Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Rīgas Dinamo sezona Kontinentālajā līgā ir galā

Rīgas Dinamo kluba hokejisti trešdien Arēnā Rīga Kontinentālās hokeja līgas Gagarina kausa izcīņas astotdaļfināla trešajā spēlē ar 3:4 (1:0, 2:1, 0:3) piekāpās Maskavas Dinamo. Līdz ar to Maskavas komanda izcīnīja uzvaru pirmās kārtas sērijā 3:0 un iekļuva ceturtdaļfinālā, bet rīdziniekiem debijas sezona KHL ir galā.

Vārtus rīdzinieku labā guva Marsels Hosa, Aleksandrs Ņiživijs un Marks Hartigans.

Jau otrās minūtes sākumā laukuma saimnieki ieguva skaitlisko vairākumu un vairākas reizes bīstami meta pa viesu vārtiem, tomēr maskaviešu vārtsargs Jeremejevs ripu tvēra.

Pavisam drīz komandas jau bija mainītās lomās – pēc M.Rēdliha noraidījuma (2+10) briesmās jau bija Pruseka sargātie vārti un viesi pārņēma iniciatīvu spēlē. Uz īsu brīdi viņu ofensīvu gan apslāpēja divminūšu sods, taču maskaviešu aktivitātes uzbrukuma zonā maksāja rīdziniekiem vēl vienu noraidījumu. Arī šoreiz ar lielām grūtībām izdevās izturēt.

Trešais skaitliskais vairākums Rīgas dinamiešiem beidzot nesa veiksmi. Mājinieki ilgi saspēlējās viesu zonā, līdz Hosa ar atkārtotu metienu pārspēja Jeremejevu.

Otrā trešdaļas laukuma saimniekiem sākās neveiksmīgi. Noraidījumu izpelnījās Novāks, mainoties rīdzinieku četrinieks “iekrita” uz Maskavas dinamiešu pretuzbrukumu, un Matiass Veinhandls eleganti apspēlēja Pruseku.

Taču jau divas minūtes vēlāk pēc lieliskas Georgija Pujaca piespēles vienatnē pret Jeremejevu izslidoja Ņiživijs un atjaunoja rīdzinieku pārsvaru – 2:1.

Maskavieši metās atspēlēties – un negaidīti zaudēja diezgan kuriozus vārtus. Spēlējot mazākumā Ņiživijs, kurš bija palicis bez nūjas, ar kāju izsita ripu no zonas. Atšķirībā no viesu laukuma spēlētājiem tai pakaļ metās Novāks un Hartigans. Maskavas Dinamo vārtsargs saminstinājās, slidojot pēc ripas, to uztvēra Novāks un atspēlēja partnerim tukšu vārtu priekšā – 3:1.

Līdz pārtraukumam turpinājās aizraujoša cīņa, kurā rezultāts vairs nemainījās. Vienu reizi ripa trāpīja pa Pruseka vārtu stabiņu.

Trešā trešdaļa sākās vēl sliktāk nekā otrā. Noraidījums Rīgas Dinamo sastāvā (2+2 minūtes Hartiganam), un Rahūneks trieca ripu zem mājinieku vārtu pārliktņa – 3:2. Bet minūti un divas sekundes vēlāk Zinovjevs pusguļus iebakstīja ripu Pruseka vārtos un panāca neizšķirtu 3:3.

Arī turpmāk izteikts pārsvars bija viesu hokejistiem, kuri mača nogalē izskatījās ātrāki un fiziski spēcīgāki. Ilgu laiku rīdziniekiem izdevās vismaz nosargāt līdzsvaru rezultātuā, taču nepilnas divas minūtes līdz pamatlaika beigām pēc rupjas rīdzinieku aizsargu kļūdas Maskavas Dinamo pirmo reizi spēlē izvirzījās vadībā.

Rīgas dinamieši vēl spēja noorganizēt izmisīgu uzbrukumu sēriju, taču spēli glābt vairs neizdevās.

Kā zināms, pirmajās divās spēlēs Maskavā rīdzinieki piedzīvoja zaudējumus 0:4 un 1:7.

DIENA JAUTĀ

Kā vērtējat Rīgas Dinamo sezonu KHL čempionātā?

Astotdaļfināla 3.spēle

Rīgas Dinamo – Maskavas Dinamo 3:4 (1:0, 2:1, 0:3)

Vārti
: 18:02 Hosa (Hartigans, vair.) – 1:0, 21:52 Veinhandls (Afanasenkovs, Žitņiks, vair.) – 1:1, 23:35 Ņiživijs (Pujacs) – 2:1, 29:02 Hartigans (Ņiživijs, Novāks, maz.) – 3:1, 42:14 Rahūneks (Landri, Veinhandls, vair.) – 3:2, 43:16 Zinovjevs (Markovs, Kaļužnijs) – 3:3, 58:20 Afanasenkovs (Pestuško) – 3:4

Sērijā uzvar Maskavas Dinamo 3:0.

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...