Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Rīgas Dinamo papildlaikā pārspēj Novokuzņeckas Metallurg

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas spēlē pirmdien izcīnīja uzvaru papildlaikā 3:2 pār Novokuzņeckas Metallurg komandu.

Atšķirībā no pēdējām cīņām Rīgā šoreiz spēle sākās mierīgā cīņā, un Marka Hartigana tālmetiens, ko viesu vārtsargs Bobrovskis atsita, bija teju vienīgais ievērības cienīgais moments. Bīstamas situācijas nevairoja arī pa vienam noraidījumam katrā komandā.

Trešdaļas vidū laba izdevība atklāt rezultātu bija Cipulim, taču neveikli uztverta ripa neļāva veikt izgājienu viens pret vienu.

Pirmā perioda beigās divreiz savu meistarību nācās demonstrēt Dinamo vārtsargam Prusekam, vairākus bīstamus metienus mājinieki izdarīja, spēlējot vairākumā. Taču kopumā pirmā trešdaļa pagāja diezgan vienmuļi.

Otro trešdaļu dinamieši sāka ar krietni ātrāku un aktīvāku spēli, taču pāris labas izdevības neizmantoja un par to samaksāja. Spēlējot mazākumā, rīdzinieki izdevīgā brīdī neizmeta ripu no savas zonas, un divi Metallurg hokejisti Pruseka priekšā izspēlējās līdz metienam tukšos vārtos.

Zaudētie vārti mājinieku spēli īpaši neaktivizēja, un Prusekam darba bija vairāk nekā viņa kolēģim laukuma otrajā galā. Mājinieku uzbrukumam trūka ierastā azarta, līdz beidzot, spēlējot vairākumā, viesu vārtus „atslēdza” Hartigans, kurš pielika nūju Krišjāņa Rēdliha metienam -1:1.

Trešās trešdaļas sākumā Dinamo hokejisti tomēr pierādīja, ka grib izcīnīt uzvaru. Labu piespēli izdarīja Galviņš, viesu zonā labi pacīnījās Hosa un uzbrukumu pabeidza Hartigans.

Taču prieki nebija gari. Rīdzinieki pavirši nospēlēja savu vārtu priekšā un ļāva viesiem ar atkārtotu metienu iebakstīt ripu Pruseka vārtos - 2:2.

Pēc šiem vārtiem cīņa kļuva manāmi asāka, un abas komandas daudz aktīvāk metās uzbrukumā. Bīstamas situācijas ik pa laikam radās pie abiem vārtiem, tomēr ripa ceļu uz vārtiem tā arī neatrada.

Papildlaikā liela nozīme izrādījās aizsarga Gunta Galviņa aktivitātei. Pret viņu viesi nopelnīja divminūšu sodu, ko 20 sekundes vēlāk realizēja Meta Elisons. Viņa asistentam Hartiganam šis bija trešais rezultativitātes punkts spēlē.

Abu klubu pirmajā tikšanās reizē septembra sākumā Novokuzņeckā Dinamo bija cietuši smagāko zaudējumu sezonā 0:7.

Citās pirmdienas spēlēs Ņižņijnovgorodas Torpedo hokejisti ar 2:4 izbraukumā piekāpās Maskavas CSKA, Latvijas izlases aizsarga Aleksandra Jerofejeva pārstāvētais klubs Ņižņekamskas Ņeftehimik zaudēja Astanas Baris 5:6, Mitišču Atlant viesos pārspēja Čehovas Vitjaz 4:0, Minskas Dinamo ar Kasparu Saulieti sastāvā kapitulēja Novosibirskas Sibirj 2:7, bet Maskavas Dinamo uzvarēja Habarovskas Amur 2:0.

KHL čempionāts

Rīgas Dinamo – Novokuzņeckas Metallurg 3:2 pag. (0:0, 1:1, 1:1, 1:0)

Vārti: 25:58 Ostrouško (Hļebņikovs, Višņakovs, vair.) – 1:0, 38:03 Hartigans (K.Rēdlihs, Hosa, vair.) – 1:1, 44:08 Hartigans (Elisons) 2:1, 47:54 Hļebņikovs – 2:2, 62:40 Elisons (Hartigans, Vestkots, vair.) – 3:2.