Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Roķim hettriks Zemgale/LLU hokejistu uzvarā Mestis līgas mačā

Kristaps Roķis trešdien Somijas pēc spēka otrās līgas jeb Mestis spēlē izcēlās ar trīs gūtiem vārtiem un kaldināja Latvijas čempionvienības hokejā Zemgale/LLU uzvaru.

Jelgavnieki savā laukumā ar rezultātu 5:1 (2:0, 1:1, 2:0) guva virsroku pār Tamperes "KooVee".

Spēles septītajā minūtē Roķis izvirzīja mājiniekus vadībā un piecas minūtes pirms pirmā perioda beigām 2:0 panāca Pēteris Purmalis. Otrās trešdaļas vidū Roķis guva vārtus mazākumā, bet perioda otrajā pusē viesi samazināja Latvijas čempionu pārsvaru.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas trīs minūtes un 21 sekunde, Roķis nokārtoja sev "hat-trick", bet 27 sekundes pirms finālsvilpes ripu tukšos vārtos meta Artūrs Homjakovs, panākdams 5:1. Tāpat kā Roķis, maču ar trīs punktiem noslēdza Homjakovs, kuram bez gūtiem vārtiem bija arī divas rezultatīvas piespēles.

Rihards Cimermanis mājinieku vārtos atvairīja 27 no 28 pretinieku mestajām ripām.

Trešdien abas komandas tiksies atkārtoti, bet piektdien un sestdien Jelgavā viesosies Turku TUTO hokejisti.

Jelgavas komanda ar 35 punktiem 39 spēlēs ieņem pirmspēdējo vietu 14 komandu konkurencē, kamēr "KooVee" ar 57 punktiem 40 cīņās ir astotā.

Latvijas čempione "Mestis" līgas pamatturnīrā četros apļos aizvadīs 52 spēles, 26 notiekot "Zemgale/LLU" ledus hallē Jelgavā.

Pagājušajā sezonā par Somijas otras spēcīgākās līgas čempionvienību kļuva Imatras "Kettera", kas finālsērijā ar 4-1 pieveica "Kiekko-Espoo".

Jelgavas "Zemgale"/LLU 2021./2022.gada sezonā izcīnīja savu pirmo Latvijas čempionu titulu, finālsērijā ar 4-0 pieveicot iepriekšējo čempioni "Olimp"/"Venta 2002".