Rīgā +6 °C
Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Rīgas Dinamo hokejisti iekļūst Gagarina kausa ceturtdaļfinālā

Rīgas Dinamo hokejisti otro gadu pēc kārtas iekļuvuši Gagarina kausa izcīņas ceturtdaļfinālā. Pirmās kārtas sestajā spēlē ceturtdien Arēnā Rīga laukuma saimnieki izcīnīja grūtu uzvaru pagarinājumā 2:1 pār Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Maskavas Dinamo komandu un pabeidza sēriju līdz četrām spēlēm 4:2. Otrajā kārtā Rīgas Dinamo pretinieki būs Jaroslavļas Lokomotiv vai Mitišču Atlant hokejisti.

Šuplers: Rīgas Dinamo aizvadīja labāko sēriju komandas vēsturē

Salīdzinājumā ar iepriekšējo maču (1:3) rīdzinieku sastāvā bija notikušas vairākas būtiskas izmaiņas. Atgriezās iepriekšējo spēli izlaidušie Ņiživijs un Hartigans, kuri otrajā maiņā spēlēja ar savu ierasto partneri Suroviju, kā arī Juris Štāls, kurš iekļauts ceturtajā trijniekā kopā ar Petrovicki un Podziņu. Vārtus sargāja Kriss Holts.

Pirmās trešdaļas pirmā puse aizritēja ļoti piesardzīgā cīņā. Sāncenši lielāko uzmanību pievērsa savu vārtu drošībai un metienus uz vārtu pusi izdarīja pārsvarā no patālas distances. Perioda vidū Maskavas dinamieši pārņēma iniciatīvu, un Holtam darba bija pilnas rokas.

Priekšpēdējā minūtē nevajadzīgu noraidījumu pret maskaviešu vārtsargu Gārnetu izpelnījās Dārziņš, un 40 sekundes līdz beigām viesi vairākumā atklāja rezultātu – ļoti spēcīgi un precīzi meta Konstantīns Gorovikovs.

Otrās trešdaļas sākumā Rīgas Dinamo kāpināja spēles tempu un kļuva aktīvāki uzbrukumā, taču viesi organizēti aizsargājās, un bīstamu metienu pa Gārneta sargātajiem vārtiem nebija daudz.

Kritisks brīdis rīdziniekiem pienāca piecas minūtes līdz perioda beigām, kad minūti nācās spēlēt trijatā pret pieciem (pēc tam arī četriem) viesu hokejistiem, tomēr ar grūtībām rezultātu izdevās nosargāt. Tad divreiz pēc kārtas noraidījumus izpelnījās jau Maskavas dinamieši, taču arī rīdzinieki divu vīru pārsvaru realizēt nespēja. Kādā no epizodēm savainojumu guva Maikls Gārnets, un viņa vietā viesu vārtos stājās Aleksejs Volkovs.

Trešās trešdaļas sākumā rīdziniekiem beidzot izdevās panākt izlīdzinājumu. Pēc teicamas Ozoliņa piespēles ripu viesu vārtos ieraidīja Broks Troters – 1:1.

Pēc vārtu guvuma uz ledus turpinājās emocionāla un brīžam diezgan haotiska cīņa, kurā mazliet vairāk uzbruka Rīgas dinamieši, bet mazliet bīstamāk – maskavieši. Trešo reizi sērijā uzvarētājus pamatlaikā noskaidrot neizdevās.

Trešās trešdaļas spēles raksturs turpinājās arī papildlaikā, tiesa, daudz vairāk metienu pa pretinieku vārtiem izdarīja Maskavas Dinamo hokejisti. Cīņa tuvojās pirmā pagarinājuma beigām, kad pēc Laura Dārziņa centrējuma uz vārtu pusi ripa atsitās pret viesu aizsarga kāju un ielidoja vārtos – 2:1! Vārtu guvums spēles protokolā tika pierakstīts Jānis Spruktam, kurš šajā epizodē centīgi cīnījās vārtu priekšā.

Pārējās Gagarina kausa izcīņas pirmās kārtas sestdienas spēles: Čerepovecas Severstaļ – Mitisču Atlant 0:1 (sērijā 2:4), Minskas Dinamo – Jaroslavļas Lokomotiv 5:3 (3:3).

Gagarina kausa 1.kārta

Rīgas Dinamo – Maskavas Dinamo 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 1:0). Sērijā 4:2

Vārti: 19:20 Gorovikovs (Graņaks, vair.) – 0:1, 43:18 Troters (M.Rēdlihs, Ozoliņš) – 1:1, 75:01 Sprukts (M.Rēdlihs) – 2:1

Metieni: 24 - 35
Soda min.: 6 - 8
Iemetieni: 30 - 34

Rīgas Dinamo: Holts, Laviņš – Sotnieks, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Ozoliņš – Cibuļskis, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Kr.Rēdlihs – Galviņš, Dārziņš – Troters – M.Rēdlihs, Podziņš – Petrovickis – Štāls, Džeriņš.