Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Slovāki priekšsacīkšu pēdējā spēlē pārspēj Kazahstānu

Slovākijas hokejisti ceturtdien ar uzvaru noslēdza pasaules čempionāta apakšgrupu turnīra spēle, pēdējā cīņā pārliecinoši ar 5:1 pārspējot Kazahstānu.

Ivans Čerņiks guva divus vārtus, bet reizi precīzs bija Mareks Zagrapans, līdz otrās trešdaļas beigām panākot slovākiem vadību ar 3:0. Pēdējā perioda sākumā Dmitrijam Dudarevam izdevās vienus vārtus atgūt, taču vēlāk Tomašs Starosta un Andrejs Podkoņickis nostiprināja slovāku pārākumu ar 5:1.

Lai gan rezultāts bija pārliecinoši labāks slovāku pusē, cīņas gaita bija līdzīga. Metienu attiecība bija 37 pret 36 slovāku labā. Slovākijas izlases vārtos pārliecinoši darbojās Petrs Budajs, kurš atvairīja 35 no 36 metieniem.

Slovāki turpinās cīņas par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, bet Kazahstānai nāksies cīnīties par palikšanu augstākajā divīzijā.

Slovāki iepriekš ar 4:2 pārspēja Baltkrieviju un ar 1:3 zaudēja Krievijai, bet Kazahstāna ar 2:5 zaudēja baltkrieviem un ar 1:4 krieviem.