dārziņš.

Spēle iesākās visai augstā tempā, taču, tikai tuvojoties pirmās trešdaļas vidum, komandas apmainījās ar pirmajiem patiešām bīstamajiem momentiem pie vārtiem. Rezultātu četras minūtes līdz pirmā perioda beigām atklāja rīdzinieki, kad Dārziņa iesākto un M.Rēdliha turpināto pretuzbrukumu, izraujoties vienatnē pret austriešu vārtsargu Brikleru, pabeidza Jurajs Mikušs. Viņam tas bija pirmais precīzais metiens Dinamo sastāvā.

Brīdi vēlāk ripa atradās mājinieku vārtos, taču pēc konsultācijas ar videotiesnesi vārtu guvums netika ieskaitīts – ripa tika iesista ar augstu paceltu nūju.

Otro trešdaļu apņēmīgāk iesāka Torpedo hokejisti, kuri arī pirmie mačā spēlēja skaitliskajā vairākumā. Taču rīdzinieki izturēja un, paši spēlējot piecatā pret četriem, guva otros vārtus – ar tālšāvienu no zilās līnijas pārsvaru dubultoja Oskars Cibuļskis.

Perioda vidū labu iespēju trešo reizi pārspēt KHL septembra labāko vārtsargu Brikleru neizmantoja Hartigans – pēc viņa metiena ripa trāpīja pa stabiņu. Tiesa, vairākas reizes – arī gluži akrobātiskā stilā – dinamiešus izglāba Kriss Holts.

Atklātajā hokejā, kāds valdīja otrajā periodā, virsroku beigās ņēma laukuma saimnieki. Četras minūtes līdz otrajam pārtraukumam rīdzinieki izspēlēja ātru pretuzbrukumu, Ņiživijs ar piespēli nosūtīja vienatnē pret viesu vārtsargu Marku Hartiganu, kurš no dažu metru attāluma iešķīla ripu vārtos. Bet divas minūtes vēlāk veiklāks vārtu priekšā bija Miķelis Rēdlihs – 4:0.

Tikpat aizraujošs hokejs laukumā turpinājās arī trešajā trešdaļā. Jau pirmajās piecās minūtēs savu komandu vairākas reizes nācās glābt Brikleru nomainījušajam Fomičovam, un arī līdz perioda vidum izteikts pārsvars piederēja rīdziniekiem. Pašās beigās Andrejs Kuzmins diemžēl laupīja rīdzinieku vārtsargam Holtam “sauso” spēli, tomēr kopumā Dinamo uzvara neradīja šaubas.

Par labāko spēlētāju mājinieku sastāvā atzina Miķeli Rēdlihu.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Ņižņijnovgorodas Torpedo 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Vārti: 15:48 (Mikušs (Dārziņš, M.Rēdlihs) – 1:0, 25:26 Cibuļskis (Ozoliņš, vair.) – 2:0, 35:55 Hartigans (Ņiživijs) – 3:0, 38:00 M.Rēdlihs (Dārziņš) – 4:0, 58:28 Kuzmins (Posnovs) – 4:1

Metieni: 26 - 32
Soda min.: 4 - 8
Iemetieni: 24 - 29

Dinamo: Holts, Cibuļskis – Ozoliņš, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Reķis – Sotnieks, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Galviņš – J.Rēdlihs, Dārziņš – Mikušs – M.Rēdlihs, Bukarts – Troters – Meija.