Trešdiena, 16. oktobris
Daiga, Dinija, Dinārs

Rīgas Dinamo sagādā zaudējumu KHL čempionāta līderiem

Rīgas Dinamo hokejisti piektdien Kontinentālās hokeja līgas kārtējā spēlē Magņitogorskā ar 5:3 pārspēja KHL līderus Metallurg komandu. Jāņa Sprukta kontā divi gūti vārti un divas rezultatīvas piespēles. Izbraukuma sēriju rīdzinieki turpinās svētdien Čeļabinskā pret Traktor un pabeigs 23.novembrī pret Maskavas CSKA.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (4:5 pret Ufas Salavat Julajev) rīdzinieku sastāvā bija notikušas vairākas izmaiņas. Šoreiz vārtus sargāja Kriss Holts, kājas savainojumu guvušo Sotnieku aizsardzībā nomainīja Krišjānis Rēdlihs, bet viņa brālis Jēkabs spēlēja kopā ar Galviņu Laviņa vietā.

Negaidīti agri - jau pēc nospēlētām 57 sekundēm - vadībā izvirzījās rīdzinieki. Miķelis Rēdlihs uztvēra ripu pie pretinieku aizsardzības zonas līnijas, apspēlēja aizsargu un raidīja ripu starp Metallurg vārtsarga Proskurjakova kājsargiem - 1:0.

Ātri zaudētie vārti šķietami apmulsināja Metallurg hokejistus, kuri labu brīdi uzbrukumā neko sakarīgu izveidot nespēja un apdraudēja Holtu tikai ar tāliem metieniem, kas rīdzinieku vārtsargam lielas problēmas neradīja. Vēl vairāk - 13.minūtē vienā no pretuzbrukumiem Jānis Sprukts pēc Dārziņa piespēles otro reizi trieca ripu mājinieku vārtos - 2:0.

Pirmās trešdaļas izskaņa jau pagāja ar nelielu Metallurg pārsvaru - arī uz dinamiešu noraidījuma rēķina.

Mazākumā šīs divas minūtes rīdzinieki izturēja, bet otrā perioda sākumā vairākumā guva trešos vārtos. Trešo rezultativitātes punktu par teicamu piespēli nopelnīja Jānis Sprukts, kura atspēlēto ripu vārtos ieraidīja Krišjānis Rēdlihs.

Perioda vidū Magņitogorskas hokejisti pamazām arvien izteiktāk ieguva pārsvaru un sešas minūtes līdz otrajam pārtraukumam vienus vārtus atguva. Skaitliskajā vairākumā Petri Kontiolas no asa leņķa mestā ripa rikošetā no Holta nūjas gala atrada ceļu uz vārtiem - 3:1.

Trešo trešdaļu Dinamo iesāka ļoti piesardzīgi, atdodot laukuma saimniekiem iniciatīvu, un ātri vien zaudēja otros vārtus - aizsargu pozicionālu kļūdu izmantoja slavenais Sergejs Fjodorovs.

Uz labu brīdi Metallurg hokejisti pilnībā dominēja spēlē, un rīdziniekiem tikai ar lielām pūlēm izdevās saglabāt trauslo pārsvaru. Trešdaļas vidū Dinamo spēli izlīdzināja un diezgan negaidīti tika pie ceturto vārtu guvuma - ar metienu no nulles leņķa ripu vārtos iemeta Lauris Dārziņš - 4:2.

Trīsarpus minūtes līdz pamatlaika beigām, kad uz noraidīto spēlētāju soliņa atradās divi rīdzinieki, Metallurg vadība izšķīrās par vārtsarga nomaiņu ar sesto laukuma spēlētāju. Risks nettaisnojās - ripu pāri laukumam vārtos pārslidināja Sprukts.

Līdz pamatlaika beigām KHL līderiem izdevās tikai vienus vārtus atspēlēt.

KHL Rietumu zonas turnīra tabulā Rīgas Dinamo ar 37 punktiem 25 spēlēs saglabā septīto vietu.

Kontinentālā hokeja līga

Magņitogorskas Metallurg - Rīgas Dinamo 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Vārti: 0:57 M.Rēdlihs (Sprukts) - 0:1, 12:38 Sprukts (Dārziņš) - 0:2, 21:22 Kr.Rēdlihs (Sprukts, M.Rēdlihs, vair.) - 0:3, 33:55 Kontiola (Hlistovs, Āltonens, vair.) - 1:3, 44:56 S.Fjodorovs (Ļisins) - 2:3, 54:11 Dārziņš - 2:4, 57:40 Sprukts (Bukarts, maz., tukšos vārtos) - 2:5, 58:08 Atjušovs (Ļisins, vair.) - 3:5

Metieni: 50 - 25
Soda min.: 8 - 14
Iemetieni: 37 - 33

Dinamo: Holts, Cibuļskis – Ozoliņš, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Reķis – Kr.Rēdlihs, Karsums – Mikušs - Ankipāns, J.Rēdlihs – Galviņš, Dārziņš – Sprukts – M.Rēdlihs, Bukarts – Džeriņš – Meija