Trešdiena, 16. oktobris
Daiga, Dinija, Dinārs

Rīgas Dinamo pēcspēles metienos pārspēj Omskas Avangard hokejistus

Rīgas Dinamo hokejisti piektdien Omskā kārtējā Kontinentālās hokeja līgas spēlē ar 4:3 pēcspēles metienu sērijā uzvarēja vietējo Avangard komandu. Ar 16 punktiem 11 spēlēs dinamieši KHL Rietumu zonas turnīra tabulā pakāpušies uz piekto vietu. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs svētdien pret Maskavas Spartak.

Šuplers: Pamatlaika beigās kļūdas pieļāva treneri

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (5:1 pret Astanas Baris) Dinamo sastāvā notikušas trīs izmaiņas. Aizsardzībā Sotnieka vietā kopā ar Reķi spēlē Galviņš, Kr.Rēdlihu nomainījis Laviņš, kurš spēlē kopā ar J.Rēdlihu, bet uzbrucēju ceturtajā trijniekā Karamnova vietā iekļauts Džeriņš.

Jau otrajā minūtē lieliska izdevība atklāt rezultātu bija viesu kapteinim Sandim Ozoliņam, taču viņa izgājienu viens pret vienu neitralizēja Avangard vārtsargs Ramo. Tūdaļ pat divas bīstamas situācijas bija pie Holta sargātajiem vārtiem. Vēl vairākus metienus rīdzinieku vārtsargs atvairīja, kad pusminūti dinamiešiem nācās spēlēt trijatā pret pieciem mājiniekiem.

Vienādos sastāvos spēle pirmajā trešdaļā aizritēja līdzīgā cīņā, taču divas minūtes līdz pirmajam pārtraukumam vadībā izdevās izvirzīties Omskas komandai. Pēc negaidīta un tāla Perežogina metiena ripa atrada ceļu uz Dinamo vārtu apakšējo stūri – 0:1.

Neizšķirtu viesi panāca jau pašā otrā perioda sākumā. Ripu pēc Ankipāna piespēles vārtu virzienā, cīnoties ar Avangard aizsargu, vārtos ielaboja Jānis Sprukts – 1:1.

Līdzsvars saglabājās līdz 34.minūtei, kad, spēlējot četratā pret četriem mājiniekiem, Ozoliņš aizslidoja pretuzbrukumā un izdarīja acīgu piespēli Brokam Troteram, kurš eleganti apspēlēja gan aizsargu, gan vārtsargu – 2:1.

Trešajā trešdaļā teritoriāls pārsvars piederēja Avangard hokejistiem, taču viesi organizēti aizstāvējās un bīstamu situāciju pie Holta vārtiem nebija tik daudz. Bet piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Dinamo izdevās nostiprināt pārsvaru. Skaitliskajā vairākumā pretinieku zonā par ripu pacīnījās Ozoliņš, tā atlēca vārtu priekšā pie Aleksandra Ņižiivija, un rīdzinieku uzbrucējs raidīja to vārtos – 3:1.

Pusotru minūti līdz pamatlaika beigām Avangard vadība izšķīrās par vārtsarga nomaiņu ar sesto laukuma spēlētāju, un šoreiz risks attaisnojās. Karsums labu iespēju ieraidīt ripu tukšos vārtos neizmantoja, 32 sekundes līdz trešās trešdaļas beigām Romans Červenka guva otros vārtus, bet trīs sekundes līdz finālsirēnai viņš pamanījās gūt arī trešos – 3:3.

Pagarinājumā abas komandas darbojās ļoti piesardzīgi un reālas vārtu gūšanas iespējas pretiniekiem neļāva izveidot. Divas labākās bija rīdziniekiem.

Pēcspēles metienu septītajā sērijā uzvaras vārtus guva Aleksandrs Ņiživijs, kurš pirms tam divreiz savus mēģinājumus nebija izmantojis.

Kontinentālā hokeja līga

Omskas Avangard – Rīgas Dinamo 3:4 (1:0, 0:2, 2:1, 0:0, 0:1)

Vārti: 17:39 Perežogins – 1:0, 20:16 Sprukts (Karsums, Ankipāns) – 1:1, 33:30 Troters (Cibuļskis, Ozoliņš) – 1:2, 54:57 Ņiživijs (Ozoliņš, vair.) – 1:3, 59:28 Červenka (Svatošs, Pervišins) – 2:3, 59:57 Červenka (Pervišins) – 3:3, 65:00 Ņiživijs (p.met.) - 3:4

Metieni: 36 – 19
Soda min.: 8 –14
Iemetieni: 40 – 31

Dinamo: Holts, Reķis – Galviņš, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Cibuļskis – Ozoliņš, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Laviņš – J.Rēdlihs, Dārziņš – Mikušs – M.Rēdlihs, Bukarts – Džeriņš – Troters.

Izcelties ganāmpulkā

Divvirzienu līgums Anžejam Pasečņikam paver iespējas Milvoki Bucks pārbaudes spēlēs.