Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Rīgas Dinamo zaudē Maskavas CSKA pēdējā spēlē pirms pārtraukuma KHL čempionātā

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas kārtējā spēlē otrdien Maskavā ar 3:4 pēcspēles metienu sērijā piekāpās CSKA komandai, piedzīvojot piekto zaudējumu pēdējās sešās spēlēs. KHL Rietumu zonā dinamieši noslīdējuši uz sesto vietu. Nākamo spēli Rīgas Dinamo hokejisti aizvadīs tikai 17.novembrī Ufā pret Salavat Julajev.

Šuplers: mēs izcīnījām ļoti vērtīgu punktu

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (4:3 pret Minskas Dinamo) rīdzinieku rindās atgriezies traumu izārstējušais Broks Troters, kurš spēlē kopā ar Karsumu un Mikušu, bet Bukarts atgriezies ierastajā ceturtajā maiņā.

Dinamo vārtu sargā Mikaels Telkvists, un jau pirmajās divās minūtēs viņam nācās atvairīt trīs bīstamus mājinieku metienus. Trešajā minūtē CSKA nopelnīja pirmo skaitlisko vairākumu, un tā realizācijai viņiem bija nepieciešamas dažas sekundes: uzvara iemetienā un neatvairāms Korņejeva metiens no zilās līnijas - 0:1.

Uzreiz pēc tam minūti piecatā pret trijiem maskaviešiem spēlēja Dinamo hokejisti, taču neko sevišķi bīstamu tā arī nespēja izveidot. Toties pārņēma iniciatīvu, no pirmās trešdaļas vidus vairāk kontrolēja ripu un pelnīti panāca izlīdzinājumu. Divas minūtes līdz perioda beigām CSKA vārtsargs Gaidučenko atvairīja viesu metienu, bet īstajā brīdī vārtu priekšā bija Lauris Dārziņš - 1:1.

Otrā perioda sākumā labas iespējas gūt otros vārtus bija abām komandām. Paveicās mājiniekiem, kuri izmantoja rīdzinieku aizsargu neuzmanību - pēc acīgas partnera piespēles CSKA otrreiz vadībā izvirzīja Zubovs.

Tāpat kā pirmajā trešdaļā, zaudētie vārti lika aktivizēties viesiem, un neilgi līdz otrajam pārtraukumam Dinamo pēc Sanda Ozoliņa metiena guva otros vārtus - 2:2.

Arī trešā perioda sākumā aktīvāki bija CSKA hokejisti, bet drīz vien rīdzinieki spēli izlīdzināja, un mačs ritēja līdzīgā cīņā. Pēc Karsuma noraidījuma nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām laukuma saimniekiem izdevās izmantot vairākumu, taču trīs sekundes līdz finālsirēnai Jānis Sprukts no vārtu priekšas vēlreiz panāca neizšķirtu - 3:3.

Papildlaikā krietni aktīvāki bija rīdzinieki, tomēr otro spēli pēc kārtas uzvarētāju noskaidrošanu nācās atlikt līdz pēcspēles metieniem. Šoreiz metienu piektajā sērijā veiksme uzsmaidīja mājiniekiem.

Kontinentālā hokeja līga

Maskavas CSKA - Rīgas Dinamo 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0)

Vārti: 2:34 Korņejevs (Štjastnijs, Mareks, vair.) - 1:0, 18:07 Dārziņš (Ozoliņš, M.Rēdlihs) - 1:1, 28:31 Zubovs (Kuļomins) - 2:1, 36:51 Ozoliņš (Dārziņš) - 2:2, 56:35 Paršins (Mareks, vair.) - 3:2, 59:57 Sprukts (Hartigans) - 3:3, 65:00 Kozlovs (p.m.) - 4:3

Metieni: 37-30
Soda min.: 8-22
Iemetieni: 35-31

Dinamo: Telkvists, Cibuļskis – Ozoliņš, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Reķis – Sotnieks, Karsums – Mikušs - Troters, Laviņš – Galviņš, Dārziņš – Sprukts – M.Rēdlihs, Bukarts – Džeriņš – Meija