Rīgā +22 °C
Ceturtdiena, 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira

Robertsons ar hat-trick palīdz Stars pārņemt vadību Stenlija kausa pusfinālā

Džeisonam Robertsonam gūstot trīs vārtus, Dalasas "Stars" komanda pirmdien izcīnīja uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa pusfināla trešajā spēlē.

Rietumu konferences fināla trešajā cīņā dalasieši viesos ar rezultātu 5:3 (0:2, 3:1, 2:0) uzveica Edmontonas "Oilers" un sērijā līdz trīs uzvarām panāca 2-1.

Spēles trešās minūtes sākumā pēc Konora Makdeivida metiena Zeks Haimans pie vārtu stūra ievirzīja ripu mērķī. Nepilnas sešas minūtes vēlāk Makdeivids ar aktīvu spēli pie vārtu stūra palīdzēja panākt 2:0.

Otrā perioda sestajā minūtē viesi noturēja ripu uzbrukuma zonā un Robertsons ar raidījumu no iemetienu apļa vienus vārtus atguva. Divarpus minūtes vēlāk viņš no tuvas distances cauri burzmai vārtu priekšā vēlreiz raidīja ripu tīklā, bet līdz perioda vidum dalasieši jau bija vadībā, jo ar raidījumu tukšā vārtu stūrī izcēlās Vaiats Džonstons. Trīs vārti trīs minūtēs un 33 sekundēs ir jauns komandas rekords Stenlija kausā kopš pārcelšanās uz Teksasu 1993.gadā.

Tiesa, 53 sekundes pirms došanās pārtraukumā, viesiem zaudējot ripu savā zonā, 3:3 panāca Edams Enriki.

Trešās trešdaļas 13.minūtē Robertsons ar tuvu metienu no asa leņķa nokārtoja sev "hat-trick", bet pamatlaika priekšpēdējā minūtē Miro Heiskanens raidīja ripu tukšos vārtos.

Viesiem šajā mačā pa divām rezultatīvām piespēlēm iekrāja Rope Hincs, Tailers Segins un Džeimijs Bens. Džeiks Otingers "Stars" vārtos atvairīja 26 metienus, bet Stjuarts Skiners "Oilers" "cietoksnī" tika galā ar 17 metieniem.

Sērijas ceturtā spēle notiks trešdien Edmontonā.

Austrumu konferences finālā Ņujorkas "Rangers" ar 2-1 ir vadībā pret Floridas "Panthers", kuras rīcībā ir latviešu aizsargs Uvis Jānis Balinskis.

Iepriekšējā sezonā Stenlija kausa finālā Vegasas "Golden Knights" ar 4-1 pārspēja Floridas "Panthers".