Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Rīgas Dinamo hokejisti Liepājā pārtrauc neveiksmes "bullīšu" sērijās

Rīgas Dinamo hokejisti KHL čempionāta kārtējā spēlē trešdien Liepājā ar 2:1 pēcspēles metienu sērijā uzvarēja Magņitogorskas Metallurg hokejistus, pārtraucot četru zaudējumu sēriju "bullīšu" sērijās šosezon. Vārtus uzvarētāju labā guva abi debitanti - Juris Upītis pamatlaikā un Ville Nieminens pēcspēles metienu sērijā. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs piektdien ierastajā laukumā Arēnā Rīga pret Omskas Avangard.

Rautakallio: Pēdējā trešdaļā Rīgas Dinamo rādīja no komandas gaidīto spēli

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (1:0 pret Hantimansijskas Jugra) Dinamo sastāvā bija notikušas vairākas izmaiņas uzbrukumā. Laukuma saimnieku sastāvā debitēja Nieminens, viņa partneri bija Cipulis un Varjs. Kopā ar Šindelu un Ankipānu Bukarta vietā mača sākumā spēlēja Štāls, bet viņa vietu ceturtajā trijniekā ieņēma Meija. Kā 13.uzbrucējs bija pieteikts Upītis. Vārtus sargāja Māris Jučers, kurš pagājušo sezonu aizvadīja Liepājas metalurga sastāvā.

Savukārt viesu sastāvā slimības dēļ nav Sergeja Fjodorova, kurš, tāpat kā Sandis Ozoliņš, būs KHL Zvaigžņu spēles komandas kapteinis.

Nebija nospēlēta pat minūte, kad ripa atradās Jučera sargātajos vārtos - pēc piespēles no aizvārtes precīzi meta Mihails Jakubovs. Turpinājumā ritēja gluži līdzīga cīņa, kurā sāncenšiem bija aptuveni vienāds skaits iespēju mainīt rezultātu, mazliet bīstamāk gan uzbruka Metallurg hokejisti.

Spēles raksturs pēc pārtraukuma būtiski nemainījās. Jučeram darba bija nedaudz vairāk nekā Gelašvili laukuma otrā galā. Lielisku iespēju otrās trešdaļas sākumā, turklāt spēlējot skaitliskā mazākumā, neizdevās izmantot Meijam.

Toties savu lielo iespēju garām nepalaida Dinamo debitants Juris Upītis. Perioda vidū viņš pārķēra ripu pie pretinieku zilās līnijas, viņa spēcīgu metienu Gelašvili atsita, taču ripa atlēca atpakaļ pie rīdzinieku uzbrucēja, un otrreiz viņš bija precīzs - 1:1.

Otrās trešdaļas otrā puse jau aizritēja ar Rīgas Dinamo pārsvaru.

Trešais periods sākās ar vētrainiem Magņitogorskas hokejistu uzbrukumiem, taču atzīstamu sniegumu mājinieku vārtos demonstrēja Māris Jučers. Tikai tuvojoties trešdaļas vidum, laukuma saimniekiem izdevās izlīdzināt spēli un pašiem vairākkārt bīstami apdraudēt Metallurg vārtus. Saspringtās cīņas pamatlaika beigās un arī pagarinājumā krietni tuvāk uzvaras vārtu guvumam jau bija rīdzinieki, tajā skaitā otrs Dinamo debitants Nieminens.

Tieši viņš kļuva par vienu no spēles galvenajiem varoņiem, realizējot vienīgo pēcspēles metienu (1:0).

Rīgas Dinamo KHL Rietumu zonas turnīra tabulā saglabā septīto vietu - 27 punkti 20 spēlēs.

KHL čempionāts

Rīgas Dinamo - Magņitogorskas Metallurg 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0)
Vārti: 0:48 Jakubovs (Buts) - 0:1, 30:43 Upītis - 1:1, 65:00 Nieminens (pēcsp.met.) - 2:1
Metieni: 40 - 24
Soda min.: 18 (Varjs 12, Štāls, Cipulis, Kr.Rēdlihs pa 2) - 6
Iemetieni: 36 - 27
Dinamo: Jučers, Kr.Rēdlihs – Galviņš, M.Rēdlihs – Sprukts – Karsums, Ozoliņš - Cibuļskis, Cipulis – Varjs – Nieminens, Reķis - Sotnieks, Štāls - Šindels - Ankipāns, Podziņš - Luseniuss - Meija, Upītis