Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Rīgas Dinamo zaudē Ufā, 1.kārtā jāspēlē ar SKA

Rīgas Dinamo hokejisti bija vadībā ar 3:0, tomēr beigās piedzīvoja zaudējumu Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta pēdējā spēlē, kurā ar 4:6 piekāpās Ufas Salavat Julaev vienībai.

Regulārā čempionāta noslēguma kopvērtējumā Rīgas Dinamo ieņēma 8.vietu. Tas nozīmē, ka Gagarina kausa izcīņas pirmajā kārtā būs jāspēlē ar Sanktpēterburgas SKA.

Spēle iesākās vidējā tempā, pirmos divus puslīdz bīstamos momentus izveidoja mājinieki. Astotajā minūtē rīdziniekiem izdevās labs pusātrais uzbrukums. Miķelis Rēdlihs pa labo malu ieslidoja pretinieku aizsardzības zonā un izdarīja metienu. Viņš pats piesteidzās vārtu priekšā, uztvēra vārtsarga atvairīto ripu un ieraidīja to vārtos.

Jau pēc 48 sekundēm Rīgas Dinamo bija divu vārtu pārsvars. Ripu savā zonā uztvēra Marsels Hosa, labā ātrumā izslidoja starp diviem aizsargiem un izdarīja metienu. Ripu vārtsargs atvairīja neveiksmīgi un tā lēnām ieslīdēja vārtos - 2:0.

Laukuma saimnieki sāka spēlēt aktīvāk, taču līdz bīstamam metienam tika ļoti reti. Rīdzinieki labi spēlēja aizsardzībā un veidoja bīstamus uzbrukumus. Viens no šādiem uzbrukumiem noslēdzās ar trešo vārtu guvumu. Trīs minūtes pirms pirmā perioda beigām Jānis Sprukts izdarīja teicamu piespēli Laurim Dārziņam, kurš vienatnē izslidoja pret Salavat Julaev vārtiem, ar vairākām māņu kustībām apspēlēja vārtsargu un ieslidināja ripu vārtos - 3:0.

Otro periodu mājinieki sāka ar vārtsarga nomaiņu. Vitālija Koļesņika vietā vārtos stājās Aleksandrs Jeremenko. Ufas vienība centās uzbrukt biežāk un vienā no uzbrukumiem izdevās pārspēt Martinu Pruseku. 25.minūtē Mika Hannula brīvi izslidoja metiena pozīcijā. Viņa mestās ripas lidojumu mainīja Aleksandrs Perežogins un tā ieliedoja rīdzinieku vārtos.

Pusotru minūti vēlāk Rīgas Dinamo aizsargs Rodrigo Laviņš nopelnīja noraidījumu brīdī, kad viesiem bija skaitliskais vairākums. Mazākumu izdevās izturēt, taču tobrīd uzbrukumā atradās ufieši. Igors Grigorenko izdarīja metienu pa vārtiem, vārtu priekšā brīvs atradās Ruslans Nurtdinovs, kurš pielika nūju un ieraidīja ripu vārtos.

Mājiniekiem bija nepieciešamas tikai 79 sekundes, lai izlīdzinātu rezultātu. Mājinieki izveidoja ļoti labu un ātru saspēli rīdzinieku vārtu priekšā un Dmitrijs Kaļiņins ieraidīja ripu vārtos - 3:3.

Salavat Julaev turpināja kāpināt tempu un veidot uzbrukumus, sekoja vēl vairāki bīstami metieni pa Pruseka sargātajiem vārtiem. Pusotru minūti pirms pārtraukuma laukuma saimnieki izvirzījās vadībā. Pēc veiklas saspēles asu metienu izpildīja Aleksandrs Radulovs un ieraidīja ripu vārtos.

Pēdējā perioda pirmajās sekundēs Oļegs Sorokins pamanījās pārkāpt noteikumus, atstājot savu komandu skaitliskajā mazākumā. Gandrīz minūti rīdziniekiem bija jāspēlē trijatā pret pieciem, jo uz noraidīto soliņa jau atradās Martins Karija. Mazākumu izdevās izturēt.

47.minūtē beidzot izdevās panākt izlīdzinājumu. Kristaps Sotnieks izslidoja no aizvārtes un izdarīja tālu piespēli Jānim Spruktam laukuma vidusdaļā. Sprukts vienatnē izslidoja pretī vārtiem un veikli apspēlēja vārtsargu - 4:4.

Tikai minūti un 22 sekundes izdevās nosargāt neizšķirtu. Dinamo aizsargi mazliet vieglprātīgi nospēlēja pie saviem vārtsargiem. Radulovs aiz vārtiem kontrolēja ripu, sekoja piespēle vārtu priekšā, kur netraucēti metienu izdarīja Patriks Toresens.

Mirkli vēlāk Miķelim Rēdliham bija iespēja atjaunot neizšķirtu. Viņš vienatnē izslidoja pretī Ufas komandas vārtiem, taču apspēlēt Aleksandru Jeremenko neizdevās.

Pēdējā minūtē Pruseks tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču mājiniekiem izdevās pārtvert ripu un 13 sekundes pirms pamatlaika beigām Vladimirs Antipovs uzstādīja spēles beigu rezultātu.

Gagarina kausa izcīņas pirmajā kārtā būs jāspēlē ar Sanktpēterburgas SKA. Pirmās divas spēles notiks 10. un 11.martā Sanktpēterbugā, bet pēc tam 13.martā - Rīgā.

x x x

Salavat Julaev 6:4 Rīgas Dinamo

Vārtu guvēji: M.Rēdlihs (Ozoliņš, Karija) - 0:1 (8:02), Hosa - 0:2 (8:50), Dārziņš (Sprukts) - 0:3 (16:58), Perežogins (Hannula) - 1:3 (25:00), Nurtdinovs (Grigorenko, Ščastļivijs) - 2:3 (28:50), Kaļiņins (Vorobjovs, Antipovs) - 3:3 (30:19), Radulovs (Toresens) - 4:3 (38:26), Sprukts (Sotnieks, Karsums) - 4:4 (47:25), Toresens (Radulovs) - 5:4 (48:47), Antipovs (Gorohovs) - 6:4 (59:47, tukšos vārtos).

Soda minūtes: 8 (Laviņš, J.Rēdlihs, Karija, Sorokins) - 4

Metienu attiecība: 40 - 23

Vārtsargi: Aleksandrs Jeremenko (līdz 20:00 - Vitālijs Koļesņiks) - Martins Pruseks