Rīgā +5 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Rīgas Dinamo trešo reizi sezonā pārspēj Maskavas Spartak

Kontinentālās hokeja līgas čempionātā Rīgas Dinamo izbraukumā ar 3:2 pārspēja Maskavas Spartak.

Jau pirmās trešdaļas sākumā rīdziniekus vadībā izvirzīja Tailers Arnasons, kurš izmantoja rupju vārtsarga Dmitrija Kočņeva kļūdu. Amerikānim tie bija pirmie vārti sezonā. Minūti vēlāk Dinamo bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču šī iespēja netika izmantota. Nākamie trīs noraidījumi tika piešķirti jau Latvijas komandas hokejistiem, taču lieliskā Edgara Masaļska spēle ļāva noturēt vārtus neieņemtus.

Septiņpadsmitajā minūtē Dinamo guva kuriozus vārtus un dubultoja pārsvaru. Turklāt atkal izcēlās Arnasons. Drīz pēc tam jau ceturto reizi trešdaļā viesi tika atstāti mazākumā - uz divām minūtēm noraidīja Mārtiņu Cipuli. Tomēr pirmā trešdaļa noslēdzās ar Dinamo labvēlīgo 2:0.

Otrās trešdaļas sākumā neliels pārsvars piederēja mājiniekiem, kuriem trešajā minūtē izdevās samazināt rezultāta starpību. Jau nākamajā uzbrukumā Aleksandram Ņiživijam bija lieliska iespēja atjaunot divu vārtu pārsvaru, taču tā netika izmantota. Pēc tam Dinamo nokļuva skaitliskajā vairākumā, kura laikā nerealizēja vairākas labas iespējas gūt vārtus.

Trešdaļas vidū viesi vēl divas reizes noturēj skaitlisko mazākumu, taču 15.minūtē Dinamo ieguva pat divu vīru pārsvaru. Labvēlīgā situācija palika neizmantota un trešdaļa noslēdzās ar rezultātu 2:1.

Līdz pēdējās trešdaļas desmitajai minūtei nevienai no komandām neizdevās mainīt spēles gaitu, taču tad pretuzbrukumā veiksmīga izspēle padevās Dinamo un Jānis Sprukts panāca 3:1. Viesu prieki gan nebija ilgi - Miķelis Rēdlihs nopelnīja nevajadzīgu sodu un Spartak realizēja skaitlisko pārsvaru.

Vairākumu mājiniekiem neizdevās pārvērst vārtu guvumā - pārliecinoši spēlēja Masaļskis. Trīs minūtes pirms mača beigām izdevās izprovocēt Spartak hokejistu uz noteikumu pārkāpumu, tāpēc gandrīz līdz spēles beigām Dinamo varēja kontrolēt notikumus laukumā un noslēgt maču ar uzvaru.

Turnīra tabulā Dinamo ar 37 punktiem pakāpies uz devīto pozīciju.

Trešdien Dinamo viesos tiksies ar Latvijas izlases treneru Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto HK MVD.

Maskavas Spartak - Rīgas Dinamo 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Vārti: 3:13 Arnasons (Karija) 0:1, 16:41 Arnasons (vair.) 0:2, 23:11 Cibaks (Levandovskis, Ružicka) 1:2, 50:35 Sprukts (Hosa) 1:3, 52:44 Kņazevs (Levandovskis, Baranka, vair.) 2:3.

zxxz

Spartak treneris Ržiga: esmu neapmierināts ar spēli no pirmās līdz pēdējai minūtei