Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

SKA pieveikti. Kārta MVD

Rīgas Dinamo hokejistiem bija nepieciešamas četras spēles, lai Gagarina kausa izcīņas pirmajā kārtā pieveiktu vienus no turnīra favorītiem Sanktpēterburgas SKA un iekļūtu ceturtdaļfinālā. Svētdien sērijas ceturtajā spēlē rīdzinieki savā laukumā izcīnīja uzvaru 4:2 un pabeidza sēriju ar rezultātu 3:1.

Dinamiešu pretinieki otrajā kārtā sērijā līdz četrām uzvarām būs Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētie HK MVD hokejisti. Paredzams, ka pirmā spēle notiks 19.martā Balašihā.

APTAUJA: Kā Rīgas Dinamo veiksies Gagarina kausa izcīņas 2.kārtā pret HK MVD?

Jau ziņots, ka svētdienas spēlē nopietnu savainojumu dēļ nevarēja piedalīties vārtsargs Edgars Masaļskis un uzbrucējs Ģirts Ankipāns. Viņu vietā Dinamo sastāvā bija iekļauti Ervīns Muštukovs un Oskars Cibuļskis. Jau otro spēli savainojuma dēļ rīdzinieku sastāvā nebija arī Rodrigo Laviņa.

Masaļskim ir visai nopietns potītes savainojums, kura ārstēšana varētu prasīt vismaz trīs nedēļas. Savukārt Ankipānam ripa trešajā periodā neveiksmīgi trāpīja pa roku, kā rezultātā ir lauzts viens pirksts, un šī savainojuma ārstēšana varētu aizņemt aptuveni mēnesi.

Cīņu rīdzinieki sāka ļoti apņēmīgi, un jau pirmo triju minūšu laikā SKA vārtsargam Ešam nācās atvairīt diezgan bīstamus Ņiživija, Dārziņa un Karijas metienus.

Arī turpinājumā Dinamo bija ievērojams teritoriāls pārsvars, un trešdaļas vidū mājinieki pelnīti izvirzījās vadībā. Par ripu pretinieku zonā pacīnījās Hosa, Ozoliņš no zilās līnijas raidīja ripu vārtu virzienā, kur to acīgi pielaboja Sprukts – 1:0.

Līdzīgā stilā, ar visa uz ledus esošā piecnieka kopīgām pūlēm jau divarpus minūtes vēlāk Dinamo panāca divu vārtu pārsvaru – Eša atsisto ripu, neviena netraucēts, vārtos raidīja Ņiživijs.

Līdz perioda beigām uz ledus turpinājās aizraujoša cīņa, kurā labas iespējas gūt vārtus bija abām komandām. Taču vai nu veiksmes pietrūka uzbrucējiem, vai arī uzdevumu augstumos bija abu komandu vārtsargi.

Spēles raksturs būtiski nemainījās arī pēc pārtraukuma. SKA hokejisti sāka agresīvāk spēlēt viduszonā, cenšoties rīdziniekus piespiest kļūdīties. Tomēr bīstamu situāciju skaits Pie Sanktpēterburgas komandas vārtiem bija pat lielāks nekā laukuma otrā galā.

Otrā perioda pirmajā pusē labākā iespēja pie SKA vārtiem bija Iguldenam, taču, būdams vienatnē pret Ešu, viņš viesu vārtsargu nespēja apspēlēt. Bet divas minūtes vēlāk Ešs glāba komandu pēc Hosas metiena gandrīz tukšos vārtos.

Kas neizdevās diviem citiem Dinamo leģionāriem, sanāca Martinam Karijam. Dārziņš “apzaga” pretinieku aizsargu uz savas zilās līnijas un kopā ar partneri aizskrēja pretuzbrukumā, ko ar elegantām māņu kustībām un precīzu metienu pabeidza Karija – 3:0.

Triju vārtu pārsvars saglabājās ļoti īsu brīdi. Pēc iemetiena Dinamo zonā pie ripas tika Jašins un ar metienu no neērtās puses pārspēja Pruseku.

Vieni atgūtie vārti SKA hokejistus manāmi iedvesmoja, un otrās trešdaļas izskaņā daudz karstāk klājās rīdzinieku laukuma pusē. Un arvien biežāk uz ledus izcēlās sīki incidenti, vēl vairāk palielinot nervozitāti un spriedzi.

Trešo trešdaļu rīdzinieki iesāka skaitliskajā vairākumā, taču neko ievērības cienīgu pie Eša vārtiem neizveidoja, un iniciatīva nekavējoties pārgāja pie SKA hokejistiem. Viesi, kuriem vairs nebija kur atkāpties, izveidoja vienu bīstamu momentu pēc otra, taču teicami Dinamo vārtos darbojās Martins Pruseks.

Astoņarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Sanktpēterburgas hokejisti tomēr panāca savu. Ar patālu metienu ripu vārtos ieraidīja Trubačovs.

Nervozās cīņas izskaņa aizritēja gandrīz nepārtrauktos SKA uzbrukumos, uz kuriem manāmi pagurušie laukuma saimnieki atbildēja ar retiem prettriecieniem.

Pusotru minūti līdz beigām SKA nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Taču rīdzinieki ne tikai izturēja, bet 30 sekundes līdz beigām Karsums rikošetā pret sānu apmali trāpīja ripu tukšos vārtos – 4:2!

LASI VĒL

Dinamo pirmās mājas spēles pret HK MVD aizvadīs 22.un 23.martā

Šuplers: Dinamo hokejisti bija gatavi spēlei, kurā nav ko zaudēt

Atlicis noskaidrot divus Gagarina kausa ceturtdaļfinālistus

Gagarina kausa izcīņa, 1.kārta

Rīgas Dinamo – Sanktpēterburgas SKA 4:2 (2:0, 1:1, 1:1). Sērijā 3:1

Vārti: 11:26 Sprukts (Ozoliņš, Hosa) – 1:0, 13:55 Ņiživijs (Sotnieks) – 2:0, 33:57 Karija (Dārziņš) – 3:0, 34:26 Jašins (Čajaneks, Sušinskis) – 3:1, 51:26 Trubačovs (Čajaneks) – 3:2, 59:30 Karsums (Ozoliņš, tukšos vārtos) – 4:2

Metieni: 32 – 35
Soda min. 6 – 10

Dinamo: Pruseks, Ozoliņš – Sorokins, Hosa – Petrovickis – Ņiživijs, Sotnieks – Kr.Rēdlihs, Karsums – Sprukts – Cipulis, J.Rēdlihs – Galviņš, Dārziņš – Karija – M.Rēdlihs, Meija – Iguldens, Cibuļskis