Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Rīgas Dinamo hokejisti izcīna punktu Ņižņekamskā

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas kārtējā spēlē piektdien Ņižņekamskā ar 2:3 pēcspēles metienu sērijā zaudēja Latvijas hokejista Māra Jasa pārstāvētajai Ņeftehimik komandu, izcīnot vienu punktu. Triju izbraukuma spēļu sēriju rīdzinieki pabeigs svētdien Kazaņā pret Gagarina kausa īpašniekiem Ak Bars hokejistiem.Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (3:5 pret Jekaterinburgas Avtomobilist) rīdzinieku sastāvā izdarītas divas izmaiņas – vārtus sargā Kriss Holts, bet aizsardzībā Krišjāņa Rēdliha vietā spēlē Oskars Cibuļskis.

Pirmajā trešdaļā nelielu teritoriālu pārsvaru saglabāja mājinieki, taču bīstamu metienu pa Holta sargātajiem vārtiem nebija daudz, vairums – skaitliskajā mazākumā perioda izskaņā. Tiesa, vārtu gūšanas situāciju laukuma otrā galā bija vēl mazāk. Iespējams, labākā iespēja atklāt rezultātu rīdziniekiem bija perioda izskaņā pēc Surovija metiena no tuvas distances – Ņeftehimik vārtsargs Munro ripu tvēra.

Otrās trešdaļas sākumā mājinieku spiediens vēl vairāk pieauga, un Holtam vairākas reizes nācās atvairīt bīstamus metienus. Bet vienā no pretuzbrukumiem dinamiešiem izdevās atklāt rezultātu. Pēc Ankipāna piespēles Munro pārspēja Raimonds Vilkoits, gūstot savus pirmos vārtus KHL karjerā.

Spēles raksturs pēc šīs epizodes gan īpaši neizmainījās. Līdz otrajam pārtraukumam ripu vairāk kontrolēja Ņeftehimik hokejisti, tomēr, lielā mērā pateicoties Holta meistarībai, rīdziniekiem trauslo pārsvaru izdevās nosargāt.

Diemžēl otrās trešdaļas beigās minūtes laikā nopelnītie divi noraidījumi maksāja Dinamo pirmo vārtu zaudējumu. Pielabojot rīdzinieku vārtsarga atvairīto ripu, Ņižņekamskas kluba uzbrucējs Maksims Pestuško panāca 1:1.

Līdzsvars noturējās septiņas minūtes, kad, uz Surovija piespēli, pieslēdzoties uzbrukumā atsaucās Rodrigo Laviņš – 2:1. Taču jau pēc pusotras minūtes mājinieki pretuzbrukumā atspēlējās vēlreiz.

Pamatlaika izskaņā manāmi svaigāki šķita Ņeftehimik hokejisti, kuri aktīvi traucēja pretiniekiem iesākt uzbrukumus, bieži pārtvēra ripu vēl līdz laukuma centram un daudz biežāk meta pa vārtiem.

Pēcspēles metienu sērijā mājinieki svinēja uzvaru 2:0.

KHL Rietumu zonas turnīra tabulā Rīgas Dinamo ar 50 punktiem dala 5.-7.vietu.

Kontinentālā hokeja līga

Ņižņekamskas Ņeftehimik – Rīgas Dinamo 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 0:0, 1:0)

Vārti: 27:42 Vilkoits (Ankipāns) – 0:1, 40:58 Pestuško (Persons, Brendls, vair.) – 1:1, 47:16 Laviņš (Surovijs) – 1:2, 48:42 Makarovs (Ščitovs) – 2:2, 65:00 Simakovs (p.m.) - 3:2

Metieni: 43 - 23
Soda min.: 8 - 14
Iemetieni: 46 - 36

Dinamo: Holts, J.Rēdlihs – Laviņš, Troters – Sprukts – M.Rēdlihs, Galviņš – Sotnieks, Ņiživijs – Karamnovs – Surovijs, Reķis – Cibuļskis, Karsums – Džeriņš – Ankipāns, Andersons, Bukarts – Vilkoits – Podziņš